Katarzyna Furmanek młodzieżową wicemistrzynią Polski

Katarzyna Furmanek

Katarzyna Furmanek zdobyła srebrny medal w rzucie młotem podczas 33. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Jelenie Górze. Zawodniczka KKL Kielce w najlepszej próbie uzyskała 65,12 m. Złoty medal wywalczyła pewnie reprezentantka naszego kraju na igrzyska w Rio de Janeiro Malwina Kopron z OŚ AZS Poznań, która rzuciła 69,72 m.

Furmanek startowała jeszcze w rzucie dyskiem, ale nie zdołała awansować do ścisłego finału i z rezultatem 40,93 m zajęła dziewiąte miejsce. Dziesiąta w tej konkurencji z wynikiem 39,87 m była druga zawodniczka KKL Anna Dąbrowska. W dwóch konkurencjach w Jeleniej Górze startował Wiktor Woś z KKL. W eliminacjach biegu na 110 m przez płotki uzyskał 17. czas 15,92 s. Na 400 m przez płotki został sklasyfikowany na 12. pozycji z wynikiem 55,44 s.

Zawodnicy KKL byli w Jeleniej Górze jedynymi reprezentantami województwa świętokrzyskiego, które w punktacji wojewódzkiej mistrzostw (za miejsca I-VIII) zajęło ostatnie 16. miejsce z dorobkiem 21 pkt (za drugą lokatę Furmanek). Przedostatnie województwo opolskie zdobyło 50 pkt więcej.