Agnieszka Wrona mistrzynią świata masters w skoku o tyczce!

Agnieszka Wrona zdobyła złoty medal w skoku o tyczce podczas rozgrywanych w Toruniu halowych mistrzostw świata masters. Trenerka młodych tyczkarek i tyczkarzy KKL Kielce, która wyczynową karierę zakończyła w 2013 roku, nadal utrzymuje świetną formę. W grupie wiekowej pań 35-39 lat stoczyła zacięty pojedynek z Hiszpanką Martą Cot Canto. Do 3,40 m obydwie zaliczały kolejne wysokości w pierwszych próbach. 3,50 m pokonała już tylko kielczanka za trzecim podejściem.

W toruńskich mistrzostwach rozgrywano także rzuty na stadionie. W rzucie dyskiem pań w grupie 60-65 lat bardzo dobrze spisała się Czesława Stępniewska ze Skarżyska, znana przed laty pod panieńskim nazwiskiem Markowska. W 1979 roku jako zawodniczka Budowlanych Kielce ustanowiła aktualny do dziś rekord naszego województwa wynikiem 50,84 m. W Toruniu rzuciła 26,07 m, zajmując wysokie piąte miejsce wśród ponad 20 zawodniczek.

W konkursie dyskoboli, którzy ukończyli już 80 lat, dzielnie walczył Grzegorz Mirkowski, niegdyś czołowy zawodnik skarżyskiego Granatu. 1-kilogramowym dyskiem rzucił 27,15 m i rezultat ten dał mu szóste miejsce. Ponadto był ósmy w rzucie młotem o wadze 3 kg, uzyskując odległość 30,10 m.