Kategoria informacje

Rekordowy rok KKL Kielce. Najwięcej medali, najmniej pieniędzy…

Złoty medal Oliwii Bełczew zdobyty w sobotę w biegu przełajowym na 2 km juniorek młodszych to 150. medal w prawie 19-letniej historii Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego, a równocześnie 19. w tym roku w mistrzostwach Polski. 20. wywalczyła kilka godzin później na rozgrywanych w Drzonkowie mistrzostwach Sabina Jarząbek w biegu seniorek na 9 km. Jest to równocześnie 151. medal w historii KKL.

Sabina Jarząbek zdobyła w Drzonkowie swój dziewiąty medal, 20. w tym roku w mistrzostwach Polski dla KKL i 151. w historii klubu  (fot. pzla.pl)

20 medali w jednym roku to rekordowe osiągnięcie w dziejach KKL. Poprzedni wynosił 15 medali i był ustanowiony w 2022 r. Szkoda, że coraz większe sukcesy klubu łączą się także ze spadkiem finansowego wsparcia ze strony miasta Kielce. W 2023 r...

Czytaj więcej

Wodociągi Kieleckie zostały sponsorem Karoliny Młodawskiej

Wodociągi Kieleckie będą wspomagać finansowo Karolinę Młodawską w przygotowaniach do walki o zakwalifikowanie się na XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie, które na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku odbędą się w Paryżu. We wtorek, 7 listopada, zawodniczka KKL Kielce podpisała umowę sponsorską z prezesem spółki Henrykiem Milcarzem.

Karolina Młodawska i prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz po podpisaniu umowy sponsorskiej (fot. Ziemowit Nowak)

Jak poinformował rzecznik prasowy Wodociągów Kieleckich Ziemowit Nowak, firma ta zobowiązała się wspierać Karolinę Młodawską w okresie przygotowań do paryskich igrzysk, a jeśli się na nie zakwalifikuje, również podczas ich trwania.

Karolina Młodawska to jedna z najlepszych i najbardziej utytułowanych ś...

Czytaj więcej

Zapalmy znicze na Ich grobach, zachowajmy w naszej pamięci

Jan Mochocki, Bogdan Winiarski, Darosław Soboń, Kazimierz Jaros…  Jeszcze rok temu byli razem z nami, teraz będziemy palić znicze na Ich grobach, Przypominamy, co w swoim życiu zrobili dla kieleckiej i świętokrzyskiej Królowej Sportu jako zawodnicy, trenerzy i wychowawcy młodzieży, działacze oraz sędziowie lekkoatletyki. Zachowajmy Ich w naszej pamięci.

23 grudnia 2022 r. w wieku 81 lat zmarł Jan Mochocki. W młodości był zawodnikiem LZS Sandomierzanka, rzucał blisko 40 m dyskiem. Szkolił też lekkoatletów UKS Sandomierz. W połowie lat 70. przeniósł się do Kielc, pracował w urzędzie wojewódzkim, na stanowisku wicedyrektora oraz dyrektora wydziału kultury fizycznej i turystyki...

Czytaj więcej

Nie żyje Kazimierz Jaros, biegacz, ceniony trener i wiceprezes ŚZLA

Kazimierz Jaros (1960-2023)

W wieku 63 lat zmarł Kazimierz Jaros, człowiek niezwykle zasłużony dla lekkiej atletyki w Ostrowcu Świętokrzyskim i naszym województwie.

W drugiej połowie lat 70. jako zawodnik KSZO należał do czołówki biegaczy w ówczesnym województwie kieleckim. Najlepsze wyniki uzyskiwał na 5000 m i w biegach z przeszkodami. Mając 19 lat, ukończył w 1979 r. I Maraton Pokoju w Warszawie.

Po ukończeniu studiów w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie wrócił do Ostrowca i zajął się szkoleniem młodzieży. Pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Hutniczych, a ostatnio w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego...

Czytaj więcej

Oliwia Masternak została Miss Obiektywu fotoreportera PZLA

Oliwia Masternak z KKL Kielce była jedną z najczęściej fotografowanych przez Tomasza Kasjaniuka uczestniczek mistrzostw Polski juniorów, które w ubiegłym tygodniu odbyły się w Lublinie. Na jego zdjęciach zamieszczanych w galeriach na stronie internetowej PZLA widzimy zwykle zawodniczki i zawodników, którzy biją rekordy, walczą o zwycięstwo lub cieszą się z niego.

Oliwia Masternak na bieżni stadionu w Lublinie (fot. Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl)

Czym zwróciła na siebie uwagę sympatyczna lekkoatletka z Kielc? Z pewnością urodą i gracją, z jaką wykonywała kolejne próby w skoku w dal oraz trójskoku. Widać to na ośmiu zdjęciach, które znalazły się na stronie PZLA. Gdyby podczas mistrzostw w Lublinie wybierano Miss Obiektywu, Oliwia z pewnością miałaby duże szanse na zwycięstwo...

Czytaj więcej

Oliwia Bełczew w reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy juniorów

Oliwia Bełczew

Oliwia Bełczew została zakwalifikowana do reprezentacji Polski na 27. Mistrzostwa Europy Juniorów (U20), które od 7 do 10 sierpnia rozgrywane będą w Jerozolimie. Zawodniczka KKL Kielce pobiegnie na 800 m i należeć będzie do najmłodszych w tej konkurencji. Ma bowiem 17 lat, a większość rywalek rok i dwa lata więcej.

Będą wśród nich dwie polskie biegaczki Magdalena Breza z ULKS Talex Borzytuchom (województwo pomorskie) i Małgorzata Strzeżysz z AZS AWF Warszawa. Cała reprezentacja naszego kraju na mistrzostwa Europy liczy 38 lekkoatletek i 32 lekkoatletów. 

Podopieczna trenera Krzysztofa Jóźwika kwalifikację do reprezentacji Polski zapewniła sobie wynikiem 2.06,93, uzyskanym 17 czerwca w Warszawie...

Czytaj więcej

Karolina Młodawska jedzie do Chin, Adam Kołodziej do Finlandii

Karolina Młodawska została powołana do reprezentacji Polski na 31. Letnią Uniwersjadę w chińskim mieście Chengdu. Zawodniczka KKL Kielce w ubiegłym roku skończyła studia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, a w tym zawodach mogą startować obecni studenci i ubiegłoroczni absolwenci wyższych uczelni. Prawo startu zapewniła sobie wynikiem 13,80 m w trójskoku, uzyskanym 28 maja w Łodzi.

Adam Kołodziej (fot. Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl)

Karolina Młodawska (fot. Paweł Małecki)

Podopieczna trenera Zdzisława Lipińskiego wystąpi w Chinach w tej konkurencji razem z Adrianną Laskowską z AZS Poznań, która w tym sezonie skoczyła już 14,12 m...

Czytaj więcej

Natalia Biskupska „Nadzieją Kielc”. Za medal w wyciskaniu sztangi leżąc…

Natalia Biskupska znalazła się wśród laureatów tegorocznej 28. edycji nagrody „Nadzieje Kielc”. Przyznawania jest ona co roku przez prezydenta miasta uczniom i absolwentom kieleckich szkół ponadpodstawowych za wybitne osiągnięcia w nauce, kulturze, sporcie oraz działalności społecznej. Laureaci otrzymują pamiątkową statuetkę oraz nagrodę pieniężną.

Natalia Biskupska odbiera nagrodę „Nadzieje Kielc” od prezydenta Bogdana Wenty (fot. kielce.eu)

Gratulujemy zawodniczce Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego! Nie mamy najmniejszej wątpliwości, że na to wyróżnienie zasłużyła. Jest bowiem jedną z najlepszych w Polsce tyczkarek w kategorii juniorek...

Czytaj więcej

W niedzielę mistrzostwa, a na bieżni „bąble” i… kostka brukowa

152 zawodniczek i zawodników zostało zgłoszonych do mistrzostw województwa świętokrzyskiego juniorów i juniorów młodszych, które odbędą się w niedzielę na stadionie przy ul. Leszka Drogosza w Kielcach. Najwięcej z nich jest z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego – 57, ponadto po 24 z Athletics Busko-Zdrój i Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski, 16 z LKB Rudnik, 13 z UKSM Ekipa Bielachy Kielce, po siedem z Nadiru Jędrzejów i Żaczka Połaniec, dwie z Gryfa Rytwiany i jedna z STS Skarżysko-Kamienna. Jedynym zawodnikiem spoza województwa jest Wojciech Koczkodaj z KS Spinterzy.com.krakow.

Uspokajamy, że bieżnia na stadionie w Kielcach nie zostanie wybrukowana, a kostka brukowa służy jedynie do likwidowania wybrzuszeń, jakie powstają w nawierzchni mondo… (fot...

Czytaj więcej

Nie powinno zabraknąć emocji w Memoriale Zdzisława Furmanka

Zdzisław Furmanek (1935-2010)

Medaliści mistrzostw świata i Europy wystartują w 14. Memoriale Zdzisława Furmanka, zasłużonego trenera i działacza kieleckiej oraz świętokrzyskiej lekkoatletyki, który zmarł w styczniu 2010 r. Zawody rozegrane zostaną w niedzielę, 14 maja, na odnowionym stadionie przy ul. Leszka Drogosza w Kielcach.

Tradycyjnie silną obsadę będzie miał konkurs rzutu młotem kobiet. Wystartuje w nim ubiegłoroczna wicemistrzynią Europy Ewą Różańską z Podlasia Białystok. O zwycięstwo walczyć będzie z reprezentantką Ukrainy Iryną Kłymeć, finalistką mistrzostw świata i Europy oraz mistrzynią Uniwersjady, a także z wnuczką patrona imprezy Katarzyną Furmanek z KKL Kielce. Kielczanka ma z tej trójki najlepszy rekord życiowy – 73,61 m.

W rzu...

Czytaj więcej