Rekord i przepustka Adama Masaczyńskiego na mistrzostwa Europy

Adam Masaczyński

Bardzo dobrze spisał się Adam Masaczyński w Mityngu Gwiazd w Radomiu. 17-letni zawodnik KKL Kielce zajął drugie miejsce w biegu na 800 m w świetnym czasie 1.51,08. To wynik lepszy aż o 1,69 s od dotychczasowego rekordu województwa juniorów młodszych, który od 2014 roku należał do Mateusza Borkowskiego z LKB Rudnik. Podopieczny trenera Krzysztofa Jóźwika wypełnił także wynoszący 1.52,50 wskaźnik PZLA na mistrzostwa Europy w tej kategorii wieku, które w lipcu rozegrane zostaną w węgierskim mieście Győr.
Bieg na 800 m wygrał Patryk Kozłowski z RLTL ZTE Radom z rezultatem 1.49,86. Szósty na mecie był Szymon Dobaj, wychowanek KKL reprezentujący obecnie Wawel Kraków, który uzyskał 1.52,38. Także szóstą lokatę zajął w biegu na 400 m przez płotki Wiktor Woś z KKL z czasem 54,50 s.