Kategoria informacje

Sabina Jarząbek trzecia, Karolina Młodawska ósma wśród Gwiazd Sportu

Dwie zawodniczki KKL Kielce znalazły się w czołowej dziesiątce plebiscytu „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2023”, organizowanego przez regionalne media. Na trzecim miejscu uplasowała się Sabina Jarząbek, która w ubiegłym roku zdobyła trzy tytuły mistrzyni Polski w biegach ulicznych na 5 i 10 km oraz przełajowym na 9 km, a także reprezentowała nasz kraj w przełajowych mistrzostwach Europy.

Laureaci plebiscytu „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2023”, a wśród nich Sabina Jarząbek, Karolina Młodawska i Agnieszka Wrona (fot. echodnia.eu)

Ósme miejsce zajęła Karolina Młodawska, zdobywczyni czwartego miejsca w trójskoku na 31. Letniej Uniwersjadzie w chińskim mieście Chengdu, ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski w tej konkurencji w hali i na stadionie...

Czytaj więcej

To był rok biegaczki Sabiny Jarząbek oraz młodych tyczkarzy KKL Kielce

Sabina Jarząbek (fot. E. Gembka)

25 razy stawali na podium mistrzostw Polski w ubiegłym roku świętokrzyscy lekkoatleci. Największe sukcesy odniosła Sabina Jarząbek z KKL Kielce, zdobywając cztery medale – złote w biegach ulicznych na 5 i 10 km oraz w przełajowym na 9 km, a także brązowy na 5000 m na stadionie. Trzy medale wywalczyła juniorka młodsza Oliwia Bełczew, także z KKL – złote na 1000 m w hali i 2 km na przełaj oraz srebrny na stadionie.

Po dwa medale mają w dorobku tyczkarze KKL: juniorka Natalia Biskupska, juniorka młodsza Zofia Jastrząb i junior Nikodem Pochopień. Także po dwa razy na mistrzowskim podium stawali: seniorka Karolina Młodawska z KKL w trójskoku, juniorka Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice oraz młodzieżowiec Adam Kołodziej z Wisły J...

Czytaj więcej

Sabina Jarząbek po raz drugi pobiegnie w mistrzostwach Europy

Sabina Jarząbek (fot. Marek Biczyk)

Sabina Jarząbek powołana została do 17-osobowej reprezentacji Polski na 29. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych, które 10 grudnia rozegrane zostaną w Brukseli. Zawodniczka KKL Kielce, mistrzyni naszego kraju seniorek na 9 km sprzed kilku dni, w stolicy Belgii pobiegnie również na takim dystansie.

Będzie jedyną reprezentantką Polski, która wystartuje w tej kategorii wiekowej w biegu indywidualnym. Prócz niej nasz kraj reprezentować będą dwie juniorki i jeden junior, cztery biegaczki i pięciu biegaczy w kategorii młodzieżowej w biegach indywidualnych oraz dwie seniorki, senior i młodzieżowiec w sztafecie 4×1500 mix.

Przypomnijmy, że Sabina Jarząbek startowała już w przełajowych mistrzostwach Europy przed rokiem we włoskim Piemon...

Czytaj więcej

Rekordowy rok KKL Kielce. Najwięcej medali, najmniej pieniędzy…

Złoty medal Oliwii Bełczew zdobyty w sobotę w biegu przełajowym na 2 km juniorek młodszych to 150. medal w prawie 19-letniej historii Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego, a równocześnie 19. w tym roku w mistrzostwach Polski. 20. wywalczyła kilka godzin później na rozgrywanych w Drzonkowie mistrzostwach Sabina Jarząbek w biegu seniorek na 9 km. Jest to równocześnie 151. medal w historii KKL.

Sabina Jarząbek zdobyła w Drzonkowie swój dziewiąty medal, 20. w tym roku w mistrzostwach Polski dla KKL i 151. w historii klubu  (fot. pzla.pl)

20 medali w jednym roku to rekordowe osiągnięcie w dziejach KKL. Poprzedni wynosił 15 medali i był ustanowiony w 2022 r. Szkoda, że coraz większe sukcesy klubu łączą się także ze spadkiem finansowego wsparcia ze strony miasta Kielce. W 2023 r...

Czytaj więcej

Wodociągi Kieleckie zostały sponsorem Karoliny Młodawskiej

Wodociągi Kieleckie będą wspomagać finansowo Karolinę Młodawską w przygotowaniach do walki o zakwalifikowanie się na XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie, które na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku odbędą się w Paryżu. We wtorek, 7 listopada, zawodniczka KKL Kielce podpisała umowę sponsorską z prezesem spółki Henrykiem Milcarzem.

Karolina Młodawska i prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz po podpisaniu umowy sponsorskiej (fot. Ziemowit Nowak)

Jak poinformował rzecznik prasowy Wodociągów Kieleckich Ziemowit Nowak, firma ta zobowiązała się wspierać Karolinę Młodawską w okresie przygotowań do paryskich igrzysk, a jeśli się na nie zakwalifikuje, również podczas ich trwania.

Karolina Młodawska to jedna z najlepszych i najbardziej utytułowanych ś...

Czytaj więcej

Zapalmy znicze na Ich grobach, zachowajmy w naszej pamięci

Jan Mochocki, Bogdan Winiarski, Darosław Soboń, Kazimierz Jaros…  Jeszcze rok temu byli razem z nami, teraz będziemy palić znicze na Ich grobach, Przypominamy, co w swoim życiu zrobili dla kieleckiej i świętokrzyskiej Królowej Sportu jako zawodnicy, trenerzy i wychowawcy młodzieży, działacze oraz sędziowie lekkoatletyki. Zachowajmy Ich w naszej pamięci.

23 grudnia 2022 r. w wieku 81 lat zmarł Jan Mochocki. W młodości był zawodnikiem LZS Sandomierzanka, rzucał blisko 40 m dyskiem. Szkolił też lekkoatletów UKS Sandomierz. W połowie lat 70. przeniósł się do Kielc, pracował w urzędzie wojewódzkim, na stanowisku wicedyrektora oraz dyrektora wydziału kultury fizycznej i turystyki...

Czytaj więcej

Nie żyje Kazimierz Jaros, biegacz, ceniony trener i wiceprezes ŚZLA

Kazimierz Jaros (1960-2023)

W wieku 63 lat zmarł Kazimierz Jaros, człowiek niezwykle zasłużony dla lekkiej atletyki w Ostrowcu Świętokrzyskim i naszym województwie.

W drugiej połowie lat 70. jako zawodnik KSZO należał do czołówki biegaczy w ówczesnym województwie kieleckim. Najlepsze wyniki uzyskiwał na 5000 m i w biegach z przeszkodami. Mając 19 lat, ukończył w 1979 r. I Maraton Pokoju w Warszawie.

Po ukończeniu studiów w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie wrócił do Ostrowca i zajął się szkoleniem młodzieży. Pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Hutniczych, a ostatnio w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego...

Czytaj więcej

Oliwia Masternak została Miss Obiektywu fotoreportera PZLA

Oliwia Masternak z KKL Kielce była jedną z najczęściej fotografowanych przez Tomasza Kasjaniuka uczestniczek mistrzostw Polski juniorów, które w ubiegłym tygodniu odbyły się w Lublinie. Na jego zdjęciach zamieszczanych w galeriach na stronie internetowej PZLA widzimy zwykle zawodniczki i zawodników, którzy biją rekordy, walczą o zwycięstwo lub cieszą się z niego.

Oliwia Masternak na bieżni stadionu w Lublinie (fot. Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl)

Czym zwróciła na siebie uwagę sympatyczna lekkoatletka z Kielc? Z pewnością urodą i gracją, z jaką wykonywała kolejne próby w skoku w dal oraz trójskoku. Widać to na ośmiu zdjęciach, które znalazły się na stronie PZLA. Gdyby podczas mistrzostw w Lublinie wybierano Miss Obiektywu, Oliwia z pewnością miałaby duże szanse na zwycięstwo...

Czytaj więcej

Oliwia Bełczew w reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy juniorów

Oliwia Bełczew

Oliwia Bełczew została zakwalifikowana do reprezentacji Polski na 27. Mistrzostwa Europy Juniorów (U20), które od 7 do 10 sierpnia rozgrywane będą w Jerozolimie. Zawodniczka KKL Kielce pobiegnie na 800 m i należeć będzie do najmłodszych w tej konkurencji. Ma bowiem 17 lat, a większość rywalek rok i dwa lata więcej.

Będą wśród nich dwie polskie biegaczki Magdalena Breza z ULKS Talex Borzytuchom (województwo pomorskie) i Małgorzata Strzeżysz z AZS AWF Warszawa. Cała reprezentacja naszego kraju na mistrzostwa Europy liczy 38 lekkoatletek i 32 lekkoatletów. 

Podopieczna trenera Krzysztofa Jóźwika kwalifikację do reprezentacji Polski zapewniła sobie wynikiem 2.06,93, uzyskanym 17 czerwca w Warszawie...

Czytaj więcej

Karolina Młodawska jedzie do Chin, Adam Kołodziej do Finlandii

Karolina Młodawska została powołana do reprezentacji Polski na 31. Letnią Uniwersjadę w chińskim mieście Chengdu. Zawodniczka KKL Kielce w ubiegłym roku skończyła studia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, a w tym zawodach mogą startować obecni studenci i ubiegłoroczni absolwenci wyższych uczelni. Prawo startu zapewniła sobie wynikiem 13,80 m w trójskoku, uzyskanym 28 maja w Łodzi.

Adam Kołodziej (fot. Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl)

Karolina Młodawska (fot. Paweł Małecki)

Podopieczna trenera Zdzisława Lipińskiego wystąpi w Chinach w tej konkurencji razem z Adrianną Laskowską z AZS Poznań, która w tym sezonie skoczyła już 14,12 m...

Czytaj więcej