Archiwum miesiąca sierpień 2014

Pierwszy „młodzieżowy” złoty medal Karoliny Kołeczek

Karolina Kołeczek wygrała bieg na 100 m przez płotki podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w Inowrocławiu. To pierwszy złoty medal zawodniczki Trójki Sandomierz w tej kategorii wieku.
Najlepsza świętokrzyska lekkoatletka, która ma już na koncie dwa tytuły mistrzyni Polski seniorek, była zdecydowaną faworytką tej konkurencji w rywalizacji zawodniczek od 20 do 22 lat. I nie zawiodła oczekiwań, choć nie zademonstrowała najlepszej formy. W eliminacjach uzyskała czas 13,52 s. W finale przy przeciwnym wietrze -2,3 m/s pobiegła 13,58 s, najwolniej w tym sezonie. To wystarczyło jednak do odniesienia pewnego zwycięstwa. Druga na mecie Julia Rządzińska z AZS Łódź uzyskała 13,75 s.

Czytaj więcej

Druga w Tampere, ósma w Amsterdamie

Karolina Kołeczek zajęła drugie miejsce w biegu na 100 m przez płotki podczas mityngu w Tampere (Finlandia). Zawodniczka Trójki Sandomierz uzyskała drugi wynik w karierze – 13,04 s (szybciej – 12,94 s – pobiegła tylko w lipcowych mistrzostwach Polski w Szczecinie). Uległa tylko Amerykance Jasmin Stowers, która uzyskała czas 12,87 s. Trzecia na mecie Finka Nooralotta Neziri miała rezultat 13,06 s.
Dwa dni wcześniej (22 sierpnia) najlepsza świętokrzyska lekkoatletka startowała na mityngu w Amsterdamie. Tego występu nie może jednak zaliczyć do udanych. Uzyskała najsłabszy rezultat w tym sezonie na 100 m ppł – 13,54 s, zajmując ósme miejsce.

Czytaj więcej

Mateusz Borkowski czwarty w finale B igrzysk w Nankinie

Mateusz Borkowski zajął czwartą lokatę w finale B biegu na 1500 m podczas II Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które odbyły się w chińskim mieście Nankin. 17-letni zawodnik LKB Rudnik uzyskał rezultat 3.55,58, o cztery sekundy gorszy od ustanowionego w maju rekordu życiowego. Został tym samym sklasyfikowany na 13. miejscu w tej konkurencji.
Trzy dni wcześniej (21 sierpnia) Mateusz startował w eliminacjach, uzyskując 3.55,77. Był to 15. czas wśród 18 startujących na tym dystansie biegaczy.
Zarówno w eliminacjach, jak i w finale A biegu na 1500 m zdecydowanie najlepszy był reprezentant Kenii Gilbert Kwemoi Soet. Zdobył on złoty medal igrzysk z czasem 3.41,99.

Czytaj więcej

Kenijczycy zdominowali półmaraton w Skarżysku

Biegacze z Kenii zajęli pierwszych pięć miejsc w XIV Półmaratonie Wtórpol w Skarżysku-Kamiennej. Zwycięzca Robert Wambua Mbithi ustanowił rekord trasy czasem 1:03.15. Najlepszym z Polaków był na mecie Rafał Czarnecki z Bliżyna, który zajął ósme miejsce z rezultatem 1:13.24. Dobrze wypadli również reprezentanci KKL Kielce – 10. był Marcin Stokowiec (1:14.40), a 12. Jarosław Lubiński (1:15.30). Obydwu biegaczy rozdzieliła w klasyfikacji open Kenijka Agnes Chebet, najlepsza wśród kobiet z wynikiem 1:14.58.

Czytaj więcej

Biegacz KKL czwarty na 3000 m w Częstochowie

Tomasz Miśkowiec zajął czwarte miejsce w biegu na 3000 m podczas XIII Memoriału Artura Szymy i Artura Ociepy w Częstochowie, zaliczanego do Lekkoatletycznego Pucharu Polski. Reprezentujący KKL Kielce biegacz uzyskał swój najlepszy rezultat w tym roku na tym dystansie – 8.31.63. Zwyciężył Szymon Kulka z ULKS Lipinki czasem 8.09,36. Kolejne miejsca zajęli biegacze zza wschodniej granicy – Aleksander Borysiuk z Ukrainy 8.16,72 i Siergiej Kryłow z Białorusi (8.20,27).

Czytaj więcej

Karolina Kołeczek pobiegła w półfinale ME, finał jeszcze nie dla niej

W swoim debiucie na seniorowskich mistrzostwach Europy Karolina Kołeczek awansowała do półfinału biegu na 100 m przez płotki. Pobiegła w nim w drugiej serii, zajmując ostatnie ósme miejsce z czasem 13,20 s. Zwyciężyła zdecydowanie Brytyjka Tiffany Porter, która zakwalifikowała się do finału z najlepszym rezultatem 12,63 s.
Zawodniczka Trójki Sandomierz uzyskała  15. rezultat wśród 17 startujących w półfinale zawodniczek. Aby liczyć się w walce o finał, musiałaby pobiec w granicach rekordu życiowego (12,94 s.). Warunki podczas rywalizacji płotkarek (chłodno, przeciwny wiatr) nie sprzyjały jednak uzyskiwaniu rekordowych wyników.
Dla 21-letniej sandomierzanki, jednej z najmłodszych płotkarek rozgrywanych w Zurychu mistrzostw, już awans do półfinału jest dużym ...

Czytaj więcej

Karolina Kołeczek jedną z najmłodszych płotkarek ME

W Spale przygotowuje się Karolina Kołeczek do startu w XXII Mistrzostwach Europy w Zurychu. W niedzielę 10 sierpnia wyrusza wraz z reprezentacją Polski do Szwajcarii, eliminacje i półfinał biegu na 100 m przez płotki już we wtorek 12 sierpnia.
Na liście startowej w tej konkurencji widnieją nazwiska 34 zawodniczek. 15 z nich ma lepsze rekordy życiowe od płotkarki Trójki Sandomierz, która podczas mistrzostw Polski w Szczecinie po raz pierwszy pobiegła poniżej 13 s, uzyskując czas 12,94 s. W tym roku szybciej od niej pobiegło dziewięć startujących w ME. Najlepszym rezultatem – 12,56 s – legitymuje się Cindy Billaud z Francji. Najlepszym rekordem życiowym – 12,55 s – legitymuje się Tiffany Porter z Wielkiej Brytanii (w tym sezonie miała 12,65 s.).
Ze statystycznych wy...

Czytaj więcej