Archiwum miesiąca kwiecień 2011

19,23 m Kamila Zbroszczyka na otwarcie sezonu

Kamil Zbroszczyk KKL Kielce dwukrotnie poprawiał rekord województwa w pchnięciu kulą. I uzyskał najlepszy wynik mityngu Dzień Miotacza w Kielcach, a równocześnie Memoriału dr. Zdzisława Furmanka. Miotacz KKL godnie uczcił pamięć swojego pierwszego trenera, który zmarł w styczniu 2010 roku. Rywalizował z bardziej utytułowanymi rywalami – młodzieżowym mistrzem Europy z 2007 roku Jakubem Giżą ze Stali Mielec i brązowym medalistą tych mistrzostw sprzed dwóch lat Mateuszem Mikosem z AZS AWF Kraków. Nie dał im jednak żadnych szans. Już w pierwszej próbie posłał na odległość 18,92 m, o 23 cm dalej od swojego rekordu z halowych mistrzostw Polski, w których zdobył srebrny medal. W czwartej kolejce poprawił się na 19.23 m. Zarówno drugi w konkursie Mikos, jak i Giza uzyskali po 18,33 m...

Czytaj więcej

Starty na stadionie czas zacząć

Mityng Dzień Miotacza rozpocznie tradycyjnie kolejny otwarty sezon Królowej Sportu w Kielcach i województwie świętokrzyskim. Zawody będące równocześnie Memoriałem Zdzisława Furmanka, zmarłego 7 stycznia 2010 roku zasłużonego trenera rzutów, rozegrane zostaną w sobotę 30 kwietnia na stadionie MOSiR przy ul. Bocznej. Początek konkurencji rzutowych o godz. 11, biegi skoki rozpoczną się od godz. 15.
Tydzień później, w niedzielę 8 maja, także w Kielcach zobaczymy czwórmecz juniorów młodszych z czterech województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Początek rywalizacji o godz. 14.

Komunikaty organizacyjne obu imprez w dziale ‘Regulaminy’

Czytaj więcej

Świętokrzyscy biegacze daleko

Słabo wypadli juniorzy młodsi w rozegranej w Bydgoszczy Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych. Żadnemu z nich nie udało się nawet zająć miejsca w pierwszej dziesiątce. Najwyższe 17. lokaty wywalczyły Klaudia Kotańska z STS Skarżysko w biegu na 2 km i Agata Wiatrowska z Trójki Sandomierz na 3 km. Ponadto Sebastian Kowalski z KKL Kielce był 19. na mecie biegu na 5 km.
W sumie reprezentanci Świętokrzyskiego zdobyli zaledwie 16 pkt., zajmując przedostatnią 15. pozycję w punktacji województw.

Punktowane miejsca świętokrzyskich begaczy w OOM:
2 km juniorek młodszych:
17. Klaudia Kotańska, STS Skarżysko 7.28 (24 sek. straty do zwyciężczyni) – 4 pkt.
75. Monika Gielec, Juventa-Kobex Starachowice 8,02 – 1 pkt.
3 km juniorek młodszych:
17...

Czytaj więcej