Biegiem przez Łysicę i Łysiec, czyli Górski Maraton Świętokrzyski

Krzysztof Żebrowski z Ciechanowa zwyciężył w I Górskim Maratonie Świętokrzyskim ze startem i metą w Nowej Słupi. 42-kilometrową trasę, która wiodła przez najwyższe szczyty Gór Świętokrzyskich – Łysicę i Łysiec (Święty Krzyż), o przewyższeniach +1420/-1474 m pokonał w 3 godz. 23 min 38 s. Drugie miejsce ze stratą 1 min i 3 s zajął Tomasz Walerowicz z miejscowości Niestum (powiat ciechanowski), który przed laty jako junior reprezentował Ostrowię Ostrowiec Świętokrzyski.

Na trzeciej pozycji finiszował kielczanin Maciej Białogoński, który uzyskał czas 3:28.54. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden świętokrzyski biegacz – Rafał Brożyna z Bielin. Zajął siódmą lokatę z wynikiem 3:55.59. Wśród kobiet najlepsza z czasem 4:51.41 była Martyna Dejmecka z Lubartowa.

Maraton, który  zorganizował znany świętokrzyski biegacz górski Daniel Wosik, ukończyło 126 osób.