Archiwum miesiąca marzec 2011

Dwa zwycięstwa młodzików w Końskich

Świętokrzyscy biegacze odnieśli dwa zwycięstwa w rozegranych w Końskich międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w biegach przełajowych. Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik była pierwsza na mecie biegu na 2,5 km dziewcząt, a Marcin Rzeszowski z Juventy-Kobex Starachowice na 3 km chłopców. W punktacji klubowej mistrzostw wygrali młodzicy WiR Łopuszno.
W biegach juniorów młodszych, którzy walczyli o zakwalifikowanie się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, najlepiej wypadł Jakub Sierżęga z Trójki Sandomierz, który zwyciężył na dystansie 3 km. Podczas koneckich zawodów, których honorowym gościem był halowy mistrz Europy na 800 m Adam Kszczot, start w OOM zapewniło sobie 16 świętokrzyskich zawodniczek i zawodników.

Najlepsze miejsca świętokrzyskich bie...

Halowy mistrz Europy na 800 m Adam Kszczot będzie honorowym gościem międzywojewódzkich mistrzostw młodzików i eliminacji do OOM w biegach przełajowych w Końskich, które odbędą się w sobotę 19 marca.
Przyjedzie na zaproszenie prezesa Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki Wiesława Rożej i weźmie udział w otwarciu zawodów, które planowane jest o godz. 11.30 na stadionie przy ul. Południowej. Na wyznaczonych tam trasach rywalizować będą później biegacze. Kszczot biegał na nich jeszcze jako junior w 2008 roku podczas otwartych mistrzostw województwa świętokrzyskiego. Zwyciężył w biegu na 3 km, ale po zaciętym pojedynku z Rafałem Gontarczykiem z Ostrowii, który prowadził przez większość dystansu. Kszczot wyprzedził go dopiero na ostatnich kilkudziesięciu metrach...

Nie udało się świętokrzyskim biegaczom zdobyć medalu podczas przełajowych mistrzostwach Polski juniorów i seniorów, które rozegrane zostały na ciężkiej trasie w Zamościu. Najwyższą – szóstą lokatę – zajęła Mariola Ślusarczyk (WiR Łopuszno) w rywalizacji seniorek na 4 km. W znacznie liczniej obsadzonym biegu na 4 km juniorek Martyna Adamczyk (STS Skarżysko) była siódma, a zmagająca się z przeziębieniem Kornelia Kostka (KKL Kielce) dziesiąta.
W punktacji wojewódzkiej mistrzostw juniorów Świętokrzyskie zajęło 12. miejsce.

Wyniki świętokrzyskich biegaczy:

2 km juniorek
21. Sabina Jarząbek, KKL Kielce 9 min. 27 sek. (54 sek. straty do zwyciężczyni),
24. Karolina Mierzejewska, MUKS THM Ostrowiec 9.35,
27. Milena Kaluga, STS Skarżysko 9.39,
31...

Około 120 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie mistrzostw województwa świętokrzyskiego w biegach przełajowych, które rozegrano w Busku-Zdroju. Cztery z dziesięciu biegów wygrali reprezentanci Starachowic. Nie obyło się bez niespodzianek. Do takich należy z pewnością porażka Sebastiana Kowalskiego z KKL Kielce z Jakubem Sierżęgą z Trójki Sandomierz w biegu na 3 km juniorów młodszych. Na 2 km juniorek srebrna medalistka ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Karolina Mierzejewska z MUKS THM Ostrowiec uległa biegaczkom KKL Sabinie Jarząbek i Monice Ruszkiewicz.