Łódzcy biegacze zdecydowanie lepsi, oddali tylko jedno miejsce na podium

(ze strony tkn24.pl)

Biegacze z województwa łódzkiego zdecydowanie dominowali w rozegranych w Końskich  międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w biegach przełajowych. Zwyciężyli na wszystkich czterech dystansach i wywalczyli aż 11 z 12 miejsc na podium. Ze świętokrzyskich młodzików ta sztuka udała się tylko Łukaszowi Łakomcowi z KKL Kielce, który zajął drugie miejsce w biegu na 2 km. Bliska podium była jeszcze jego koleżanka klubowa Oliwia Skrzyniarz, zajmując czwartą lokatę na 2,5 km.

W pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze: Kinga Siedlarz z Olimpu Strawczyn (5. na 2,5 km), Katarzyna Kinga Kisiel z Nadiru Jędrzejów (7. na 2,5 m), Dominik Rugała z Gryfa Rytwiany (7. na 2 km), Roksana Lech z Nadiru (8. na 2,5 km), Jakub Ciemięga z LKB Rudnik (8. na 3 km), Wiktoria Banaś z Olimpu  (9. na 1,5 km), Amelia Suwara z STS Skarżysko (10. na 1,5 km),  Michał Orzeł z Olimpu (10. na 2 km) i Tomasz Zbroszczyk z Olimpu (10. na 3 km).

W punktacji wojewódzkiej mistrzostw łódzkie pokonało świętokrzyskie 55 do 25. W punktacji klubowej zwyciężył BKL Bełchatów z dorobkiem 9 pkt, przed MLUKS Rawa Mazowiecka, także 9 pkt. Ze świętokrzyskich  klubów najwyżej został sklasyfikowany Olimp Strawczyn – na 5 pozycji z 6 pkt. Ósmą lokatę zajął KKL Kielce z 5 pkt.

Na trasach przełajowych w Końskich odbyły się także mistrzostwa województwa świętokrzyskiego. Mistrzami wśród młodzików zostali biegacze, którzy zajęli najwyższe lokaty w rywalizacji z łódzkimi biegaczami, czyli Katarzyna Kinga Kisiel na 1,5 km, Oliwia Skrzyniarz na 2,5 km, Łukasz Łakomiec na 2 km i Jakub Ciemięga na 3 km.  W pozostałych kategoriach wiekowych tytuły mistrzowskie zdobyli: