Słabiutki występ juniorów młodszych w OOM

Szóste miejsce Katarzyny Kozak z KKL Kielce w biegu na 400 m to najlepszy wynik świętokrzyskich lekkoatletów w XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zielonej Górze. W eliminacjach ustanowiła ona rekord życiowy czasem 58,78. W finale, choć pobiegła z kontuzją, uzyskała 58,88.
„Życiówkę” na 400 m ustanowił także inny reprezentant KKL Paweł Tietierin rezultatem 50,28. Zabrakło mu jednak 0,08 sek. do zakwalifikowania się do finału A. Pobiegł w finale B i z wynikiem 50,63 zajął drugie miejsce, czyli 10. w tej konkurencji, Czwarta w finale B i 12. ogółem na 800 m była Karolina Mierzejewska z MUKS THM Ostrowiec z czasem 2.18,56.
Na 11. miejscu został sklasyfikowana na podstawie czasów uzyskanych w zawodach kwalifikacyjnych do OOM sztafeta dziewcząt 4×400 m KKL – 4.03,87 (w Zielonej Górze startowało osiem najlepszych sztafet).
Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz, która była faworytką do zwycięstwa w biegu na 100 m ppł, nie stanęła na starcie z powodu kontuzji.
Świętokrzyskie w punktacji wojewódzkiej z dorobkiem zaledwie 21 pkt. zajęło zdecydowanie ostatnie miejsce, tracąc do przedostatniego Opolskiego aż 34,3 pkt. Był to najsłabszy występ naszych lekkoatletów w historii OOM.