Sabina Jarząbek trzecia w mistrzostwach Polski w biegu na 5 km

Sabina Jarząbek (pinczow.com)

Duży sukces odniosła Sabina Jarząbek w otwartych mistrzostwach Polski w biegu na 5 km. Zawodniczka KKL Kielce zajęłą trzecie miejsce wśród kobiet, zdobywając brązowy medal, pierwszy w zawodach mistrzowskiej rangi w swojej karierze. Uzyskała świetny czas 16 min 18 s. Do drugiej na mecie Moniki Jackiewicz z MKL Szczecin straciła tylko dwie sekundy, a do zwyciężczyni Izabeli Paszkiewicz z AZS UMCS Lublin siedem sekund.

Na dziewiątej pozycji została z czasem 18.00 sklasyfikowana Małgorzata Czarnota zawodniczka RLTL Optima Radom i studentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W mistrzostwach mężczyzn 19. miejsce z wynikiem 15.31 zajął Tomasz Biskupski, startujący pod szyldem Zabiegani w Kielcach – Tomato Market. Zwycięzca Patryk Kozłowski z RLTL Optimy Radom miał czas 14.15.

Mistrzostwa Polski rozegrano w ramach biegów Niepodległej Piątki 2021 na koronie Stadionu Narodowego. Biegacze startowali w siedmiu seriach. W pierwszej druga wśród kobiet była Klaudia Szmigiel z Nadiru Jędrzejów, reprezentująca tym razem Woźniak Running Team. Pokonała 5 km  w 20 min 5 s.

W piątej serii dziesiąty był 39-letni Jacek Długosz z LKB Rudnik z rezultatem 17.37. Junior Patryk Sobczyński z Olimpu Strawczyn, który pobiegł w siódmej z najlepszymi biegaczami, uzyskał 17.12. Jego pięć lat starszy klubowy kolega Daniel Chrobot miał 17.48.