Adamowie na medal, mamy dwóch młodzieżowych wicemistrzów Polski!

Adam Masaczyński z KKL Kielce i Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz zdobyli srebrne medale podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w Suwałkach. Kielczanin startował w bardzo wyrównanym i zaciętym biegu na 800 m. Przez blisko połowę pierwszego okrążenia prowadził stawkę, później biegł na drugiej pozycji, a na kilkadziesiąt metrów przed metą wysunął się znów na pierwszą, ale rywale byli tuż za nim.

Na mecie biegu na 800 m, o medalach decydowały setne części sekundy (fot. Tomasz Kasjaniuk, pzla.pl)

Najskuteczniejszy na finiszu okazał się Filip Ostrowski z RKS Łódź, który zwyciężył w czasie 1.52,65. Masaczyński stracił do niego tylko 0,08 s, wyprzedzając trzeciego Krzysztofa Turskiego z RLTL Optima Radom jeszcze mniejszą różnicą, bo 0,05 s.

Adam Kołodziej długo dotrzymywał kroku Mikołajowi Czeronkowi (fot. Tomasz Kasjaniuk, pzla.pl)

Kołodziej na 3000 m z przeszkodami przez większość dystansu biegł na drugim miejscu tuż za faworytem tej konkurencji Mikołajem Czeronkiem ze Śląska Wrocław. Pozostali biegacze zostali z tyłu. Na ostatnim okrążeniu lider przyspieszył i  wygrał zdecydowanie z wynikiem 8.54,75.  Sandomierzanin był drugi w czasie 8.57,97, poprawiając o blisko 19 s rekord życiowy. Jest siódmym biegaczem w historii ze świętokrzyskiego klubu, który uzyskał w tej konkurencji czas poniżej 9 min.

Na 3000 m z przeszkodami kobiet siódmą lokatę zajęła Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn, która także ustanowiła „życiówkę” rezultatem 11.11,69.

W drugim dniu mistrzostw w Suwałkach Adam Masaczyński startował w biegu na 1500 m. Zajął w nim szóstą lokatę z rezultatem 3.54,50.