Archiwum miesiąca luty 2015

W Sandomierzu ten sam klub, ale z nową nazwą

Karolina Kołeczek zdobyła halowe mistrzostwo Polski w biegu na 60 m przez płotki już nie dla Trójki, ale Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Wisła Junior Sandomierz. Nie zmieniła jednak klubowych barw. – To ten sam klub, zmieniliśmy tylko jego nazwę – wyjaśnia Andrzej Mirek, trener najlepszej polskiej płotkarki. Dodaje, że nazwa Trójka związana była ze Szkołą Podstawową nr 3, na której klub początkowo opierał swoją działalność. W związku z jej rozszerzeniem stał się międzyszkolnym.
MUKS Wisła Junior Sandomierz posiada prócz sekcji lekkoatletycznej także sekcję piłki nożnej, która zajmuje się szkoleniem piłkarzy do wieku juniora. Prezesem jego zarządu jest Paweł Czajkowski, a wiceprezesem Andrzej Mirek.

Czytaj więcej

Osiem złotych medali w hali, wszystkie zdobyły panie

Karolina Kołeczek

Karolina Kołeczek zdobyła w Toruniu ósmy złoty medal halowych mistrzostw Polski w historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki. Zawodniczka Trójki Sandomierz powtórzyła sukces z 2013 roku, kiedy po raz pierwszy stanęła na najwyższym podium za zwycięstwo w biegu na 60 m przez płotki. Zrównała się pod względem zdobytych tytułów mistrzowskich z Elżbietą Kapustą, która w barwach Łysogór i Budowlanych Kielce dwukrotnie wygrywała podczas halowych mistrzostw Polski bieg na 400 m.

Oto zdobywczynie złotych medali i ich wyniki:
Mirosława Sarna, Budowlani Kielce, skok w dal – 6,29 m, 1973 rok
Celina Magala, Budowlani Kielce, 1500 m – 4.29,3, 1975
Elżbieta Kapusta, Łysogóry Kielce, 400 m – 56,01, 1982
Elżbieta Kapusta, Budowlani Kielce, 400 m – 54,08...

Czytaj więcej

Rekordowa forma i złoty medal Karoliny Kołeczek

Karolina Kołeczek nie dała szans rywalkom w biegu na 60 m przez płotki podczas 59. Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. Już w eliminacjach zademonstrowała wysoką formę, wyrównując czasem rekord 8,10 s rekord życiowy i województwa świętokrzyskiego. W finale zawodniczka Trójki Sandomierz pobiegła jeszcze szybciej i rekord ten wynosi od dziś 8,07 s.

Tymi rezultatami sandomierzanka po raz drugi i trzeci wypełniła minimum PZLA (8,12 s) na halowe mistrzostwa Europy w Pradze (5-8 marca). Szybciej od niej w tym roku pobiegło tylko 12 europejskich płotkarek.
Z wynikiem 8,07 s Karolina Kołeczek umocniła się na ósmym miejscu najlepszych Polek na 60 m przez płotki w historii. To najwyższa lokata, jaką zajmuje świętokrzyska lekkoatletka w halowych tabelach historycznych. M...

Czytaj więcej

Karolina Kołeczek blisko podium w Pedro’s Cup

Podczas XI Halowego Mityngu Pedro’s Cup w łódzkiej Atlas Arenie Karolina Koleczek zajęła czwarte miejsce w biegu na 60 m przez płotki ex aequo z Ukrainką Oleną Janowską. Obydwie uzyskały czas 8,16 s.
Zwyciężyła inna reprezentantka Ukrainy Hanna Ploticyna, która w finale pobiegła 8,01, a w eliminacjach ustanowiła rekord życiowy 7,99 s. To trzeci w tym roku wynik w Europie. Druga w finałowym biegu z rezultatem 8,10 była Chorwatka Andrea Ivančewić, która w eliminacjach poprawiła rekord swego kraju – 8,06 s. Trzecie miejsce zajęła Holenderka Rosina Hodde z czasem 8,14 s.
Płotkarka Trójki Sandomierz w eliminacjach miała 8,18 s, wygrywając słabszą drugą serię. W Łodzi uzyskała swój drugi i trzeci wynik w karierze...

Czytaj więcej

Dzięki Mateuszowi Borkowskiemu mamy jeden złoty medal

Mateusz Borkowski halowym mistrzem Polski juniorów w biegu na 800 m! Reprezentant LKB Rudnik wyszedł zwycięsko z pojedynku z Radosławem Russem z Vectry Włocławek, z którym minimalnie przegrał o 0,02 s podczas niedawnego mityngu Copernicus Cup. Obydwaj pobiegli wtedy ponad półtorej sekundy szybciej od rekordu Polski juniorów w hali. Rekordzistą został Russ z czasem 1.49,42. W rywalizacji o medale Borkowski był zdecydowanie lepszy. Wygrał z rezultatem 1.55,17, Russ miał 1.56,09.
Złoto biegacza LKB Rudnik to jedyny medal zdobyty przez świętokrzyskich lekkoatletów podczas halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w Toruniu. W ostatnim dniu rywalizacji dobrze wypadł również Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój, który uplasował się na szóstym miejscu w b...

Czytaj więcej

Nasza młodzież na razie bez medalu w Toruniu

Nie udało się świętokrzyskim lekkoatletom zdobyć medalu w pierwszym dniu startów w halowych mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w Toruniu. Najbliżej podium była Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik, która uplasowała się na czwartym miejscu w biegu na 1500 m juniorek z czasem 4.44,76. To jej najlepszy wynik na tym dystansie w hali.
Piątą lokatę w pchnięciu kulą juniorek zajęła Katarzyna Furmanek z KKL Kielce z rekordem życiowym 12,09 m. Swoją „życiówkę” 7,97 s na 60 m wyrównała w eliminacjach juniorka Karolina Młodawska z KKL. Z ósmym czasem awansowała do finału A, w którym pobiegła 8,03 s i również była ósma. Zdecydowanie swój najlepszy wynik na 60 m poprawiła kolejna juniorka KKL Karolina Kozłowska...

Czytaj więcej

KKL ma 10 lat i wybiera dziesiątkę najlepszych zawodników

Kielecki Klub Lekkoatletyczny obchodzi dziesięciolecie istnienia. Jubileuszowe spotkanie planowane jest w sobotę 7 marca w Hotelu Binkowski w Kielcach. Zostaną na nim ogłoszone wyniki plebiscytu „10 x 10”, czyli na dziesiątkę najlepszych zawodników 10-lecia. Wybierani będą spośród 30 nominowanych lekkoatletów, którzy zdobywali medale mistrzostw Polski i inne laury. Są wśród nich m.in. Rafał Wójcik, który w barwach KKL dwukrotnie zdobywał mistrzostwo naszego kraju w maratonie, startował w mistrzostwach Europy i świata, czołowa do niedawna polska tyczkarka, a obecnie trenerka Agnieszka Wrona czy Katarzyna Furmanek, finalistka mistrzostw świata juniorek młodszych i juniorek w rzucie młotem.
KKL zaprasza wszystkich swoich obecnych i byłych zawodników, trenerów dzi...

Czytaj więcej

W drugim mityngu we Francji czwarte miejsce

Karolina Kołeczek zajęła czwarte miejsce w biegu na 60 m przez płotki podczas mityngu Val d’Oise w Eaubonne we Francji. W zawodach w hali Stephane’a Diagany pokonała ten dystans w czasie 8,21 s. To drugi rezultat w karierze płotkarki Trójki Sandomierz, szybciej pobiegła tylko 3 lutego w Toruniu – 8,10 s.
Pierwsza na mecie w Eaubonne była Yvette Lewis z Panamy z wynikiem 8,02. Drugą lokatę zajęła Słowenka Marina Tomic (8,14), a trzecia Sandra Gomis z Francji (8,17). W biegu eliminacyjnym sandomierzanka uzyskała czas 8,28 s.

Czytaj więcej

Sandomierzanka szósta w mityngu we Francji

Karolina Kołeczek zajęła szóste miejsce w finale biegu na 60 m przez płotki podczas halowego mityngu we francuskim Mondeville. Zawodniczka Trójki Sandomierz uzyskała czas 8,28 s, o 0,18 s gorszy od swojego najlepszego wyniku uzyskanego 3 lutego w Toruniu. Pierwsza na mecie Yvette Lewis z Panamy miała 8,08 s, dokładnie tyle samo co podczas toruńskiego mityngu, w którym minimalnie wyprzedziła sandomierzankę, zajmując drugą lokatę.
Nieco szybciej niż w finale Karolina Kołeczek pobiegła w biegu eliminacyjnym, uzyskując czas 8,24 s.

Czytaj więcej

Karolina Młodawska dwa razy poniżej 8 s na 60 m

Dobrze wypadła juniorka KKL Kielce Karolina Młodawska w zawodach kontrolnych PZLA w Spale. Najpierw w eliminacjach biegu na 60 m uzyskała czas 7,98 s, a potem w finale B 7,99. Jej rekord życiowy  z 2013 roku wynosi 7,97 s. Swój najlepszy wynik w hali na 60 m poprawiła Karolina Kozłowska, także juniorka KKL, rezultatem 8,13 s.
W zawodach startowali również młodzicy KKL w skoku o tyczce. Jan Działowski uzyskał swój drugi wynik w karierze 3,85 m, a Katarzyna Białogońska 2,85 m.

Inne wyniki świętokrzyskich lekkoatletów w Spale
60 m – Emilia Malicka, KKL Kielce 8,32
200 i 400 m – Wiktoria Dziewięcka, KKL 27,64 i 61,13
800 m – Dominika Dąbrowska, Sprint Stadnicka Wola 2.24,67
tyczka – Patrycja Krawiecka i Anna Iwaniec (obie KKL) po 2,65

Czytaj więcej