Menu

ZAPROSZENIE

dodano 4.1.2008

Zawodników, Trenerów, Działaczy i Sympatyków "Królowej Sportu"
serdecznie zapraszamy na
Trzecie Urodziny Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego
oraz
Halowe Mistrzostwa Kielc w Lekkiej Atletyce
Hala MOSiR w Kielcach
Sobota 12 stycznia 2008, godz. 11 (początek zawodów ok. 12.30)


Rafał zakończył rok w Brzozie
dodano 4.1.2008

Drugim miejscem w I Biegu Sylwestrowym w Brzozie k. Bydgoszczy zakończył starty w 2007 roku Rafał Wójcik. Reprezentanta KKL Fart wyprzedził na dystansie ok. 9,2 km tylko Paweł Ochal, gospodarz imprezy i aktualny mistrz Polski w maratonie. Tuż za Rafałem uplasował się Adam Draczyński z Oleśniczanki.
Tym, co skaczą i biegają, chodzą i rzucają...
- Zawodnikom, Trenerom, Działaczom, Sędziom i Sympatykom Królowej Sportu -
dużo radości na Boże Narodzenie i samych sukcesów w Nowym 2008 Roku
życzy
Kielecki Klub LekkoatletycznyRekord Filipa na 60 m młodzików
dodano 18.12.2007

Halowy rekord województwa młodzików ustanowił Filip Przemyski podczas przedświątecznego mityngu 22 grudnia w Kielcach. Ten 15-letni sprinter przebiegł 60 m w 7,33 sek. Rekordy życiowe poprawiali m.in. 12-letni Patryk Gradzik (5,14 w skoku w dal), 14-letni Michał Zarychta (1,75 w skoku wzwyż i 5,65 w dal), 15-letnia Beata Bogus (9,78 na 60 m ppł i 5,12 w dal) oraz junior Michał Jagodziński (8,70 na 60 m ppł).

Inne ciekawsze wyniki zawodników KKL Fart

Dziewczęta
60 m - Agnieszka Górecka 8,21
wzwyż - Martyna Ślusarczyk 1,45

Chłopcy
60 m - Michał Jagodziński 7,33, Mateusz Wasik 7,46, Kamil Wróblewski 7,47
60 m ppł jun. mł. - Maciej Kędracki 9,91, Tomasz Lipka 10,13
wzwyż - Tomasz Król 1,95, Milan Makuch 1,75
w dal - Makuch 6,49, Wasik 6,25, Król 6,19, Kamil Chłopek 5,74, 12-letniMikołajkowe zawody halowe
dodano 18.12.2007

Lekkoatleci KKL Fart zainaugurowali halowy sezon 8 grudnia w hali MOSiR w Kielcach. Wyróżnili się wieloboiści. Milan Makuch skoczył w dal 6,62, a Mateusz Nowakowski poprawił „życiówki” na 60 m (7,46) i w skoku wzwyż (1,75)

Inne wyniki zawodników naszego klubu:

Dziewczęta
60 m - Agnieszka Dulnik 9,00, Wioletta Król 9,15
wzwyż - Beata Bogus 1,50, Martyna Ślusarczyk 1,45
w dal - Bogus 4,97
tyczka - Bogus 2,50

Chłopcy
60 m ppł - Mateusz Nowakowski 9,70
wzwyż - Michał Zarychta 1,70
w dal - Mateusz Wasik 6,15
tyczka - Wojciech Surdyk 3,00Kamil PrzeŸdzik szósty na "Dychę"
dodano 18.12.2007

Kamil Przeździk zajął szóste miejsce w I Południowo-Praskiej Dysze, czyli biegu ulicznym na 10 km, rozegranym na warszawskiej Pradze Południe. Pokonał ten dystans w 36 min. 5 sek. Specjalizujący się w biegach górskich zawodnik KKL Fart 6 stycznia wystartuje w mistrzostwach Polski w biegu... po schodach. Zawodnicy biegać będą na 30 piętro Hotelu Qubus.Młodzieżowcy bez sukcesów na przełaj
dodano 18.12.2007

Nie udał się występ reprezentantom KKL Fart w młodzieżowych mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Olszynie (Dolnośląskie). Najszybciej z nich dystans 6 km pokonał Dawid Kubiec, ale został sklasyfikowany dopiero na 22. miejscu. Krzysztof Dziarmaga był 23., a Kamil PrzeŸdzik 24. Jako drużyna KKL Fart zajęła piątą lokatę w biegu mężczyzn.


Dawid Kubiec zdobył Grand Prix PZLA!
dodano 23.11.2007

Reprezentant KKL Fart Kielce Dawid Kubiec zwyciężył w klasyfikacji Grand Prix PZLA w biegach przełajowych za 2007 rok. Zdobył w sumie 81 punkty, za zwycięstwa w dwóch biegach w Kielcach (3 marca i 10 listopada), a także za czwarte miejsce w biegu w Krakowie (31 marca) i szóste w finale cyklu we Wrocławiu (17 listopada). Na 10-11. miejscu sklasyfikowany został kolejny biegacz KKL Fart Paweł Obarski (35 pkt.), a na 13. Piotr Koń (32). Miejsca pozostałych naszych zawodników w końcowej punktacji: 20. Krzysztof Dziarmaga (20), 35. Łukasz Nowacki (14), 57. Kamil PrzeŸdzik i Mateusz Gola (po 7), 68. Arkadiusz Duma (6), 76. Dariusz Zagdański (4), 85. Mateusz Stanoch (3).

Nasz klub zdecydowanie wygrał punktację drużynową Grand Prix w kategorii mężczyzn. W punktacji kobiet zajęliśmy ósmą lokatę z dorobkiem 17 pkt. Indywidualnie na 12. miejscu została sklasyfikowana Agnieszka Nawrot (10 pkt.), a na 22. Paulina Duma (7).Rafał drugi w Warszawie, Dawid pierwszy w Kielcach
dodano 14.11.2007

Rafał Wójcik zajął drugie miejsce w XIX Biegu Niepodległości w Warszawie. Na 10-kilometrowej trasie z Nowego Światu do Wilanowa biegacza KKL Fart wyprzedził o… 30 cm Radosław Dudycz (GKS Kołczygłowy). Obydwaj uzyskali czas 30 min. 16 sek.

W biegach przełajowych rozegranych z okazji 89. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Kielcach nasi zawodnicy odnieśli dwa zwycięstwa. Najpierw bieg na 2 km juniorów wygrał Dariusz Zagnański. W biegu na 5 km rozgrywanym w ramach Grand Prix PZLA w biegach przełajowych zdecydowanie najlepszy był Dawid Kubiec, wyprzedzając kolegów klubowych Piotra Konia i Krzysztofa Dziarmagę.

Z zawodników KKL Fart miejsca na podium wywalczyli jeszcze: Marta Stemplewska (druga na 1 km młodziczek), Maja Jóźwik (trzecia na 1 km juniorek) i Dawid Szewczyk (trzeci na 2 km juniorów).

Pełne wyniki biegów w dziale "Rezultaty"Zapraszamy na biegi przełajowe z okazji Święta Niepodległości
dodano 6.11.2007

Urząd Miasta, MOSiR i KKL Fart zapraszają w sobotę 10 listopada na biegi przełajowe z okazji Święta Niepodległości. W programie osiem biegów na dystansach: 500 m (dziewczęta ze szkół podstawowych) 1000 m (chłopców ze szkół podstawowych, dziewczęta z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych), 1500 m (chłopcy z gimnazjów), 2000 m (chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych) oraz 3000 kobiet i 5000 m mężczyzn. Te dwa ostatnie biegi zaliczane są do punktacji Grand Prix PZLA w biegach przełajowych. Biegi rozgrywane będą na trasach na Stadionie Leśnym, start i meta koło wiaty harcerskiej. Początek o godz. 11.Biegacze KKL Fart na drugim miejscu w Bochni
dodano 5.11.2007

Drugie miejsce zajęli biegacze KKL Fart w klasyfikacji drużynowej VII Bocheńskiego Półmaratonu Niepodległości. Indywidualnie najlepiej wypadł junior Mateusz Gola, który zajął 11. lokatę w czasie rekordu życiowego 1:14.10. 15. na mecie był Piotr Koń (1:14.50), a 30. Zenon Stępień (1:19.43). Ich wyniki złożyły się na łączny czas drużyny (3:48.43). Ponadto Robert Odo zajął 91. miejsce (1:30.31), a Adam Bąk 104. (1:32.24).

Wygrał rozegrany 4 listopada półmaraton Białorusin Aleh Hutnik (1:07.18), a drużynowo biegacze MOK Mszana Dolna (3:39.09).Ukończył swój bieg...
dodano 29.10.2007

Blisko tysiąc osób pożegnało znanego trenera Edmunda Sarnę. Byli olimpijczycy, medaliści mistrzostw Polski i Europy.

- Wierzę, że w domu Ojca jest zwycięski Mundek - mówił podczas mszy pogrzebowej ksiądz biskup Marian Florczyk. Blisko tysiąc osób przyszło w sobotę do kieleckiej katedry, żeby pożegnać wspaniałego trenera Edmunda Sarnę.
Byli znani zawodnicy, których doprowadził na sportowy szczyt. Byli trenerzy, działacze, olimpijczycy z innych dyscyplin, między innymi "czarodziej ringu” Leszek Drogosz.
Byli też przyjaciele z Solidarności, politycy i ci wszyscy, którzy mieli szczęście spotkać na swojej drodze zawsze pogodnego i życzliwego Mundka, bo tak zwracali się do Niego bliscy i przyjaciele.

ŻYŁ DLA LUDZI SPORTU
- Był żądny sukcesów sportowych. Chciał, żeby jego żona i wychowankowie zdominowali stadiony Polski i świata. Żył nie dla siebie, ale dla idei sportu, dla ludzi sportu - podkreślał w homilii ksiądz biskup Marian Florczyk.
Przypomniał też ziemski bieg Mundka - Jego wiersze, które powstały w okresie stanu wojennego, niezwykłe rzeźby ukrzyżowanego Jezusa. Mówił o Jego sportowej pasji, o wielkim patriotyzmie i głębokiej wierze.
- Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens. Człowieka zatrzymują różne sytuacje, wydarzenia. Dziś zatrzymuję się, bo zmusiła mnie do tego śmierć Mundka. Szukam sensu życia i śmierci. Zatrzymuję się i zauważam, że po śmierci Mundka i ja się pomniejszyłem, coś ze mnie ubyło. Ubyło, bo nie będzie już wspólnych rozmów, śpiewu kolęd, lekcji patriotyzmu, miłości do sportu, wrażliwości na biednych - mówił łamiącym się głosem ksiądz biskup Florczyk.

MUSIAŁY BYĆ SKRZYPCE
"Wspaniałemu Trenerowi - wychowankowie” - napisali na swoim wieńcu byli podopieczni z Nowi Kielce.
- Jesteśmy tu, bo pan Mundek był dla nas kimś wyjątkowym - mówił Wojciech Podsiadło, były reprezentant Polski w dziesięcioboju. - To On wypatrzył mnie na szkolnych zawodach, namówił do trenowania lekkiej atletyki. Po studiach znowu spotkaliśmy się w kieleckim klubie, ostatnio pracowaliśmy w KKL Fart. W sierpniu byliśmy jeszcze razem na zgrupowaniu w Wiśle. Nic nie wskazywało na to, że będzie to nasz ostatni obóz...
- Pan Mundek był dla nas wielkim autorytetem. Był świetnym człowiekiem. Zawsze mogliśmy z Nim porozmawiać, powiedzieć o swoich problemach. Był dla nas jak ojciec. Kochany, ale wymagający. Nie zapomnę tych niezwykłych zgrupowań. Zawsze zabierał na nie skrzypce i klarnet. Rano robił nam pobudkę grając muzykę z "Lata z radiem”, a wieczorem kołysankę. To był znak, że już wszyscy musimy być w pokojach i zaczyna się cisza nocna - wspominał Wojciech Podsiadło, były medalista mistrzostw Polski w wielobojach, obecnie trener w KKL Fart Kielce.
Byli też przedstawiciele innych klubów z naszego województwa. - Nie pracowałam nigdy z panem Edmundem, ale spotykaliśmy się na zawodach, dwa razy na zgrupowaniu. Zawsze był pogodny i uśmiechnięty. Widziałam, że miał świetne relacje ze swoimi zawodnikami. Coraz mniej jest takich trenerów - mówiła Agata Dróżdż, zawodniczka Juventy Kobex Starachowice.

BIEG UKOŃCZYŁ...
- Dziś Mundek otrzymał - tak jak święty Paweł - wieniec sprawiedliwości - mówił na zakończenie homilii ksiądz biskup Florczyk.
- Bieg ukończył, wiary dochował. Tym wieńcem udekorował go Chrystus. "Mazurka Dąbrowskiego” grają mu aniołowie. A może on sam gra innym? To premia za bieg. Tam, w domu Ojca, nie ma już współzawodnictwa. Tam nie ma już biegu z przeszkodami.
- Tam jest ciągłe wpatrywanie w twarz Jezusa. W ostatniej rozmowie - może tydzień temu - wyznam mi: "Ja wierzę w Boga, ja bardzo wierzę”. Były to słowa szczere. Wierzę, że w domu Ojca jest zwycięski Mundek.

Źródło: Dorota Kułaga - Echo Dnia 29.10.2007Ostatnia droga trenera
dodano 29.10.2007

Ponad tysiąc osób - rodzina, przyjaciele, zawodnicy i wychowankowie - pożegnało w sobotę wybitnego trenera lekkiej atletyki Edmunda Sarnę.

Na pogrzeb przyjechał m.in. Jerzy Stępień, prezes Trybunału Konstytucyjnego. Nabożeństwo w kieleckiej katedrze odprawił ksiądz biskup Marian Florczyk. Sarna szkolił lekkoatletów w kieleckich klubach. Był też trenerem swojej żony Mirosławy, gdy zdobywała piąte miejsce na olimpiadzie w Meksyku i mistrzostwo Europy w skoku w dal. W 1980 roku zakładał w Kielcach "Solidarność", był członkiem pierwszego zarządu regionu związku. Za tę działalność został internowany w stanie wojennym, a po opuszczeniu więzienia zwolniony z pracy w szkole. Miał 68 lat.

Źródło: anar - Gazeta Wyborcza Kielce 29.10.2007Edmund Sarna nie żyje
dodano 24.10.2007

Nad ranem 24 października po ciężkiej chorobie zmarł w wieku 68 lat Edmund Sarna. Był niezwykle zasłużoną postacią dla lekkiej atletyki. Wychowywał się w Katowicach-Szopienicach, ukończył studia w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Krakowie. Od 1965 roku mieszkał i pracował w Kielcach. Jako trener doprowadził do V miejsca na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku i mistrzostwa Europy w skoku w dal swoją żonę Mirosławę. Szkolił lekkoatletów w kieleckich klubach: Budowlani, AZS Nowi, Lechia, Łysogóry, Nowi-Bis, a od 2005 roku w KKL. Jeszcze w drugiej połowie sierpnia był ze swoimi podopiecznymi na obozie w Wiśle, skąd trafił do szpitala.

Jego podopiecznymi byli m.in. Barbara Kwietniewska, Elżbieta Kapusta, Maria Tekiel-Boksińska, Halina Jop, Ewa Starościak, Ewa Kusiak, Małgorzata Pająk, Marta Cedro, Dagmara Boksińska, Wojciech Podsiadło i Rafał Mazurczak, medaliści mistrzostw Polski i Europy. W 1977 roku zwyciężył w krajowym współzawodnictwie trenerów lekkiej atletyki. Wiele lat pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w Liceum Ekonomicznym nr 2, które dzięki Niemu należało do najbardziej usportowionych szkół w kraju.
Był aktywny nie tylko w sporcie. W 1980 roku zakładał w Kielcach "Solidarność", był członkiem pierwszego zarządu regionu związku. Za tę działalność został internowany w stanie wojennym, a po opuszczeniu więzienia zwolniony z pracy w szkole. W ubiegłym roku za zasługi dla Polski i demokracji odznaczony został medalem "Semper Fidelis".

Był człowiekiem niepokornym, ale równocześnie życzliwym i pełnym poczucia humoru. Jego silny uścisk dłoni, którym witał się z nami, zapamiętamy na zawsze.

Pogrzeb ŚP. Edmunda Sarny odbędzie się w sobotę 27 października. O godz 12 odprawiona zostanie msza święta w bazylice katedralnej w Kielcach, po której nastąpi wyprowadzenie na cmentarz w Cedzynie.

Cześć Jego pamięci!

Zawodnicy, trenerzy i działacze Kieleckiego Klubu LekkoatletycznegoMiotacze zakończyli sezon 2007
dodano 14.10.2007

Mityngiem "Jesienny Dzień Miotacza" w Kielcach zakończyliśmy sezon 2007 w zawodach na stadionie. Najwartościowszy rezultat uzyskał junior Rafał Zięba, który rzucił 6-kilogramowym młotem 58,60 m. Ponadto pchnął kulą o takiej samej wadze 13,56 i rzucił dyskiem 1,75 kg na odległość 38,24. Wśród dziewcząt najlepsza była 11-letnia Katarzyna Furmanek, która rzuciła dyskiem 29,60, młotem 28,47 i pchnęła kulą 8,33, ustanawiając w dwóch ostatnich konkurencjach rekordy życiowe. W rzucie młotem tuż za nią była z "życiówką" 27,75 m 13-letnia Justyna Prus, córka czołowej w latach 80. miotaczki kraju Marii Gaweł z Budowlanych Kielce.

Inne ciekawsze wyniki:
kula 7,26 kg - Daniel Borkowski 14,12;
dysk 1,5 kg - Tomasz Furmanek 40,72, młodzik Łukasz Dąbrowski 36,75;
młot 5 kg - Tomasz Furmanek 56,30, Szymon Picheta 45,85, Radosław Karbownik 44,43, młodzik Sławomir Wójcik 36,05.

Mateusz Gola siódmy w Memoriale Jerzego Chromika
dodano 14.10.2007

Bardzo dobrze wypadł Mateusz Gola w XIX Memoriale Jerzego Chromika w Mysłowicach w biegu ulicznym na 15 km. W międzynarodowej stawce biegaczy uplasował się na siódmej pozycji w czasie 51 min. 29 sek. Zwyciężył Aleh Hutnik z Dinama Mogilew (Białoruś) - 48.30. Biegacz KKL Fart, który ma dopiero 19 lat, był najmłodszy w czołowej dziesiątce zawodników.

Rekordy Milana Makucha i Pawła Kundery
dodano 9.10.2007

Dwa rekordy województwa ustanowili podczas otwartych wielobojowych mistrzostw okręgu świętokrzyskiego reprezentanci KKL Fart. Startujący po raz pierwszy po kontuzji w 10-boju Milan Makuch rezultatem 6197 poprawił o 183 pkt. rekord Przemysława Piotrowicza z ubiegłego roku. W 8-boju młodzików aż trzech naszych zawodników uzyskało wyniki lepsze od poprzedniego rekordu - Paweł Kundera, Kamil Chłopek i Michał Zarychta. Nowym rekordzistą został Paweł z rezultatem 3780 pkt. W ośmioboju juniorów młodszych rekord życiowy o ponad 350 pkt. poprawił Mateusz Wasik wynikiem 4706 pkt. W pierwszym starcie w siedmioboju dobrze wypadła też Beata Bogus

Wyniki wieloboistów

10-bój juniorów
Milan Makuch - 6197 pkt (11,83 - 6,61 - 12,65, 1,74 - 53,28 - 16,57 - 32,58 - 3,60 - 49,21 - 4.48,95)
Rafał Pedrycz - 3690 (12,30 - 4,75 - 7,95 - 1,47 - 59,18 - 22,93 - 25,62 - 2,20 - 35,82 - 5.20,46)
8-bój juniorów młodszych
Mateusz Wasik - 4706 (11,72 - 6,14 - 9,50 - 55,90 - 16,48 - 44,52 - 1,68 - 2.59,67)
Tomasz Furmanek - wycofał się po 4 konkurencjach (12,05 - 5,35 - 13,20 - 63,41 - 2075 pkt)
8-bój młodzików
Paweł Kundera 3780 (12,42 - 5,78 - 8,96 - 58,97 - 17,10 - 19,60 - 1,56 - 3.07,50)
Kamil Chłopek 3675 (12,41 - 5,47 - 10,17 - 59,44 - 18,93 - 31,63 - 1,44 - 3.12,04)
Michał Zarychta 3576 (13,09 - 5,37 - 8,93 - 59,73 - 17,46 - 27,44 - 1,62 - 3.17,34)
7-bój młodziczek
Beata Bogus 3948 (16,15 - 1,53 - 10,20 - 28,28 - 5,03 - 25,40 - 2.47,67)
5-bój młodziczek
Paulina Żuk 1653 (20,81 - 1,26 - 5,88 - 3,98 - 2.00,10)

Najlepsze wyniki poza konkursem
400 m ppł (91,4) - Łukasz Borek 59,22, Dariusz Zagdański 59,52, Michał Jagodziński 60,61
400m - Filip Przemyski 54,34
młot 7,26 kg - 51,69
młot 5 kg - Sławomir Wójcik 33,77
młot 3 kg - Justyna Prus 26,80

Mateusz Gola ósmy w Katowicach
dodano 9.10.2007

Bardzo dobrze wypadł junior Mateusz Gola w 4Energy Półmaraton Katowice, zajmując ósmą lokatę w czasie 1:15.46. Miał szansę na jeszcze lepszy rezultat, ale z powodu złego oznakowania pomylił trasę i przebiegł około 200 m więcej. 37. na mecie zameldował się Piotr Rodzik - 1:23.38. Miejsca pozostałych biegaczy KKL Fart: 87. Zbigniew Cieślik 1:28.46, 117. Adam Bąk 1.31.35, 136. Robert Odo 1:33.07.

W towarzyszącym półmaratonowi biegu na 7 km drugi był Michał Jamioł w czasie 24.11.

Dawid Kubiec siódmy w Mielcu
dodano 9.10.2007

Dawid Kubiec zajął siódme miejsce w XIII Biegu Ulicznym o Puchar Prezydenta Mielca, pokonując trasę 3 km w czasie 8 min. 45 sek. Dziesiąty minął metę Krzysztof Dziarmaga - 9.12. Silnie obsadzony bieg, w którym oprócz czołowych polskich biegaczy rywalizowali zawodnicy z Ukrainy, wygrał Rafał Snochowski z Wawelu Kraków z rezultatem 8.16.

Filip ze złotem i brązem, Kornelia czwarta
dodano 1.10.2007

Złoty medal w biegu na 300 m i brązowy na 100 m zdobył Filip Przemyski w Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego w Słubicach. Czwarta w tych nieoficjalnych mistrzostwach Polski młodzików na 1000 m była Kornelia Kostka.

Filip najpierw startował na 100 m. W eliminacjach poprawił rekord życiowy rezultatem 11,44. W finale w połowie dystansu był na końcu stawki, ale skutecznym finiszem zapewnił sobie trzecią lokatę w czasie 11,56. W biegu na 300 m nie miał już sobie równych. Wygrał zdecydowanie w czasie rekordu województwa młodzików - 35,98. Srebrnego medalistę Sebastiana Wiszniewskiego (Olimpic Szczecin) wyprzedził aż o 0,59 sek.

O niespełna sekundę przegrała brązowy medal Kornelia Kostka, która zajęła czwartą lokatę w biegu na 1000 m z czasem 3.01,47. To jej rekord życiowy, lepszy od poprzedniego o półtorej sekundy.

Z zawodników KKL Fart startowali w Słubicach jeszcze Beata Bogus i Mateusz Parkita, ale nie odegrali większej roli. Beata była 12. w skoku wzwyż z rezultatem 1,45 i 17. w dal - 4,86. Mateusz po raz pierwszy pobiegł 2000 m i uzyskał 20. czas - 6.18,23.

Z powodu kontuzji nie wystartował Paweł Tietierin, który miał medalowe szanse w biegu na 300 m.

Rafał Wójcik drugi w Maratonie Warszawskim!
dodano 21.9.2007

Bardzo dobrze spisał się Rafał Wójcik w 29. Flora Maratonie Warszawskim, zajmując drugie miejsce w czasie 2:13.11. Biegacza KKL Fart wyprzedził tylko Paweł Ochal z Bydgoszczy, który uzyskał 2:12.20. Wynik Rafała jest dokładnie o minutę lepszy od jego rekordu życiowego i rekordu województwa. Potwierdził nim, że będzie walczył o zakwalifikowanie się na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

W stolicy dobrze spisali się także inni reprezentanci naszego klubu. Na 22. pozycji minął metę Piotr Koń z rekordem życiowym 2:41.06. Po raz pierwszy maraton poniżej 3 godzin przebiegł Piotr Rodzik, zajmując 85. lokatę w kategorii open z rezultatem 2:59.15. Zbigniew Cieślik zajął 109. miejsce z czasem 3:05.22, jako 11. w kategorii biegaczy powyżej 50 lat. 260. na mecie w klasyfikacji open był 42-letni Robert Odo w czasie 3.22.01, 289. 47-letni Adam Bąk - 3.24.56, a 815. 51-letni Wojciech Chyliński - 3:53.38

Marcin Urbaś ósmy w Pedros Cup
dodano 21.9.2007

Podczas silnie obsadzonego mityngu Pedros Cup w Warszawie Marcin Urbaś zajął ósme miejsce w biegu na 100 m w czasie 10,60. Zwyciężył rekordzista świata Asafa Powell z Jamajki - 10.12. Najlepszy z Polaków Marcin Jędrusiński (Śląsk Wrocław) był piąty z rezultatem 10,47. Z polskich sprinterów Marcina wyprzedzilł jeszcze Łukasz Chyła z SKLA Sopot (10,53), a za nim finiszowali Kamil Masztak z AZS-AWF Poznań (10,71) i Marcin Nowak z AZS AWF Kraków (10,76).

Młodzicy KKL Fart najlepsi w makroregionie
dodano 18.9.2007

Pięć zwycięstw odnieśli młodzicy naszego klubu w rozegranych w Kielcach mistrzostwach makroregionu łódzko-świętokrzyskiego. Biegi na 100 i 300 m wygrał Filip Przemyski przed Pawłem Tietierinem. Na 1000 m nie miała sobie równych Kornelia Kostka, wygrywając z przewagą kilkudziesięciu metrów. O tyczce najwyżej skoczył Mateusz Maj, a w dal najdalej Beata Bogus, która była także druga w skoku wzwyż. Dyskiem najdalej rzuciła Katarzyna Furmanek, ale ponieważ ma dopiero 11 lat mogła startować w zawodach tylko poza konkursem. Po raz kolejny poprawiła rekord województwa młodziczek rezultatem 30,95. Uzyskała też trzeci wynik w rzucie młotem - 26,72.

KKL Fart zdecydowanie zwyciężył w punktacji drużynowej mistrzostw z dorobkiem 56 pkt. Drugi RKS Łód� wyprzedziliśmy o 27 pkt.

Punkty dla naszego klubu zdobyli

Dziewczęta:
100 m - 4. Agnieszka Dulnik 13,57
1000 m - 1. Kornelia Kostka 3.02,95
300 m ppł - 7. Emilia Czaja 50,30
wzwyż - 2. Beata Bogus 1,55, 7. Martyna Ślusarczyk 1,45
tyczka - 3. Paulina Żuk 2,02, 4. Martyna Ślusarczyk 1,82, 5. Karolina Korus 1,82, 6. Aleksandra Siarek 1,71
w dal - 1. Beata Bogus 5,03
młot - 7. Iza Więckowska 23,73, 8. Małgorzata Czarnecka 23,43

Chłopcy
100 m - 1. Filip Przemyski 11,45, 2. Paweł Tietierin 11,56, 8. Jakub Radek 12,17
300 m - 1. Filip Przemyski 36,80, 2. Paweł Tietierin 36,96
1000 m - 3. Mateusz Parkita 2.48,09
2000 m - 5. Mateusz Wołowiec 6.46,41, 7. Marcin Rączka 6.55,06
300 m ppł - 5. Paweł Kundera 45,58, 6. Kamil Chłopek 46,13
wzwyż - 4. Michał Zarychta 1,60
tyczka - 1. Mateusz Maj 2,91, 2. Michał Zarychta 2,40, 3. Michał Raczyński 2,30, 4. Mateusz Kałuża 2,00, 5. Kamil Ziobroń 2,00, 6. Jacek Siarek 1,80, 7. Cezary Kępkowski 1,80, 8. Kamil Iwan 1,80
w dal - 2. Paweł Kundera 5,91
kula - 4. Łukasz Dąbrowski 12,80
dysk - 5. Łukasz Dąbrowski 39,64
młot - 3. Sławomir Wójcik 42,97
(punktacja: 1. miejsce - 3 pkt, 2-3. - 2 pkt, 4-8. - 1 pkt.)

Rezerwy KKL Fart dziewiąte w II lidze
dodano 18.9.2007

Zaledwie w kilkunasoosobowym składzie wystartowała druga drużyna KKL Fart w finałowych zawodach II ligi w Częstochowie. Pozostali nasi zawodnicy albo startowali w I lidze, albo pomagali przy organizacji jej drugiego rzutu w Kielcach, a młodzicy oszczędzali siły na mistrzostwa makroregionu. Nie oddaliśmy jednak częstochowskich zawodów walkowerem, zajmując w nich dziewiąte miejsce z dorobkiem 60 pkt. Zwyciężył MKS-MOS Płomień Sosnowiec (364), przed RKS Łód� (321) i Budowlanymi Częstochowa (284). Te trzy drużyny awansowały do I ligi.

Punkty dla KKL Fart II zdobyli:
8 - Wojciech Surdyk, 3. w skoku o tyczce z wynikiem 2,80
7 - Dariusz Zagdański, 4. na 800 m, 2.01,84
7 - Paweł Jas, 4 w rzucie młotem, 42,28
6 - Grzegorz Furmanek, 5. w rzucie młotem, 41,42
5 - Piotr Koń, 6. na 3000 m, 9.26,47
4 - Kamil Prze�dzik, 7. na 3000 m z przeszkodami, 10.18,61
4 - Grzegorz Furmanek, 7. w rzucie dyskiem, 33,80
3 - Dawid Szewczyk, 8. na 1500 m, 4.26,86
3 - Kamil Prze�dzik, 8. na 400 m ppł, 64,62
3 - Mateusz Wasik, 8. w skoku w dal, 6,14
3 - sztafeta 4x400 m, 8. w czasie 3.48,42
2 - Iga Banak, 9. w rzucie młotem, 26,00
2 - Tomasz Stachera, 9. na 800 m w 2.06,01
2 - sztafeta 4x100 m, 9. w czasie 47,72
1 - Grzegorz Furmanek, 10. w rzucie oszczepem 33,75

KKL Fart dziewiąty w drugim rzucie I ligi
dodano 17.9.2007

Drużyna KKL Fart zajęła dziewiąte miejsce w drugim rzucie I ligi rozegranym w Kielcach. Zdobyliśmy 2575 punktów, o 34 więcej niż podczas pierwszych zawodów 2 czerwca w Białej Podlaskiej. Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Dominik Zieliński, który pchnął kulą 19,66 m. To był najlepszy wynik zawodów. Zwycięstwa odnieśli także Agata Dróżdż w biegu na 3000 m z przeszkodami i Rafał Wójcik na 3000 m. Drugi na 200 m był Marcin Urbaś, trzecia na 3000 m z przeszkodami Anna Kądziela, a czwarty w trójskoku Konrad Katarzyński. Czwarty czas w biegu na 800 m uzyskał Szymon Garycki, a szósty sztafeta 4x100 m, w której Urbasiowi pałeczkę przekazywał 15-letni Filip Przemyski. Bardzo dobrze wypadli Ewa Kołodziejczyk na 100 m i Krzysztof Radziszewski na 110 m ppł, którzy uzyskali wyniki znacznie lepsze od rekordów życiowych, choć przy zbyt silnym wietrze. Najdalej w tym roku pchnął kulą Daniel Borkowski.

W punktacji po dwóch rzutach I ligi KKL Fart zajął 11. miejsce.

Punkty dla naszego klubu w II rzucie zdobyli
177 - Dominik Zieliński (wypożyczony z Lechii Gdańsk), 19,66 w pchnięciu kulą
150 - Marcin Urbaś, 21,06 na 200 m (wiatr +7,7)
136 - Tomasz Talkowski (wypożyczony z Nadwiślanina Chełmno), 21,35 na 200 m (wiatr +7,7)
126 - Agnieszka Wrona, 3,50 w skoku o tyczce
120 - Konrad Katarzyński, 15,32 w trójskoku (wiatr +5,8)
119 - sztafeta 4x100 m mężczyzn (Filip Przemyski, Marcin Urbaś, Michał Jagodziński, Tomasz Talkowski) 42,41
116 - Katarzyna Kopeć, 49,61 w rzucie młotem
109 - Krzysztof Radziszewski, 14,93 na 110 m ppł (wiatr +4,3)
108 - Daniel Borkowski, 15,04 w pchnięciu kulą
107 - Agata Dróżdż (wypożyczona z Juventy-Kobex Starachowice), 10.46,88 na 3000 m z przeszkodami
105 - Kamil Zbroszczyk, 14,81 w pchnięciu kulą
104 - Ewa Kołodziejczyk, 12,41 na 100 m (wiatr +5,9)
96 - Anna Kądziela, 11.00,16 na 3000 m z przeszkodami
92 - sztafeta 4x400 m mężczyzn (Przemysław Piotrowicz, Łukasz Borek, Szymon Garycki, Karol Fidor)
90 - sztafeta 4x400 m kobiet (Maja Jóźwik, Anna Kądziela, Agata Dróżdż, Emilia Zapała)
90 - Rafał Zięba, 49,62 w rzucie młotem
88 - Mateusz Nowakowski, 58,34 w rzucie oszczepem
87 - Tomasz Król, 1,95 w skoku wzwyż
87 - Tomasz Furmanek, 48,73 w rzucie młotem
86 - Rafał Wójcik, 8.29,46 na 3000 m
84 - sztafeta 4x100 m kobiet (Maja Jóźwik, Aleksandra Błaszkiewicz, Agnieszka Górecka, Ewa Kołodziejczyk)
78 - Agnieszka Górecka, 26,48 na 200 m (wiatr +4,5)
77 - Szymon Garycki, 1.55,93 na 800 m
76 - Przemysław Piotrowicz, 11,35 na 100 m (wiatr +4,8)
67 - Karol Fidor, 23,26 na 200 m (wiatr +1,7)

Pozostałe wyniki zawodników KKL Fart:
Łukasz Borek - 52,32 na 400 m
Dawid Kubiec - 4.09,12 na 1500 m
Krzysztof Dziarmaga - 9.56,55 na 3000 m z przeszkodami
Kamil Picheta - 39,18 w rzucie dyskiem

Punktacja klubowa (I rzut +II rzut)

nr I rzut II rzut Suma Lokata '06
1 AZS-AWF Warszawa 3563 ( 1) 3083 ( 2) 6646 1
2 AZS-AWF Kraków 3198 ( 3) 3291 ( 1) 6489 3
3 AZS-AWF Wrocław 3272 ( 2) 3024 ( 3) 6296 2
4 AZS-AWF Biała Podlaska 3197 ( 4) 3000 ( 4) 6197 4
5 KS Podlasie Białystok 2958 ( 5) 2778 ( 6) 5736 5
6 MKL Szczecin 2858 ( 6) 2653 ( 7) 5511 6
7 SL WKS Zawisza Bydgoszcz 2598 (10) 2841 ( 5) 5439 7
8 AZS-AWF Gorzów 2726 ( 8) 2524 (10) 5250 9
9 KS Agros Zamość 2645 ( 9) 2604 ( 8) 5249 10
10 AZS-AWF Katowice 2762 ( 7) 2462 (11) 5224 8
11 KKL Fart Kielce 2541 (11) 2575 ( 9) 5116 1 (II liga)
12 WKS Wawel Kraków 2487 (12) 2420 (13) 4907 11
13 AZS Łódź 2472 (13) 2325 (14) 4797 2 (II liga)
14 LKS Lubusz Słubice 2348 (14) 2423 (12) 4771 13
15 GKS Olimpia Grudziądz 2066 (16) 1739 (15) 3805 3 (II liga)
16 AZS UMCS Lublin 2306 (15) 1408 (16) 3714 12

Trzy ostatnie zespoły opuszczają I ligę.


Na zdjęciu: Agnieszka Wrona
fot. Jarosław Kubalski / AG


Rekord Filipa i wygrana juniorów KKL Fart
dodano 6.9.2007

Filip Przemyski poprawił rekord województwa młodzików w biegu na 200 m rezultatem 23,05 podczas zawodów ligi juniorów w Łodzi. To najlepszy w tym roku wynik w Polsce w tej kategorii wieku. Bardzo dobrze na 100 m pobiegł 14-letni Paweł Tietierin. Jego czas 11,30 jest także lepszy od rekordu województwa młodzików, ale uzyskany został przy zbyt silnym wietrze 2,4 m/sek. Na pochwałę zasługują też pozostali zawodnicy KKL Fart. Nasz pierwszy zespół zdecydowanie wygrał łódzkie zawody, zapewniając sobie awans do wiosennej I ligi. Z rezultatem 2905 pkt. w jesiennym rzucie zajęliśmy prawdopodobnie 10. miejsce. Dzielnie walczył także drugi zespół KKL Fart, choć zajął ostatnie dziewiąte miejsce z dorobkiem 1481 pkt.

Oto wyniki i punkty zdobyte przez naszych zawodników

FART KIELCE I
Nazwisko i imię Konkurencja wynik punkty
1 Kopeć Katarzyna młot 48,55 145
2 Zięba Rafał młot 58,75 144
3 Furmanek Tomasz młot 62,02 136
4 Picheta Kamil dysk 46,96 135
5 4 x 100 m M 44,63 132
6 4 x 100 m K 50,68 131
7 Kołodziejczyk Ewa 100 m 12,63 128
8 Jagodziński Michał 110ppł 15,67 125
9 Nowakowski Mateusz oszczep 60,41 122
10 4 x 400 m M 3:34.57 121
11 Górecka Agnieszka 200 m 26,37 118
12 Przemyski Filip 200 m 23,05 115
13 Bogus Paweł 100 m 11,43 114
14 Jas Paweł młot 46,02 113
15 Makuch Milan oszczep 50,61 113
16 Borek Łukasz 400 m 51,74 112
17 Zagdański Dariusz 800 m 1:58.84 112
18 Bogus Beata 100ppł 16,52 109
19 Gola Mateusz 3000 m 9:20.19 103
20 Picheta Szymon młot 44,88 102
21 Wasik Mateusz w dal 6,43 101
22 Dulnik Agnieszka 100 m 13,37 97
23 Błaszkiewicz Aleksandra 200 m 27,72 96
24 Rzeźnicki Michał w dal 6,25 92
25 Wróblewski Kamil 100 m 11,98 89
2905
26 4 x 400 m K 4:25.77 89
27 Jóźwik Maja 800 m 2:29.60 87
28 Stachera Tomasz 800 m 2:04.64 85
29 Szewczyk Dawid 1500 m 4:38.01 69
FART KIELCE II
Nazwisko i imię konkurencja wynik punkty
1 Dabrowski Łukasz dysk 35,22 92
2 Kędracki Maciej 400ppł 1:01.20 90
3 Pedrycz Rafał 100 m 11,94 90
4 4 x 400 m K 4:26.65 87
5 Radek Jakub 100 m 12,12 84
6 Banak Iga młot 28,98 84
7 4 x 400 m M 5:52.69 82
8 Czaja Emilia 200 m 28,91 81
9 4 x 100 m M 51,06 78
10 Surdyk Wojciech tyczka 2,80 75
11 Parkita Mateusz 800 m 2:10.31 71
12 Zaliński Michał 800 m 2:10.99 70
13 Klasińska Karolina 800 m 2:38.65 70
14 Kundera Paweł w dal 5,62 69
15 Kimla Agnieszka wzwyż 140 68
16 Wójcik Sławomir młot 29,93 65
17 Rutczyńska Agata 800 m 2:45.96 62
18 Miśkiewicz Mateusz 800 m 2:22.63 56
19 Lipka Tomasz 110ppł 18,83 54
20 Chłopek Kamil w dal 4,99 53
1481


Rafał Wójcik wicemistrzem Polski w półmaratonie
dodano 6.9.2007

Bardzo dobrze spisał się Rafał Wójcik w mistrzostwach Polski w półmaratonie rozegranych w Pile. Biegacz KKL Fart pokonał 21 km 97,5 m w czasie 1 godz. 3 min. i 54 sek., poprawiając o prawie pół minuty rekord życiowy i województwa Świętokrzyskiego na tym dystansie. W klasyfikacji mistrzostw Polski wyprzedził go tylko Arkadiusz Sowa z Oleśniczanki - 1:03.42.

Rafał ma już w swoim dorobku dwa złote i dwa brązowe medale mistrzostw Polski w maratonie. Na dystansie o połowę krótszym stanął na podium po raz pierwszy. Serdecznie gratulujemy!

Brąz Przemka Piotrowicza w dziesięcioboju
dodano 6.9.2007

Z brązowym medalem wrócił z młodzieżowych mistrzostw Polski w Słupsku Przemysław Piotrowicz. Zawodnik KKL Fart zajął trzecie miejsce w dziesięcioboju z rezultatem 6.290 pkt. Mimo że rywalizacja toczyła się w fatalnych warunkach atmosferycznych, przy prawie ciągle padającym deszczu, ustanowił aż cztery rekordy życiowe: na 100 m (11,21), w kuli (11,64), na 400 m (51,05) i na 110 m ppł (15,98). Serdecznie gratulujemy Przemkowi i jego trenerowi Mariuszowi Skucie!

Dokładnie 0,02 sek. zabrakło do brązowego medalu w biegu na 110 m ppł Krzysztofowi Radziszewskiemu, który zajął czwarte miejsce w czasie 15,13.

Także bardzo blisko medalu był w skoku wzwyż Tomasz Król, który w trzeciej próbie pokonał 2,00 m i musiał się zadowolić szóstym miejscem. Gdyby udało mu się to w pierwszej próbie, byłby na trzecim stopniu podium.

Gorzej w Słupsku spisali się biegacze i miotacz Kamil Zbroszczyk. Dawid Kubiec był 13. na 1500 m w czasie 3.59,15 oraz dopiero 23. na 800 m (1.56,31). Krzysztof Dziarmaga na ostatnim 12. miejscu minął metę w biegu na 3000 m z przeszkodami z rezultatem 9.52,05, gorszym o ponad pół minuty od rekordu życiowego. Zbroszczyk natomiast był 13. w pchnięciu kulą i 12. w rzucie dyskiem z najsłabszymi w tym sezonie rezultatami 15,28 i 43,14.


Na zdjęciu: Przemysław Piotrowicz
fot. Mariusz Skuta


Marcin Urbaś pierwszy i trzeci w Toruniu
dodano 6.9.2007

Sprinter KKL Fart zwyciężył w biegu na 200 m podczas ogólnopolskiego mityngu w Toruniu. Przebiegł ten dystans w czasie 21,27 i wyprzedził drugiego na mecie Tomasza Talkowskiego z Nadwiślanina Chełmno o 0,08 sek. Na 100 m Urbaś był trzeci z wynikiem 10,68. Wyprzedzili go Robert Kubaczyk z AZS Poznań (10,51) i Talkowski (10,63).

Młociarze rzucali w Łodzi
dodano 6.9.2007

Katarzyna Kopeć wygrała konkurs rzutu młotem podczas mityngu w Łodzi rezultatem 49,39. Junior młodszy Tomasz Furmanek rzucał tym razem młotem dla juniorów i rezultatem 56,60 m poprawił nieoficjalny rekord województwa Świętokrzyskiego. Junior Rafał Zięba z kolei "seniorowskim" młotem o wadze 7,26 kg rzucił 48,98 m, zajmując drugie miejsce w konkursie. Trzeci był trener młociarzy KKL Fart Grzegorz Furmanek z rezultatem 41,73 m.

Zwycięstwo Dawida Kubca w Częstochowie
dodano 5.9.2007

Dawid Kubiec zwyciężył w biegu na 1500 m z rezultatem 3.54,42 podczas Memoriału Artura Szymy i Artura Ociepy w Częstochowie. Bardzo dobrze w tych zaliczanych do Pucharu Polski zawodach wypadła także młodziczka Kornelia Kostka, która zajęła trzecie miejsce na 800 w czasie rekordu życiowego 2.20,35. Także trzecia była Anna Kądziela w biegu na 3000 m z przeszkodami - 10.50,71. Ponadto czwartą lokatę w skoku wzwyż zajął Tomasz Król z rezultatem 2,00, a szóste Szymon Garycki na 800 m w (1.55,72) i Przemysław Piotrowicz w skoku w dal (6,74).

Inne wyniki zawodników KKL Fart:
100 i 200 m - Ewa Kołodziejczyk 12,91 i 26,34
100 m - Przemysław Piotrowicz 11,36
w dal - Milan Makuch 6,47, Tomasz Król 6,23

Szybkie 200 m Pawła Tietierina w Lublinie
dodano 5.9.2007

Nieoficjalny rekord województwa Świętokrzyskiego na 200 m 14-latków uzyskał podczas mityngu w Lublinie Paweł Tietierin. Podopieczny Mirosławy Sarny przebiegł ten dystans w 23,48 sek. Rekordy życiowe na 100 m poprawili: młodziczka Agnieszka Dulnik rezultatem 13,35 oraz junior Michał Jagodziński - 11,39.

Inne wyniki zawodników KKL Fart:

Kobiety
200 m - Emilia Zapała 28,47, Maja Jóźwik 29,09
400 m - Zapała 61,97, Jóźwik 63,81, Karolina Lipa 65,24

Mężczyźni
100 m - Łukasz Kozłowski 11,68, Paweł Tietierin 11,81
400 m - Karol Fidor 51,92, Łukasz Borek 52,93
1000 m - Dawid Szewczyk 2.41,56, Mateusz Parkita 2.50,26
1500 m - Dariusz Zagdański 4.07,18, Krzysztof Dziarmaga 4.09,38
110 m ppł - Krzysztof Radziszewski 15,63, Michał Jagodziński 16,31
w dal - Rafał Wrona 5,75

Adam Bąk trzeci w II Maratonie Piasków na 250 km!
dodano 5.9.2007

To był jeden z najdłuższych w Europie maratonów pieszych na orientację. Odbywał się w trzech etapach 15-18 sierpnia. Pierwszego dnia uczestnicy mieli do pokonania 50 km ze Świnoujścia do Międzyzdrojów, drugiego dnia 75 km z Międzyzdrojów do Wolina (w tym 25 km po plaży), a na koniec 125 km z Wolina do Świnoujścia. Adam Bąk pokonał całą trasę w 38 godzin I 1 minutę. Wyprzedzili go tylko Dadeusz Ruta z Lublińca (29:47) i Edward Dudek z Radziechowy (36.08).

Marton ukończyło 11 mężczyzn i dwie kobiety, z których najlepsza była Emilia Wolińska z Wolina (39:11).

Najlepsi polscy lekkoatleci wystartują w Kielcach!
dodano 1.9.2007

W sobotę 15 września w Kielcach odbędą się zawody pierwszej ligi seniorów. Na stadionie MOSiR przy ul. Bocznej wystartuje około 500 zawodników z 16 klubów, w tym olimpijczycy, medaliści mistrzostw świata i Europy. Imprezy lekkoatletycznej o takiej obsadzie nie było w Kielcach od kilkunastu lat. Zapraszamy więc na stadion wszystkich sympatyków "Królowej Sportu". O godz. 9 rozpocznie się rywalizacja w chodzie, a od 10.30 konkursy rzutu młotem. Oficjalne otwarcie imprezy o godz. 13.20. Ta ciekawie zapowiadająca się rywalizacja na bieżni, skoczniach i rzutniach, w której wezmą udział także zawodnicy KKL Fart, zakończy się ok. godz. 19.

Patronat nad zawodami objęli: wojewoda świętokrzyski Grzegorz Banaś, marszałek województwa Adam Jarubas, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, starosta kielecki Zenon Janus, a patronat medialny "Echo Dnia", "Gazeta Wyborcza" i Radio Kielce.

Tabela I ligi po pierwszym rzucie

(rozegranym 2 czerwca 2007 w Białej Podlaskiej)
1. AZS-AWF Warszawa 3563
2. AZS-AWF Wrocław 3272
3. AZS-AWF Kraków 3198
4. AZS-AWF Biała Podlaska 3197
5. KS Podlasie Białystok 2958
6. MKL Szczecin 2858
7. AZS-AWF Katowice 2741
8. AZS-AWF Gorzów 2726
9. KS Agros Zamość 2645
10. SL WKS Zawisza Bydgoszcz 2598
11. KKL Fart Kielce 2541
12. WKS Wawel Kraków 2487
13. AZS Łódź 2472
14. LKS Lubusz Słubice 2348
15. AZS UMCS Lublin 2306
16. GKS Olimpia Grudziądz 2066


Komunikat organizacyjny

Program minutowy

Z regulaminu I ligi

Tabela I ligi po pierwszym rzucie

Złoty Jubileusz Ligi Lekkoatletycznej

Historia i rekordy kieleckiego stadionu


Wakacyjne starty zawodników KKL Fart
dodano 26.8.2007

Podczas X Grand Prix Spopotu im. Janusza Sidły Dawid Kubiec ustanowił rekord życiowy w biegu na 3000 m czasem 8.28,24. Minął metę na siódmej pozycji, przed nim było m.in. trzech Kenijczyków. Agnieszka Wrona podczas tych samych zawodów skoczyła o tyczce 3,60, zajmując piątą lokatę.

W Mityngu "Cud nad Wisłą" w Warszawie Tomasz Król był trzeci w skoku wzwyż rezultatem 2,00. Agnieszka Wrona znów skoczyła 3,60 i zajęła piątą lokatę w konkursie tyczkarek. 100 m Krzysztof Radziszewski przebiegł w 11,59.

W Memoriale Otylii Kałużowej i Pawła Kozubka w Chorzowie rekord życiowy w skoku w dal rezultatem 6,90 ustanowił Przemysław Piotrowicz. 800 m Szymon Garycki przebiegł w 1.54,71, Dawid Kubiec w 1.55,57, a junior Dariusz Zagdański w 1.58,80. Emilia Zapała miała na tym dystansie 2.22,09. Bieg na 3000 m wygrał Krzysztof Dziarmaga w czasie 8.52,11. Ponadto Agnieszka Górecka przebiegła 100 m w 13,09, a Krzysztof Radziszewski 200 m w 23,90.

Na zawodach w Kozienicach po raz pierwszy na dystansie 1000 m bardzo dobrze pobiegła młodziczka Kornelia Kostka, uzyskując czas 3 min. 4 sek.

Letnie starty w biegach ulicznych
dodano 26.8.2007

Piotr Koń zajął ósme miejsce w XXIV Maratonie Ziemi Puckiej w czasie 2:47.51. W klasyfikacji rozgrywanych równocześnie MP nauczycieli był drugi. Rafał Wójcik prowadził początkowo silną stawkę zawodników XIV Biegu św. Dominika w Gdańsku, ale na metę dobiegł jako 13. 9,35 km pokonał w 28.27. W VIII Międzynarodowym Biegu im. Stanisława Staszica na 10 km w Brodach Iłżeckich Łukasz Nowacki uplasował się na ósmym miejscu w czasie 32.51. Dziewiąty był Michał Jamioł (32.54), a dziesiąty junior Mateusz Gola (33.07). W VIII Półmaratonie Rejów w Skarżysku-Kamiennej najlepszy z biegaczy KKL Fart był Zbigniew Cieślik, który pokonał trasę w 1:29.55 i zajął 54. miejsce.

Kamil Przeździk 10. w biegu anglosaskim
dodano 26.8.2007

Lepiej spisał się Kamil Przeździk w mistrzostwach Polski w biegu anglosaskim niż przed dwoma tygodniami w rywalizacji najlepszych polskich biegaczy górskich w stylu alpejskim. Trasę o długości 10,8 km koło Ustrzyk Dolnych pokonał w 56 min. 45 sek., zajmując 10. miejsce w kraju. W porównaniu do mistrzostw alpejskich w Międzygórzu poprawił się zatem o pięć lokat. W jednych i drugich zawodach wyprzedzili go tylko starsi biegacze.

Srebrne medale Tomka Furmanka i Mateusza Nowakowskiego w OOM!
dodano 27.7.2007

Udany finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szczecinie dla reprezentantów KKL Fart. Najpierw Tomasz Furmanek wywalczył drugie miejsce w rzucie młotem rezultatem 64,50 m. Dwie godziny później Mateusz Nowakowski dołożył srebrny medal i rekord województwa juniorów młodszych w ośmioboju rezultatem 5557 pkt! Podczas dwudniowej rywalizacji ustanowił aż pięć rekordów życiowych! Serdecznie gratulujemy naszym �Srebrnym Chłopcom� oraz ich trenerom Grzegorzowi i Zdzisławowi Furmankom!!!

Tomek, który ma dopiero 16 lat i może startować w OOM także w przyszłym roku, po pierwszej kolejce rzutu młotem prowadził rezultatem 64,50. Już w drugiej wyprzedził go jednak starszy o rok Norbert Rauhut ze Skry Warszawa (64,84). Tomek już nie zdołał się poprawić, choć czterokrotnie rzucał jeszcze ponad 62 m. Rauhut zwyciężył ostatecznie wynikiem 65,38 m, uzyskanym w trzeciej kolejce. Brązowy medal zdobył Bartłomiej Krupa z Kadeta Rawicz - 62,20.

Mateusz, który dopiero w tym roku spróbował sił w wieloboju, przez dwa dni rywalizacji szedł jak burza. Po 100 m (11,88) i skoku w dal 5,85 zajmował wprawdzie dalszą pozycję, ale potem było już tylko bardzo dobrze. Był najlepszy w pchnięciu kulą z rekordem życiowym 15,40, "życiówki" poprawił także na 400 m (52,75), 110 m ppł (15,49), skoku wzwyż (1,70). Oszczepem rzucił 63,50 m, o 47 cm bliżej od swojego najlepszego wyniku, ale i tak był zdecydowanie lepszy od rywali. Na koniec ustanowił jeszcze �życiówkę� na 1000 m (2.56,83) i wspaniały rekord województwa - 5557 pkt., lepszy od jego wyniku z czerwca aż o 532 pkt.! Tym rezultatem Mateusz zdobył także pierwszą klasę sportową. Przegrał tylko z Rafałem Krzeszewskim z MSZS Kutno, który ustanowił rekord Polski rezultatem 5968 pkt. Trzecie miejsce z wynikiem 5431 zajął Igor Tylman (UKS Kusy Warszawa).

Pozostali reprezentanci KKL Fart wypadli w Szczecinie poniżej oczekiwań. Ewa Kołodziejczyk uzyskała 20. czasy w eliminacjach biegów na 100 i 200 m z wynikami 12,90 i 26,72, znacznie odbiegającymi od rekordów życiowych. Dużo bliżej niż w poprzednich zawodach rzucali także dwaj młociarze Marian Nyga i Szymon Picheta. Zajęli 20. i 21. miejsca w eliminacjach z rezultatami 38,95 i 35,58.

Kamil Przeździk 15 w biegu alpejskim
dodano 24.7.2007

20-letni Kamil Przeździk zajął 15. lokatę w mistrzostwach Polski seniorów w biegu alpejskim. 12-kilometrową trudną trasę na Śnieżnik w Sudetach pokonał w 1 godz. 5 min. 35 sek. Debiutującego w tym roku w kategorii seniorów reprezentanta KKL Fart wyprzedzili tylko starsi zawodnicy. Zwyciężył Andrzej Długosz z MKN Muszyna czasem 55.57. Bieg ukończyło 54 mężczyzn.

W mistrzostwach nie startował drugi reprezentant KKL Fart Tomasz Miskowiec, który także próbuje sił w biegach górskich. 30 czerwca w IX Międzynarodowym Biegu na Górę Żar w Międzybrodziu Bialskim na 6,8 km zajął dziewiąte miejsce w czasie 32.58. 14 lipca w VII Międzynarodowym Biegu na Pilsko w Korbielowie poszło mu już jednak znacznie gorzej - na 9-kilometrowej trasie o przewyższeniu 900 m był dopiero 110. z rezultatem 1:15.40.

Rafał Wójcik drugi w biegu św. Jakuba
dodano 24.7.2007

Przygotowujący się do mistrzostw Polski w półmaratonie Rafał Wójcik zajął drugie miejsce w VII Biegu Ulicznym Świętego Jakuba w Lęborku. 10-kilometrową atestowaną trasę pokonał w 30 min. 22 sek. O 5 sek. wyprzedził go Piotr Drwal (Jantar Ustka). Trzeci na mecie był Leonid Rybak z Ukrainy - 30.40.

Międzynarodowy Mityng Świętokrzyski
dodano 24.7.2007

Lekkoatleci z Izraela, Kataru i Norwegii, a także czołowi polscy sprinterzy startowali w II Mityngu Świętokrzyskim w Kielcach. W biegu eliminacyjnym na 100 m najlepszy swój tegoroczny czas uzyskał Marcin Urbaś - 10,42. To wynik o 0,07 sek. lepszy od należącego do niego rekordu województwa. Finałowego biegu sprinter KKL Fart już jednak nie ukończył, narzekając na skurcz mięśni nogi.

W rzucie 5-kilogramowym młotem znów bardzo dobry rezultat uzyskał Tomasz Furmanek - 65,52 m.

Inne wyniki zawodników KKL Fart

Kobiety
100 m - Agnieszka Górecka 13,03
5000 m - Agnieszka Nawrot 20.45,72
wzwyż i trójskok - Beata Bogus 1,50 i 10,17
w dal - Górecka 5,05 (+2,4)

Mężczyźni
100 m - Krzysztof Radziszewski 11,58, Łukasz Kozłowski 11,83
400 m - Szymon Garycki 51,78
1000 m - Paweł Obarski 2.34,52
110 m ppł - Radziszewski 15,29
110 m ppł jun. mł. - Mateusz Wasik 17,39
wzwyż - Tomasz Król 2,00
w dal - Wasik 6,19, Paweł Kundera 5,31
dysk 1kg - Łukasz Dąbrowski 37,25, Sławomir Wójcik 35,97
młot 5kg - Szymon Picheta 46,05
młot 4 kg - Wójcik 35,88.


Na zdjęciu: Marcin Urbaś i reprezentant Kataru w finałowym biegu na 100 m
fot. Jarosław Kubalski / AG


Rekordowy rzut Tomka Furmanka w Warszawie
dodano 21.7.2007

Bardzo dobrze wypadł Tomasz Furmanek w rozegranym 20 lipca Mityngu Warszawskim. 16-letni miotacz KKL Fart, przygotowujący się do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szczecinie, rzucił 5-kilogramowym młotem 67,42 m. To nowy rekord województwa juniorów młodszych, lepszy o ponad 2,66 m od poprzedniego osiągnięcia Tomka z wakacyjnych �Czwartkowych� zawodów 19 lipca w Kielcach. Dalej w tym roku wśród juniorów młodszych w Polsce rzucał tylko Norbert Rauhut ze Skry Warszawa.

Marcin pierwszy w Eindhoven, Paweł w Klimontowie
dodano 17.7.2007

Marcin Urbaś wygrał biegi na 100 i 200 m podczas mityngu w holenderskim Eindhoven. W pierwszym sprinter KKL Fart uzyskał na czas 10,67, w drugim 21,18. Drugie miejsca w tych biegach zajął reprezentant Botswany Fanuel Kenosi z rezultatami 10,77 i 21,24. Sprinterzy rywalizowali przy przeciwnym wietrze (-0,9 na 100 i -1,7 m/sek. na 200 m). W II Biegu Integracyjnym w Klimontowie Paweł Obarski zwyciężył na dystansie 7,5 km w czasie 23 min. 48 sek, wyprzedzając o 9 sek. drugiego na mecie Daniela Wosika z Ostrowii i o ponad pół minuty Sergieja Waszczuka z Ukrainy. Wśród kobiet na tym dystansie czwarta była Agnieszka Nawrot. W biegu na 15 km drugi w swojej kategorii wieku (20-29 lat) sklasyfikowany został Łukasz Nowacki, a Zbigniew Cieślik wśród biegaczy, którzy przekroczyli już 50 lat był trzeci..

Piątka z KKL Fart na olimpiadę w Szczecinie
dodano 3.7.2007

Ewa Kołodziejczyk w biegach na 100 i 200 m, Tomasz Furmanek, Szymon Picheta i Marian Nyga w rzucie młotem oraz Mateusz Nowakowski w ośmioboju zakwalifikowali się do finałowych zawodów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się 25-27 lipca w Szczecinie. Tomek z wynikiem 62,61 m i Mateusz z rezultatem 5025 pkt. zajmują trzecie miejsca w swych konkurencjach. Pozostali reprezentanci KKL Fart plasują się na listach zakwalifikowanych zawodników pod koniec drugiej dziesiątki.

Marcin drugi, Tomek czwarty w Warszawie
dodano 3.7.2007

Marcin Urbaś zajął drugie miejsce w biegu na 100 m podczas mityngu z okazji 85-lecia KS Orzeł w Warszawie, uzyskując w finale czas 10,73. Wyprzedził go o 0,09 sek. reprezentant Kataru Abdulla Al. Waleed. W konkursie skoku wzwyż czwartą lokatę zajął Tomasz Król, który po raz trzeci w tym roku pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,00 m.

Rafał Wójcik trzeci w Bośni, czwarty po plaży
dodano 3.7.2007

Rafał Wójcik zajął trzecie miejsce w biegu ulicznym na 10 km rozegranym 28 czerwca w bośniackim mieście Brčko. Uzyskał czas 30 min. 2 sek. i o 15 sek. wyprzedził czwartego na mecie Pawła Ochala, tegorocznego mistrza Polski w maratonie. O 1 sek. przegrał natomiast drugą lokatę z Dariuszem Kruczkowskim.

1 lipca Rafał startował w XVII Międzynarodowym Biegu po Plaży na 15 km w Jarosławcu. Minął metę na czwartym miejscu z czasem 50 min. 2 sek. Najszybsi okazali się reprezentujący Zawiszę Bydgoszcz Keniczycy: Mathew Kosgei (49.33) i Paul Ngetich (49.35). Trzeci był Maciej Miereczko z Vectry Włocławek (49.55).

Bez medalu w mistrzostwach w Poznaniu
dodano 3.7.2007

Nie udało się zdobyć medalu reprezentantom KKL Fart w mistrzostwach Polski seniorów w Poznaniu. Najbliżej podium była Anna Kądziela, która w biegu na 3000 m z przeszkodami zajęła piąta lokatę z najlepszym tegorocznym rezultatem 10.29,29. Dwukrotnie w finałach wystąpił Marcin Urbaś, ale wciąż nie może odzyskać formy i start na 100 m zakończył na ósmym miejscu z czasem 10,61 (w eliminacjach miał 10,51), a na 200 m był szósty z rezultatem 21,38 (w eliminacjach 21,28).

W skoku o tyczce Agnieszka Wrona zaliczyła tylko 3,60, zajmując dziesiąte miejsce. Także nieudany start miał Konrad Katarzyński w tróskoku - 11. lokata ze słabym wynikiem 14,82. W rzucie młotem Katarzyna Kopeć zajęła 12. miejsce z rezultatem 51,04, a w biegu na 110 m ppł Krzysztof Radziszewski odpadł w eliminacjach z 14. czasem 15,19.

W punktacji klubowej poznańskich mistrzostw Polski KKL Fart sklasyfikowany został na 28. miejscu z dorobkiem 58 pkt.

Srebro Katarzyny Kopeć, brąz Rafała Zięby w MP juniorów
dodano 29.6.2007

Katarzyna Kopeć zdobyła wicemistrzostwo Polski juniorek w rzucie młotem rezultatem 51,86 m. Uległa tylko Joannie Fiedorow z Technika Augustów, która rzuciła 54,70. Miłą niespodziankę sprawił Rafał Zięba, który przed mistrzostwami legitymował się szóstym rezultatem w Polsce i wydawało się, że raczej nie ma szans na medal. Tymczasem w finałowym konkursie pokazał, że potrafi walczyć. Po trzech kolejkach zajmował szóste miejsce z wynikiem 58,65, a w czwartej posłał 6-kilogramowy młot na odległość 62,09 m, poprawiając o 69 cm swój rekord województwa sprzed kilku dni. Dalej rzucili tylko Bartłomiej Molenda z Zawiszy Bydgoszcz (65,74) i Piotr Noga z Pomorzanki Skórcz (62,51). Serdecznie gratulujemy naszym medalistom i ich trenerowi Zdzisławowi Furmankowi!

W rozegranych w Białej Podlaskiej mistrzostwach Polski juniorów startowali jeszcze Paweł Jas i Kamil Picheta. Paweł zajął 13. lokatę w rzucie młotem z wynikiem 48,94. Kamil był 16. w rzucie dyskiem z rekordem życiowym 43,70 i 22. w pchnięciu kulą - 14,28. Kulą pchał także Rafał Zięba, ale oszczędzał siły przed konkursem rzutu młotem i uzyskał tylko 12,85, zajmując 23. miejsce.


Na zdjęciu Katarzyna Kopeć i Rafał Zięba
fot. Echo Dnia


Rekordy województwa Rafała i Mateusza
dodano 26.6.2007

Kolejne rekordy województwa ustanowili w tym sezonie Rafał Zięba i Mateusz Nowakowski. Podczas mityngu w Kielcach ten pierwszy poprawił najlepsze osiągnięcie w rzucie 6-kilogramowym młotem juniorów rezultatem 61,40 m. Mateusz natomiast pobił rekord w rzucie oszczepem o wadze 700 g w kategorii juniorów młodszych - 63,97 m.

Wartościowe "życiówki" podczas tych zawodów ustanowili: młodzicy Beata Bogus (5,20 w dal) i Filip Przemyski (53,19 na 400 m), juniorka młodsza Ewa Kołodziejczyk (12,54 na 100 m), juniorzy Michał Jagodziński (15,51 na 110 m ppł) i Milan Makuch (6,64 w dal). Swój najlepszy wynik na 110 m ppł poprawił też zdecydowanie Krzysztof Radziszewski i czasem 15,07 zdobył minimum na mistrzostwa Polski seniorów.

Inne ciekawsze wyniki zawodników KKL Fart

Kobiety
100 m - Agnieszka Górecka 12,94, Emilia Czaja 13,65
200 m - Ewa Kołodziejczyk 26,19, Górecka 27,26
400 m - Emilia Zapała 61,75, młodziczka Kornelia Kostka 64,28
100 m ppł (76,2) i wzwyż - Beata Bogus 16,09 i 1,45
w dal - młodziczka Martyna ślusarczyk 4,50
młot - Katarzyna Kopeć 50,02, Iga Banak 28,45

Mężczyźni
100 m - Milan Makuch 11,72, Mateusz Wasik 11,78
200 m - Kamil Wróblewski 24,18, Łukasz Kozłowski 24,28
400 m - Łukasz Borek 52,60, Maciej Kędracki 55,31
800 m - Szymon Garycki 1.54,24
3000 m prz. - Paweł Obarski 9.33,92
wzwyż - Tomasz Król 2,00, młodzik Kamil Piotrowicz 1,60
w dal - Wasik 6,33
kula 7,26kg - Kamil Zbroszczyk 16,14, Daniel Borkowski 14,79
kula 6kg - Kamil Picheta 14,40, Rafał Zięba 13,78
dysk 1,75kg - K.Picheta 42,46, Makuch 35,42
dysk 1,5kg - Tomasz Furmanek 42,35
młot 7,26kg - Jakub Surdyk 38,65
młot 5kg - Furmanek 58,60, Szymon Picheta 48,79, Marian Nyga 40,42

Róża Kutna dla Marcina Urbasia
dodano 26.6.2007

Marcin Urbaś wygrał bieg na 200 m podczas III Mityngu o Różę Kutna. Do zwycięstwa wystarczył mu czas 21,47, daleko odbiegający od jego możliwości. Nie udał się start w trójskoku Konradowi Katarzyńskiemu. Narzekający na długą podróż do Kutna zawodnik KKL Fart zaliczył tylko 14,59, co wystarczyło do zajęcia czwartego miejsca. W silnie obsadzonym biegu na 1500 m ośmą lokatę zajął Dawid Kubiec (4.00,16), a 11. Dariusz Zagdański (4.09,41)

Konrad Katarzyński mistrzem Krakowa
dodano 22.6.2007

Zwycięstwem Konrada Katarzyńskiego zakończył się konkurs trójskoku podczas otwartych mistrzostw Krakowa. Przygotowujący się do startu w mistrzostwach Polski zawodnik KKL Fart uzyskał rezultat 15,35. Czwarty w biegu na 800 m był Szymon Garycki z czasem 1.56,10. Krzysztof Radziszewski natomiast przebiegł 110 m ppł w 15,42, poprawiając rekord życiowy. Ponadto 200 m miał czas 24,23. Na tym dystansie kolejny reprezentant KKL Fart Tomasz Wieczorek uzyskał 24,61.

Marcin Urbaś daleko w Memoriale Kusocińskiego
dodano 18.6.2007

Nie udał się start w Memoriale Janusza Kusońskiego Marcinowi Urbasiowi. Sprinter KKL Fart po kontuzji wciąż nie może dojść do normalnej dyspozycji. W Warszawie przebiegł 200 m w słabym jak na niego czasie 21,34 i zajął dopiero szóste miejsce w drugiej serii tego biegu. Wyniki lepsze od niego uzyskało w sumie sześciu polskich sprinterów startujących w tej konkurencji.

Wiatr pomagał i przeszkadzał
dodano 18.6.2007

Przy silnym wietrze w plecy startowali sprinterzy podczas mityngu kwalifikacyjnego Świętokrzyskiego ZLA w Kielcach. Dlatego większość wyników uzyskanych w biegach na 100 i 200 m, a także w skoku w dal nie może być uznanych, bo jego siła przekraczała 2 m/sek. Wiatr nie pomagał, a raczej przeszkadzał Dawidowi Kubcowi w poprawieniu rekordu życiowego w biegu na 1500 m czasem 3.53,38. "Życiówki" na tym dystansie ustanowili także Krzysztof Dziarmaga (4.02,77) i Dariusz Zagdański (4.03,46).

Dobre wyniki uzyskiwali również miotacze. Katarzyna Kopeć rzuciła młotem 50,90 m. W tej konkurencji wśród juniorów zwyciężył Rafał Zięba rezeltatem 58,70, a wśród juniorów młodszych Tomasz Furmanek - 61,04. Senior Daniel Borkowski pchnął kulą 14,79, a Tomasz Król skoczył wzwyż 1,99 m.

Inne wyniki zawodników KKL Fart

Kobiety
100 m - Ewa Kołodziejczyk 12,49, Aleksandra Błaszkiewicz 12,69, Agnieszka Dulnik 12,96 (wiatr +4,0)
200 m - Kołodziejczyk 26,13, Błaszkiewicz 27,22, Beata Bogus 27,95 (+1,9)
400 m - Kornelia Kostka 64,29
800 m - Maja Jóźwik 2.28,94, Karolina Lipa 2.37,67
100 m ppł (76,2) - Bogus 16,23, Emilia Czaja 17,41 (+2,5)
w dal - Bogus 5,10 (+3,2)
dysk - Iga Banak 29,02, Małgorzata Czarnecka 23,18
młot - Banak 27,98, Mariola Kowalska 22,84

Mężczyźni
100 m - Filip Przemyski 11,37 (+3,5), Kamil Wróblewski 11,65 (+2,5), Łukasz Kozłowski 11,74 (-1,9), Maciej Kędracki 11,95 (-1,9), Kamil Chłopek 12,29 (-1,9)
200 m - Paweł Bogus 22,54 (+3,0), Przemysław Piotrowicz 22,66 (+3,5), Milan Makuch 23,06 (+3,0), Kędracki 24,52 (+3,5)
400 m - Łukasz Borek 51,32
800 m - Arkadiusz Duma 2.00,29, Tomasz Stachera 2.03,24
110 m ppł (99) - Michał Jagodziński 15,55 (+2,5)
110 m ppł (91,4) - Karol Majer 17,08 (+2,5)
wzwyż - młodzicy Kamil Piotrowicz i Michał Zarychta po 1,60
w dal - Makuch 6,74 (+4,4), Mateusz Wasik 6,39 (+3,9)
kula 6kg - Rafał Zięba 14,00, Jacek Radziszewski 11,72
kula 5kg - Tomasz Furmanek 13,29
dysk 1,5kg - Furmanek 42,04
młot 6kg - Paweł Jas 51,92
młot 5kg - Szymon Picheta 43,90, Marian Nyga 43,37

Szybkie biegi gimnazjalistów
dodano 18.6.2007

Kilkanaście konkurencji wygrali lekkoatleci KKL w mistrzostwach województwa gimnazjalistów. Fart Filip Przemyski dwukrotnie (w eliminacjach i finale) przebiegł 100 m w 11,38 sek. To wynik o 0,05 sek. lepszy od rekordu województwa młodzików, ale nie może być uznany, ponieważ podczas zawodów nie mierzono siły wiatru. W biegu na 300 m uzyskał 36,08, zaledwie 0,01 sek. gorzej od rekordu województwa. W dal Mateusz Wasik skoczył 6,62, poprawiając rekord życiowy aż o 40 cm. Tomasz Furmanek nie miał sobie równych w pchnięciu kulą (14,06) i rzucie młotem (61,00).

Biegi na 100 i 300 m dziewcząt zdecydowanie wygrała Ewa Kołodziejczyk z rezultatami 12,71 i 42,21 (rek. życ.). Rekord życiowy na 600 m czasem 1.40,38 poprawiła Kornelia Kostka. W pchnięciu kulą "życiówkę" wynikiem 10,92 ustanowiła Beata Bogus, która była także najlepsza w skoku w dal (5,03) i biegu na 100 m ppł (16,23).

Inne ciekawsze wyniki zawodników KKL Fart

Dziewczęta
100 m - Agnieszka Dulnik 13,51
600 m - Maja Jóźwik 1.41,79, Marta Stemplewska 1.46,45
1000 m - Karolina Frączkowska 3.26,85
100 m ppł - Emilia Czaja 17,14
300 m ppł - Beata Bogus 49,50
wzwyż - Agnieszka Kimla 1,40
dysk - Aleksandra Ulińska 26,21
młot - Iga Banak 33,27, Ewelina Skóra 28,03, Ulińska 27,23

Chłopcy
100 m - Kamil Wróblewski 11,66
300 m - Maciej Kędracki 38,27, Wróblewski 39,75
1000 m - Mateusz Parkita 2.47,69
110 m ppł - Karol Majer 16,82
300 m ppł - Kędracki 42,36
tyczka - Mateusz Maj i Wojciech Surdyk po 2,80
w dal - Kamil Chłopek 5,42
kula - Marian Nyga 12,72
młot - Szymon Picheta 44,10

Szukamy następców Mirosławy Sarny
dodano 12.6.2007

Kielecki Klub Lekkoatletyczny Fart zaprasza reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w drużynowych zawodach w skoku w dal pod nazwą "Szukamy następców Mirosławy Sarny". Każda szkoła winna wystawić trzy dziewczęta i trzech chłopców. Suma ich najlepszych wyników zadecyduje o miejscu drużyny. Najlepsze szkoły w każdej kategorii otrzymają puchary, a autorzy najlepszych wyników indywidualnych upominki, które wręczy Mirosława Sarna, mistrzyni Europy z 1969 roku i piąta zawodniczka Igrzysk Olimpijskich z Meksyku w skoku w dal. Początek zawodów w poniedziałek 18 czerwca o godz. 11 na stadionie MOSiR przy ul. Bocznej w Kielcach.

Przemek Piotrowicz ósmym dziesięcioboistą w Polsce
dodano 12.6.2007

Bardzo dobrze spisał się Przemysław Piotrowicz w rozegranych w Toruniu mistrzostwach Polski seniorów w 10-boju. W swoim debiucie w tej kategorii wieku zajął ósme miejsce z rezultatem 6337 pkt.. Poprawił o ponad 327 pkt. rekord życiowy i zdobył pierwszą klasę sportową. W poszczególnych konkurencjach Przemek uzyskał następujące wyniki: 100m - 11,27 (rek.życ.), w dal - 6,58, kula - 11,20 (rek.życ.), wzwyż - 1,83, 400m - 51,25 (rek.życ.), 110m ppł - 16,14 (rek. życ.), dysk - 30,52, tyczka - 3,80, oszczep - 42,44, 1500 m - 4.49,94.

W 10-boju juniorów rekord życiowy - 5076 pkt. - ustanowił Damian Gałda, ale wystarczyło to tylko do zajęcia 18. miejsca. W poszczególnych konkurencjach uzyskał wyniki: 12,29 - 5,81 - 10,44 - 1,68 - 57,30 - 17,62 - 31,46 - 3,00 - 45,03 - 5.18,73.

W 7-boju seniorek świetnie spisała się Kamila Chudzik, która zdobyła wicemistrzostwo Polski z wynikiem 6034 pkt. Była zawodniczka KKL, reprezentująca od ubiegłego roku AZS AWFiS Gdańsk, poprawiła rekord życiowy aż o 596 pkt. "Życiówki" pobiła też m.in. w biegu na 100 m ppł (14,15), wzwyż (1,81) i w dal (6,00).

Mateusz Nowakowski rekordzistą także w 8-boju
dodano 12.6.2007

Rekord województwa w 8-boju juniorów młodszych ustanowił Mateusz Nowakowski podczas eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi. Zawodnik KKL Fart, który dotychczas specjalizował się w rzucie oszczepem, uzyskał wynik 5025 pkt., poprawiając swoje osiągnięcie z maja o 161 pkt. Poprawił także "życiówki" w biegach na 400 m (54,52) i 110 m ppł (15,60). Trzeci w 8-boju był Mateusz Wasik z rezultatem 4352 pkt, który poprawił rekord życiowy m.in. w skoku w dal - 6,22.

W biegach na 100 i 200 m nie miała sobie równych Ewa Kołodziejczyk. Pierwszą konkurencję wygrała z czasem 12,66, a drugą 26,20 (rekord życiowy). "Życiówkę" w eliminacjach 100 m ustanowił Kamil Wróblewski rezultatem 11,55. W finale pobiegł już jednak o 0,29 sek. wolniej i zajął siódmą lokatę.

Inne wyniki zawodników KKL Fart w Łodzi:

Juniorki młodsze
400 m - 2. Maja Jóźwik 62,39,
wzwyż - 2. Aneta Jastrzębska 1,53

Juniorzy młodsi
młot - 4. Szymon Picheta 45,19, 5. Marian Nyga 40,05

Juniorki i seniorki
1500 m - Agnieszka Morawska 4.56,68
młot - Katarzyna Kopeć 51,32

Juniorzy i seniorzy
1500 m - Paweł Obarski 3.59,76, Arkadiusz Duma 4.08,07
kula 6kg - Kamil Picheta 14,37
młot 6kg - Rafał Zięba 58,96, Paweł Jas 50,29
dysk 1,75kg - Jacek Radziszewski 33,92

Marcin Urbaś biega coraz szybciej
dodano 12.6.2007

W 21,05 sek. przebiegł Marcin Urbaś 200 m podczas Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego w Bydgoszczy, zajmując siódme miejsce w pierwszej serii biegów na tym dystansie. Nie jest to wynik na miarę oczekiwań i możliwości sprintera KKL Fart, ale warto podkreślić, że w porównaniu ze startem przed tygodniem w zawodach I ligi w Białej Podlaskiej poprawił się o 0,76 sek. Marcin wrócił wówczas na bieżnię po 9-miesięcznej przerwie spowodowanej problemami ze ścięgnem Achillesa.

KKL Fart na 11. miejscu w pierwszoligowym debiucie
dodano 5.6.2007

Bardzo dobrze wypadli zawodnicy KKL Fart w zawodach pierwszego rzutu I ligi w Białej Podlaskiej. Drużynowo zajęliśmy 11. miejsce z dorobkiem 2.541 pkt. Wyprzedziliśmy Wawel Kraków, AZS Łódź oraz Lubusza Słubice, AZS UMCS Lublin i Olimpię Grudziądz. Z ligi spadną trzy ostatnie zespoły. Przed drugim rzutem, który odbędzie się 15 września w Kielcach, mamy nad nimi sporą przewagę.

Najwięcej punktów dla naszego klubu w rozgrywanych w fatalnych warunkach atmosferycznych zawodach (deszcz, wiatr i zimno) zdobyła Agnieszka Wrona - 153 za 3,80 m w skoku o tyczce. Dobrze wypadli też biegający pod wiatr sprinterzy wypożyczeni na ligę do KKL Fart: Marcin Jędrusiński (wygrał 200 m), Przemysław Rogowski (drugi na 100 m) i Tomasz Talkowski (trzeci na 100m). Najbardziej cieszą jednak wynika naszych juniorów. 17-letni Mateusz Nowakowski rzucił 800-gramowym oszczepem 61,62 m, poprawiając rekord województwa juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Swój rekord życiowy pobił o ponad 5,5 m! O prawie trzy metry w rzucie młotem 7,26 kg poprawił się Rafał Zięba, który osiągnął rezultat 53,38. Swój najlepszy tegoroczny wynik, także w rzucie młotem, uzyskała w Białej Podlaskiej Katarzyna Kopeć - 52,08 m. Rekordy życiowe poprawili także "młodzieżowcy" Krzysztof Radziszewski (110 m ppł) i Krzysztof Dziarmaga (3000 m przesz.)

Punkty dla KKL Fart w Białej Podlaskiej zdobyli:
153 - Agnieszka Wrona, skok o tyczce - 3,80,
133 - Marcin Jędrusiński, 200 m - 21,44,
130 - Przemysław Rogowski, 100 m - 10,68
130 - Tomasz Talkowski, 100 m - 10,69
130 - T. Talkowski, M. Urbaś, M. Jędrusiński, K. Katarzyński, 4x100m - 41,83
126 - Katarzyna Kopeć, młot - 52,08
125 - Kamil Zbroszczyk, kula - 16,14
121 - Konrad Katarzyński, trójskok - 15,35
117 - Marcin Urbaś, 200 m - 21,81
107 - Anna Kądziela, 3000 m przesz. - 10.45,90
104 - Rafał Zięba, młot - 53,38
101 - Daniel Borkowski, kula - 14,52
100 - Mateusz Nowakowski, oszczep - 61,62
93 - Rafał Wójcik, 5000 m - 14.43,45
90 - Krzysztof Dziarmaga, 3000 m przesz. - 9.19,55
87 - Paweł Obarski, 3000 m przesz. - 9.21,78
87 - Tomasz Król, wzwyż - 1,95
87 - Krzysztof Radziszewski, 110 m ppł - 15,46
86 - P.Piotrowicz, D.Kubiec, Ł.Piotrowicz, Sz.Garycki, 4x400m - 3.26,82
80 - Dawid Kubiec, 1500 m - 3.57,07
76 - Agnieszka Morawska, 3000 m przesz. - 11.29,43
75 - Ewa Kołodziejczyk, 100 m - 12,95
70 - Karol Fidor, 400 m - 51,33
67 - Paweł Bogus, 100 m - 11, 48
66 - Przemysław Piotrowicz, 200 m - 23,29

Ponadto startowali:
Emilia Zapała - 2.20,99 na 800 m,
sztafeta 4x400 m kobiet (Agnieszka Wrona, Emilia Zapała, Maja Jóźwik, Magda Abramczyk) - 4.18,53,
Szymon Garycki - 1.59,30 na 800 m,
Łukasz Borek - 51,43 na 400 m,
Maja Jóźwik - 2.28,97 na 800 m,
Aleksandra Błaszkiewicz - 13,91 na 100 m,
sztafeta kobiet 4x100 m (A.Błaszkiewicz, Marta Radzimirska, M. Abramczyk, E. Kołodziejczyk) uzyskała czas 50,87, ale została zdyskwalifikowana za przekroczenie strefy zmian.

Punktacja drużynowa po pierwszym rzucie I ligi:
1. AZS-AWF Warszawa - 3563 pkt.
2. AZS-AWF Wrocław - 3272
3. AZS-AWF Kraków - 3198
4. AZS-AWF Biała Podlaska - 3197
5. Podlasie Białystok - 2958
6. MKL Szczecin - 2858
7. AZS-AWF Katowice - 2741
8. AZS-AWF Gorzów - 2726
9. Agros Zamość - 2645
10. Zawisza Bydgoszcz - 2598
11. KKL Fart Kielce - 2541
12. Wawel Kraków - 2487
13. AZS Łódź - 2472
14. Lubusz Słubice - 2348
15. AZS UMCS Lublin - 2306
16. Olimpia Grudziądz - 2066


fot. Mariusz Skuta,
fot 1 Konrad Katarzyński, fot 2 Kamil Zbroszczyk,
fot 3 Marcin Urbaś, fot 4 Dawid Kubiec 1500m,
fot 5 Marcin Urbaś i Marcin Jędrusiński Finisz 200m.


Drugi zespół KKL Fart na trzecim miejscu w II lidze
dodano 5.6.2007

Startujący w zawodach II ligi w Łodzi drugi zespół KKL Fart zajął bardzo dobre trzecie miejsce z dorobkiem 247. Ulegliśmy tylko aspirującym do I ligi zespołom RKS Łódź i Startu Otwock. Indywidualnie najlepszy wynik z naszych zawodników uzyskał Tomasz Furmanek, który rzucił młotem 7,26 kg na odległość 49,60 m. To ponad 8 m dalej od najlepszego w województwie wyniku 16-latków! Nieoficjalny rekord województwa 14-latków w biegu na 200 m poprawił Paweł Tietierin rezultatem 23,50.

Miejsca i wyniki zawodników KKL Fart:

Kobiety
100 m - 3. Agnieszka Dulnik 13,70
200 m - 6. Emilia Czaja 28,78
400 m - 2. Kornelia Kostka 64,31, 3. Marta Stemplewska 66,28
5000 m - 3. Agnieszka Nawrot 20.27,73
Wzwyż - 3. Aneta Jastrzębska 1,50, 5. Agnieszka Kimla 1,40
Tyczka - 1. Beata Bogus 2,20
Młot - 4. Iga Banak 23,28, 5. Magda Mucharska 21,00

Mężczyźni
100 m - 6. Kamil Wróblewski 11,72, 7. Filip Przemyski 11,75
200 m - 4. Paweł Tietierin 23,50, 8. Łukasz Kozłowski 24,21
800 m - 4. Arkadiusz Duma 1.57,94, 10. Tomasz Stachera 2.03,93
1500 m - 3. Dariusz Zagnański 4.05,99
5000 m - 2. Mateusz Gola 16.09,96, 3. Kamil Przeździk 16.32,45
110 m ppł - Michał Jagodziński 16,49
4x100 m - 2. M.Jagodziński, M. Makuch, K.Wróblewski, M.Wasik 45,38
4x400 m - 6. A.Duma, D.Zagdański, T.Stachera, D.Gałda 3.42,75
Wzwyż - 3. Damian Gałda 1,60
Tyczka - 2. Damian Gałda 2,80, 3. Marcin Dulewicz 2,80
W dal - 3. Milan Makuch 6,35, 9. Michał Rzeźnicki 5,80
Trójskok - 5. Mateusz Wasik 12,30, 7. Michał Rzeźnicki 12,05
Kula - 1. Kamil Picheta 12,44, 7. Jacek Radziszewski 10,07
Dysk - 2. Kamil Picheta 38,58, 7. Jacek Radziszewski 29,93
Młot - 4. Tomasz Furmanek 49,60, 4. Szymon Picheta 32,90
Oszczep - 2. Milan Makuch 46,72, 3. Damian Gałda 44,90.

Punktacja klubowa zawodów:
1. RKS Łódź - 314
2. Start Otwock - 267
3. KKL Fart II Kielce - 249
4. Wisła Puławy - 247
5. AZS UMCS II Lublin - 232
6. MKS Płońsk - 194
7. WiR Łopuszno - 92

Rekordy Szymona Garyckiego w Krakowie
dodano 29.5.2007

Dwa rekordy życiowe poprawił startujący poza konkursem w Małopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Szymon Garycki. 26 maja reprezentant KKL Fart wygrał zdecydowanie swoją serię w biegu na 400 m w czasie 50,94, a następnego dnia był drugi na 800 m z wynikiem 1.54,62. W trójskoku Konrad Katarzyński uzyskał 15,03 m, zajmując pierwsze miejsce w konkursie.

Szybkie biegi Przemka i Dawida w Kielcach
dodano 29.5.2007

Wartościowe rekord życiowe ustanowili 26 maja podczas mityngu w Kielcach Dawid Kubiec i Przemysław Piotrowicz. Ten pierwszy przebiegł 800 m 1.53,36, a drugi 200 m w 22,32, a ponadto skoczył w dal 6,82. Po raz pierwszy 50 m w rzucie młotem 7,26 kg przekroczył Rafał Zięba, który uzyskał 50,53. W konkursie tym zacięty pojedynek toczyli ojciec i syn - Grzegorz i Tomasz Furmankowie. Zwyciężył jeszcze ojciec z rezultatem 40,96, ale syn był tylko o 14 cm gorszy i zapowiada, że następnym razem nie da się już pokonać. Udanie w barwach KKL Fart zadebiutowała wieloboistka Magdalena Abramczyk, która do 2005 roku reprezentowała ZTE Radom, a przez rok miała przerwę w treningach. Wygrała rzut oszczepem rezultatem 34,66 i pchnięcie kulą - 9.92.

Inne wyniki zawodników KKL Fart

Kobiety
100 m - Ewa Kołodziejczyk 12,87, Aleksandra Błaszkiewicz i Magdalena Abramczyk po 13,61, Agnieszka Dulnik 13,80
200 m - Kołodziejczyk 26,37, Błaszkiewicz 27,35, Abramczyk 27,68, Emilia Czaja 28,64
400 m - Maja Jóźwik 62,48, Kornelia Kostka 64,50
800 m - Emilia Zapała 2.21,52
100 m ppł (76,2) - Beata Bogus 16,97
wzwyż - Agnieszka Kimla 1,45
w dal - Bogus 4,97
kula 4kg - Bogus 8,82
młot - Katarzyna Kopeć 49,65

Mężczyźni
100 m - Paweł Bogus 11,29, Kamil Wróblewski 11,68, Łukasz Borek 11,70, Łukasz Kozłowski 11,71, Paweł Tietierin 11,80, Milan Makuch 11,95, Mateusz Nowakowski 11,97, Adrian Nowek 12,01
200 m - Borek 23,58
800 m - Dariusz Zagdański 1.58,41, Tomasz Stachera 2.05,50, Mateusz Parkita 2.08,06
1500 m - Artur Zielonka 4.27,01
110 m ppł (91,4) - Nowakowski 15,93
w dal - Makuch 6,33, Mateusz Wasik 6,03, Damian Gałda 6,01
kula 7,26 kg - Kamil Zbroszczyk 16,54, Daniel Borkowski 14,42, Rafał Zięba 13,15
dysk 2 kg - Zbroszczyk 47,92, Kamil Picheta 37,95, Zięba 35,74
młot 7,26 kg - Paweł Jas 46,22

Agnieszka Wrona trzecia w akademickich mistrzostwach Polski
dodano 29.5.2007

Kilkuosobowa grupa zawodników KKL Fart startowała w akademickich mistrzostwach Polski w Warszawie. Najlepiej z nich wypadła Agnieszka Wrona, która zajęła trzecie miejsce w skoku o tyczce rezultatem 3,80 m. W skoku w dal dobrze wypadła Dagmara Boksińska-Fiuk, która uzyskała wynik 5,26. Rekord życiowy w biegu na 800 m ustanowił czasem 1.57,91 Arkadiusz Duma, a ponadto na 1500 m uzyskał 4.09,87. Paweł Obarski przebiegł 1500 m w 4.01,40, a 3000 m w 8.56,05. Tomasz Król skoczył wzwyż 1,95, a w dal 6,12. Karol Fidor na 400 m uzyskał najlepszy swój tegoroczny wynik 50,22, a na 200 m pod silny wiatr uzyskał 23,24. Także po wiatr biegał na 110 m ppł Krzysztof Radziszewski - 15,88.

Grad "życiówek" gimnazjalistów
dodano 24.5.2007

Młodzi zawodnicy KKL Fart zdominowali rozegrane 22-23 maja mistrzostwa Kielc gimnazjalistów. Paweł Tietierin wygrał bieg na 300 m w czasie 37,22, poprawiając o blisko pół sekundy nieoficjalny rekord województwa 14-latków. Na 100 m najszybszy był Kamil Wróblewski z rekordem życiowym 11,60. Cztery "życiówki" ustanowiła Beata Bogus: 15,86 na 100 m ppł, 49,63 na 300 m ppł, 5,02 w skoku w dal i 10,42 w pchnięciu kulą. Swój najlepszy wynik w biegu na 600 m poprawiła także Kornelia Kostka rezultatem 1.42,62. Tomkowi Furmankowi zabrakło natomiast tylko 66 cm do 70 m w rzucie 4-kilogramowym młotem.

Inne ciekawsze wyniki:

Dziewczęta
100 m - Ewa Kołodziejczyk 12,70, Aleksandra Błaszkiewicz 13,30, Agnieszka Dulnik 13,51, Emilia Czaja 13,66
300 m - Kołodziejczyk 43,53, Maja Jóźwik 44,43, Aleksandra Borowiecka 47,61
600 m - Marta Stemplewska 1.47,42
1000 m - Karolina Frączkowska 3.25,76
100 m ppł - Czaja 17,60
300 m ppł - Kornelia Kostka 52,05
wzwyż - Beata Bogus 1,50, Wioletta Gajos 1,50, Agnieszka Kimla 1,45, Kołodziejczyk 1,45
tyczka - Bogus 2,40
w dal - Czaja 4,70

Chłopcy
100 m - Paweł Tietierin 11,76, Mateusz Wasik 12,19, Tomasz Lipka 12,39
300 m - Maciej Kędracki 38,56, Kamil Wróblewski 40,22
110 m ppł - Karol Majer 17,08, Lipka 18,73
300 m ppł - Kędracki 42,38, Majer 43,38
tyczka - Mateusz Maj 2,70
w dal - Mateusz Wasik 6,01
dysk 1kg - Tomasz Furmanek 44,85
oszczep 600g - Wasik 50,06 (700g - 45,90)

Tomek Król skacze wysoko i daleko w Warszawie
dodano 24.5.2007

Studiujący w Szkole Głównej Handlowej Tomasz Król z powodzeniem startował w akademickich mistrzostwach stolicy. W sobotę 19 maja zwyciężył w skoku w dal z rezultatem 6,26 i był drugi w skoku wzwyż, pokonując równe 2 m. Tydzień wcześniej także był najlepszy w dal z rekordem życiowym 6,47 i drugi wzwyż - 1,90.

Łukasz Nowacki mistrzem województwa w maratonie
dodano 22.5.2007

Łukasz Nowacki został mistrzem województwa świętokrzyskiego w maratonie rozegranych w ramach II Cross Maratonu "Przez Piekło do Nieba" ze startem i metą w Sielpi. W pierwszym swoim starcie na dystansie 42 km 195 m uzyskał czas 3 godz. 6 min. 18 sek. Przed nim na mecie było siedmiu biegaczy spoza naszego województwa, zwyciężył Paweł Zima z KKB MOSiR Krosno w czasie 2:46.25. W maratonie startowało jeszcze dwóch reprezentantów KKL Fart. Adam Bąk uplasował się na 29. pozycji w czasie 3:39.20, a Robert Odo na 40. - 3:53.23. Wraz z Łukaszem zdobyli dla klubu okazały puchar za drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Trzy rekordy województwa zawodników KKL Fart w Łodzi
dodano 21.5.2007

Dobrze wypadli młodzi zawodnicy KKL Fart w finałowych zawodach Ligi Juniorów w Łodzi. W rywalizacji 16 najlepszych klubów w Polsce uplasowaliśmy się na 14. pozycji z dorobkiem 2843 pkt. Wyprzedziliśmy gospodarzy z AZS Łódź (2829) i AZS AWF Kraków (2810). Zaledwie siedem punktów zabrakło nam do 13. w klasyfikacji AZS-UWM Olsztyn (2850), a 14 pkt. do 12. Olimpii Grudziądz (2857). Wygrali ligę juniorzy Zawiszy Bydgoszcz (3670), przed Podlasiem Białystok (3442) i AZS-AWFiS Gdańsk (3423).

Indywidualnie z zawodników KKL Fart najlepiej w Łodzi wypadli młociarze. Rafał Zięba rzucił młotem o wadze 6 kg 60,65 m, poprawiając liczący 48 lat rekord województwa juniorów Józefa Glibowskiego z KSZO Ostrowiec, który w 1959 roku uzyskał 59,87 m. Wówczas Glibowski ustanowił rekord Polski. Rafał natomiast swym wynikiem obecnie zdobył I klasę sportową.

Rekord województwa juniorów młodszych w rzucie młotem 5 kg rezultatem poprawił 16-letni Tomasz Furmanek, który rzucił 62,61, o 59 cm dalej od poprzedniego rekordu, należącego od 1999 roku do Grzegorza Cioska z Budowlanych Kielce. Autorem trzeciego rekordu był startujący poza konkursem 15-letni Filip Przemyski, który przebiegł 200 m w bardzo dobrym czasie 23,23 sek. Poprawił o 0,28 sek. rekord województwa Damiana Rożeja z Końskich sprzed czterech lat.

Najwięcej punktów dla drużyny KKL Fart zdobyła w Łodzi Katarzyna Kopeć, która rzuciła młotem 50,52 m. Wyróżnili się także sprinterzy w sztafecie 4x100 m - Filip Przemyski, Milan Makuch, Paweł Tietierin i Paweł Bogus, którzy biegnąc pierwszy raz w takim składzie uzyskali dobry czas 44,08. Rekordy życiowe m.in. poprawili: Maja Jóźwik (2.27,45 na 800 m), Łukasz Borek (51,30 na 400 m), Dariusz Zagdański (4.05,94 na 1500 m), Michał Jagodziński (16,15 na 110 m ppł).

Wartościową "życiówkę" ustanowił też startujący poza konkursem Dawid Kubiec, który przebiegł 1500 m w 3.53,89. Swój najlepszy wynik poprawił również w biegu na 5000 m Krzysztof Dziarmaga rezultatem 15.26,39. Bieg na 1500 m wygrała w Łodzi także biegnąca poza konkursem Anna Kądziela, która przechodzi z Ostrowii do KKL Fart. Uzyskała czas 4.35,93.

Inne wyniki zawodników KKL Fart w Łodzi

juniorki
100 m - Ewa Kołodziejczyk 13,10
200 m - Aleksandra Błaszkiewicz 27,47
4x100 m - Błaszkiewicz, Beata Bogus, Emilia Czaja, Kołodziejczyk 54,16
4x400 m - Karolina Lipa, Kornelia Kostka, Bogus, Maja Jóźwik 4.17,88
wzwyż - Aneta Jastrzębska 1,55
dysk - Iga Banak 24,80

juniorzy
100 m - Paweł Bogus 11,34, Kamil Wróblewski 12,06
5000 m - Mateusz Gola 16.34,97
4x400 m - Mateusz Nowakowski, Dariusz Zagdański, Maciej Kędracki, Łukasz Borek 3.35,45
110 m ppł (91,4) - Karol Majer 17,42
400 m ppł (84,0) - Maciej Kędracki 62,09
w dal - Michał Rzeźnicki 6,31
trójskok - Mateusz Wasik 12,52
kula 6kg - Jacek Radziszewski 11,28
kula 5 kg - Marian Nyga 12,05
dysk 1,75 kg - Kamil Picheta 41,28
młot 6 kg - Paweł Jas 49,90
młot 5 kg - Szymon Picheta 44,01
oszczep 800 g - Milan Makuch 52,08, Damian Gałda 45,62
oszczep 700 g - Mateusz Nowakowski 58,71

starty poza konkursem

dziewczęta
400 m - Karolina Lipa 65,22, Kinga Kacuga 68,24, Aleksandra Borowiecka 69,23
800 m - Marta Stemplewska 2.46,85

chłopcy
400 m - Michał Zaliński 55,82, Tomasz Stachera 56,92
800 m - Szymon Garycki 1.58,11
110 m ppł - Tomasz Lipka 17,85
w dal - Przemysław Piotrowicz 6,31, Rafał Wrona 5,78, Kamil Chłopek 5,17
trójskok - Chłopek 11,46

Przemek Piotrowicz wygrał w Warszawie
dodano 15.5.2007

Przemysław Piotrowicz zajął pierwsze miejsce w dziesięcioboju rozegranym podczas mistrzostw Mazowsza juniorów i juniorów młodszych w Warszawie. 20-letni zawodnik KKL Fart rezultatem 6010 pkt. wypełnił minimum uprawniające do startu w czerwcowych mistrzostwach Polski seniorów w Toruniu. Ustanowił rekordy życiowe m.in. w biegach na 100 m (11,45) i 400 m (52,29).

Drugi w ośmioboju juniorów młodszych był Mateusz Nowakowski z rezultatem 4864 pkt. Najlepsze wyniki uzyskał w pchnięciu kulą (15,22) i swojej koronnej konkurencji rzucie oszczepem (58,31). Gdyby nie słabszy występ w skoku wzwyż (z powodu problemów z nogą zaliczył tylko 1,44) mógł wywalczyć pierwsze miejsce. Ponieważ ośmiobój (z biegiem na 1000 m zamiast 1500 m, bez skoku o tyczce i rzutu dyskiem) został wprowadzony dla juniorów młodszych od tego roku, wynik Mateusza jest także rekordem województwa.

W Warszawie startował także junior Jacek Radziszewski, który w dziesięcioboju uzyskał 4073 pkt. (najlepszy wynik w pchnięciu kulą - 12,14), a także senior Karol Fidor, który przebiegł 200 m w 22,69, przy przeciwnym wietrze 2 m na sek.

Pierwsza "siódemka" Konrada
dodano 15.5.2007

Podczas mityngu w Sosnowcu Konrad Katarzyński po raz pierwszy w tym roku pokonał w skoku w dal granicę 7 m, zajmując drugie miejsce w konkursie rezultatem 7,03. Także drugi był w trójskoku, ale z rezultatem znacznie odbiegającym od jego możliwości - 14,32.

Rekordy młodych sprinterów w Lublinie

Ponad 30 zawodników KKL Fart startowało 12 maja na mityngu w Lublinie. Najlepiej wypadli młodzi sprinterzy. 15-letni Filip Przemyski ustanowił rekord życiowy na 100 m rezultatem 11,64. O rok młodszy Paweł Tietierin pobił nieoficjalny rekord województwa 14-latków na tym dystansie wynikiem 11,74. O półtorej sekundy "życiówkę" na 400 m poprawił junior Łukasz Borek - 51,41. Dobrą formę zaprezentował też młodzieżowiec Dawid Kubiec, który zdecydowanie wygrał bieg na 800 m - 1.54,82. Wśród dziewcząt na uwagę zasługują rezultaty juniorki młodszej Ewy Kołodziejczyk, która przebiegła 100 m w 12,75, a 200 m w 26,89.

Inne wyniki reprezentantów KKL Fart

Kobiety
100 m - Aleksandra Błaszkiewicz 13,41, Emilia Czaja 13,76
400 m - Emilia Zapała 61,20, Maja Jóźwik 63,31, Karolina Lipa 66,02, Aleksandra Borowiecka 69,74
1500 m - Agnieszka Morawska 5.11,12
wzwyż - Beata Bogus 1,50, Martyna Ślusarczyk 1,45
w dal - Bogus 4,67, Czaja 4,60

Mężczyźni
100 m - Michał Jagodziński 11,66, Łukasz Kozłowski 11,81, Kamil Wróblewski 12,02, Artur Pedrycz 12,23, Kamil Chłopek 5,28
200 m - Kozłowski 23,94, Przemyski 24,32, Pedrycz 25,47
400 m - Maciej Kędracki 54,93, Mateusz Parkita 57,60
800 m - Dariusz Zagdański 1.58,39, Tomasz Stachera 2.08,93, Michał Zaliński 2.10,03
1500 m - Krzysztof Dziarmaga 4.04,10
110 m pł jun. - Jagodziński 16,16
110 m pł j.mł. - Karol Majer 17,24, Tomasz Lipka 18,54
w dal - Michał Rzeźnicki 6,15, Milan Makuch 6,10, Mateusz Wasik 5,85, Chłopek 5,28
oszczep - Makuch 49,14, Wasik 44,60

Kamil biegał na Radhost
dodano 15.5.2007

Kamil Przeździk, jedyny na razie zawodnik KKL Fart specjalizujący się w biegach górskich, uczestniczył w w Biegu na Radho�t, w Ro�novie pod Radho�tem w Czechach. Pokonał dystans 6.5 km z przewyższeniem 734 m w 39 minut 36 sekund, zajmując 28 miejsce wśród stu kilkudziesięciu biegaczy. Zwyciężył Marcin Świerc z Mety Lubliniec. Przed Kamilem na mecie było jeszcze trzech Polaków: 6. Tomasz Klisz (LUKS Groniczek Bielsko-Biała), 8. Tomasz Brzeski (UKS Ryter KW-Nowy Sącz) i 9. Piotr Łupieżowiec (MKS Centrum Dzięgielów).

Agnieszka Wrona zaczęła od 4 m
dodano 8.5.2007

Bardzo dobrze rozpoczęła nowy sezon Agnieszka Wrona. Reprezentantka KKL Fart na zawodach w Sopocie skoczyła o tyczce równe 4 m, zaledwie 10 cm niżej od swojego rekordu życiowego. Zajęła pierwsze miejsce w konkursie, wyprzedzając o 20 cm Karmen Bunikowską z AZS-AWFiS Gdańsk. Trzecia z rezultatem 3,70 była 15-letnia Agnieszka Kolasa z SKLA Sopot. To rekordzistka Polski młodziczek, która trenuje pod okiem studiującej na gdańskiej AWFiS Agnieszki Wrony.

Sukcesy w biegach ulicznych
dodano 8.5.2007

Z powodzeniem startowali podczas długiego kwietniowo-majowego weekendu reprezentanci KKL Fart w biegach ulicznych. 28 kwietnia w silnie obsadzonym V Biegu Skawińskim w Skawinie na 10 km bardzo dobrze wypadł Piotr Koń, zajmując w międzynarodowej stawce ósme miejsce w czasie 32 min. 51 sek. 3 maja w Końskich w biegu na 3 km Paweł Obarski był drugi, a Piotr Koń trzeci. W biegu kobiet na 2 km drugą lokatę zajęła Agnieszka Morawska.

W rozegranym także z okazji 216. rocznicy Konstytucji 3 Maja biegu na 5 km w Stalowej Woli czwarty był Arkadiusz Duma. Na 29. miejscu przybiegła Paulina Duma, która została sklasyfikowana na trzecim miejscu wśród kobiet.

6 maja biegacze KKL Fart startowali w VI Cracovia Maraton. Najlepiej wypadł Piotr Koń, zajmując w klasyfikacji generalnej 24. miejsce z czasem 2:43.46. Jako 100. minął metę Piotr Rodzik - 3:09.20. Ponadto maraton pokonali Adam Bąk (3:36.59), Michał Derszniak (3:38.38) i Wojciech Chyliński (4:02.03).

W mini maratonie na 42195 m Mateusz Gola zajął 12. miejsce w czasie 13.56, zdobywając jednocześnie nagrodę jako najlepszy junior w tym biegu.

Kamil Zbroszczyk 17,37 w kuli i 50,98 w dysku
dodano 7.5.2007

Trzykrotnie poprawiał Kamil Zbroszczyk rekordy województwa podczas otwartych mistrzostw Kielc. Najpierw pchnął ważącą 7,26 kg kulą 17,33 m, 32 cm dalej od własnego rekordu sprzed tygodnia. Potem poprawił się jeszcze o 4 cm. 2-kilogramowym dyskiem rzucił 50,98 m, poprawiając o 2 cm rekord województwa, który od 1975 roku należał do Adama Tarasa z Granatu Skarżysko.

Na uwagę zasługują też wyniki młociarzy KKL Fart: 50,45 Katarzyny Kopeć (młot 4kg), 59,08 Rafała Zięby i 53,31 Pawła Jasa (młot 6kg) oraz 59,04 Tomasza Furmanka (młot 5kg). Tomek i Paweł poprawili rekordy życiowe, Paweł dokonał tego aż czterokrotnie! Rekord życiowy ustanowił także Mateusz Nowakowski w pchnięciu kulą 5kg rezultatem 14,41.

Inne lepsze wyniki zawodników KKL Fart

kobiety
wzwyż - Beata Bogus, Ewa Kołodziejczyk, Martyna Ślusarczyk - po 1,45, Agnieszka Kimla 1,40
w dal - Bogus 4,85
kula 4kg - Bogus 9,10
dysk 0,75 - 11-letnia Katarzyna Furmanek 27,52, Bogus 25,52

mężczyźni
wzwyż - Tomasz Król 1,90
w dal - Konrad Katarzyński 6,79, Milan Makuch 6,26, Michał Rzeźnicki 6,12, Król 6,09, Mateusz Wasik 6,02, Paweł Tietierin 5,90
trójskok - Wasik 12,57, Kamil Chłopek 11,68
kula 7,26kg - Daniel Borkowski 14,88
kula 6kg - Kamil Picheta 14,05, Rafał Zięba 13,93
kula 5kg - Tomasz Furmanek 13,43, Marian Nyga 12,33
dysk 1,75kg - Kamil Picheta 42,59, Zięba 40,76
dysk 1,5 kg - Furmanek 38,59
młot 5 kg - Szymon Picheta 45,70, Nyga 42,42
oszczep 800g - Makuch 51,35, Jacek Radziszewski 42,27
oszczep 700g - Mateusz Nowakowski 56,16


fot. Wojtek Habdas


Biegacze startowali w Częstochowie
dodano 7.5.2007

Z powodu przedłużającego się remontu bieżni biegacze KKL Fart nie mają możliwości startu na stadionie w Kielcach. Zainaugurowali więc z konieczności sezon na mityngu w Częstochowie. Najlepiej wypadł Dawid Kubiec, który zdecydowanie wygrał bieg na 2000 m z czasem 5.28,69. Wartościowy rekord życiowy na 100 m ustanowił na 100 m wynikiem 11,73 młodzik Filip Przemyski. �Życiówki� ustanowili także m.in. Aleksandra Błaszkiewicz (13,33 na 100 m), Emilia Zapała (3.03,70 na 1000 m), Przemysław Piotrowicz (46,29 na 300 m), Łukasz Borek (36,43 na 300 m).

Inne wyniki zawodników KKL Fart:
1000 m - Maja Jóźwik 3.18,08, Mateusz Parkita 2.51,78
100 m - Karol Fidor 11,45, Michał Jagodziński 11,62, Kamil Wróblewski 12,17
300 m - Fidor 35,58, Jagodziński 37,05
600 m - Michał Zaliński 1.32,19
2000 m - Krzysztof Dziarmaga 5.37,65, Dariusz Zagdański 5.42,93
kula 7,26kg - Przemysław Piotrowicz 11,29

Rekordy miotaczy na początek sezonu
dodano 4.5.2007

Podczas inaugurujących sezon zawodów Dzień Miotacza w Kielcach Kamil Zbroszczyk poprawił o 33 cm własny rekord województwa Świętokrzyskiego w pchnięciu kulą rezultatem 17,01 m. Ten 20-letni zawodnik KKL Fart był najlepszy także w rzucie dyskiem, a rezultatem 50,66 m pobił o ponad 5 m swój rekord życiowy. Do rekordu województwa zabrakło mu tylko 30 cm.

Rekord województwa juniorów młodszych w rzucie oszczepem 700 g ustanowił Mateusz Nowakowski rezultatem 60,61 m. Poprzedni był o ponad 2 m gorszy i należał do Piotra Dudzica z Juventy Starachowice. Kolejny rekord padł w rzucie dyskiem 0,75 młodziczek. Ustanowiła go urodzona w 1996 roku Katarzyna Furmanek wynikiem 27,57 m. To prawdopodobnie nie tylko rekord województwa, ale także najlepszy rezultat w Polsce 11-latek!

Dobrze sezon rozpoczęli też młociarze KKL Fart. Juniorka Katarzyna Kopeć rzuciła 51,02 m, junior Rafał Zięba młot o wadze 6 kg posłał na odległość 56,70 m, a junior młodszy Tomasz Furmanek ustanowił rekord życiowy - 58,75 (młot 5 kg).

Inne ciekawsze wyniki zawodników KKL Fart

Kobiety:
wzwyż - Ewa Kołodziejczyk 1,50, Beata Bogus i Martyna Ślusarczyk po 1,45;
w dal - Bogus 4,87, Ślusarczyk 4,52;
kula 3 kg - Beata Bogus 10,25;

Mężczyźni;
wzwyż: Tomasz Król 1,93
w dal: Michał Rzeźnicki 6,06, Mateusz Wasik 5,92, Paweł Tietierin 5,89, Rafał Wrona 5,78, Kamil Chłopek 5,51;
kula 5 kg - Mateusz Nowakowski 14,15, Tomasz Furmanek 13,94;
kula 6 kg - Rafał Zięba 14,26, Kamil Picheta 13,97, Jacek Radziszewski 11,66
kula 7,26 kg - Daniel Borkowski 14,87
dysk 1,75 kg - Rafał Zięba 40,68, Kamil Picheta 38,92,
dysk 1,5 kg - Tomasz Furmanek 40,01
młot 7,26 kg - Radosław Ciosk 45,70, Grzegorz Ciosk 42,28, Grzegorz Furmanek 39,62, Grzegorz Hutnik 39,46;
młot 6 kg - Paweł Jas 48,96;
młot 5 kg - Szymon Picheta 47,28, Marian Nyga 45,16
oszczep 800 g - Milan Makuch 52,33, Damian Gałda 45,76, Przemysław Piotrowicz 44,25, Jacek Radziszewski 41,44;
oszczep 700 g - Mateusz Wasik 46,56

Mistrzostwa Kielc tylko bez biegów
dodano 2.5.2007

Z powodu przedłużającego się remontu bieżni na stadionie w Kielcach zaplanowane na sobotę 5 maja otwarte mistrzostwa tego miasta odbędą się tylko w konkurencjach technicznych. O godz. 14 rozpocznie się konkurs rzutu młotem, od 15.30 pozostałe rzuty (dysk, kula i oszczep) i skoki (wzwyż, w dal, trójskok).

Pięć zwycięstw w IV Biegu o Grand Prix MOSiR
dodano 24.4.2007

Krzysztof Dziarmaga wygrał bieg główny na 5,6 km w ramach IV Biegu Ulicznego o Grand Prix MOSiR rozegranego w kieleckim parku miejskim. Czwarty na mecie był inny biegacz KKL Fart Mateusz Gola, a piąty Michał Jamioł. W kategorii 50-latków nie miał sobie równych Zbigniew Cieślik.

W biegu głównym kobiet na 2,8 km zwyciężyła debiutująca w barwach KKL Fart Agnieszka Morawska, poprzednio zawodniczka STS Skarżysko. Pierwsi na mecie byli też: Karolina Frączkowska na 1000 m gimnazjalistek, Sebastian Kowalski na 1000 m uczniów szkół podstawowych oraz Dariusz Zagdański na 1400 m uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Inne czołowe miejsca reprezentantów KKL Fart:
500 m dziewcząt (rocznik 94-96): 2. Aleksandra Pabis,
1000 m dziewcząt (91-93): 2. Anna Zając, 3. Marta Stemplewska,
1400 m chłopców (91-93): 3. Mateusz Parkita,
1400 m chłopców (88-90): 2. Michał Bąk, 3. Damian Łącki.

Brązowy medal Rafała Wójcika w Debnie
dodano 20.4.2007

Nie udało się Rafałowi Wójcikowi po raz trzeci z rzędu zdobyć mistrzostwa Polski w maratonie. Narzekający na problemy zdrowotne biegacz KKL Fart wywalczył w Dębnie brązowy medal. Zwyciężył ubiegłoroczny wicemistrz Paweł Ochal (MUKS Roszak Solec Kujawski) w czasie 2:15.31, przed Henrykiem Szostem (Oleśniczanka) - 2:15.57. Rafał pokonał 42 km 195 m w 2:17.17 i zapowiada rewanż we wrześniowych mistrzostwach kraju w półmaratonie. W mistrzostwach w Dębnie startowało jeszcze czterech biegaczy KKL Fart. Najlepiej z nich wypadł Piotr Koń, który został sklasyfikowany na 11. miejcu z rezultatem 2:43.44. 14. był Piotr Rodzik - 3:04.20, 19. Zbigniew Cieślik - 3:19.07, a 21. Adam Bąk - 3.32.09.


Na zdjęciu:
1. nr 2 OCHAL Paweł 1981 M-20 MUKS Roszak Solec Kujawski 2:15:31
2. nr 5 SZOST Henryk 1982 M-20 WKS Olesniczanka Olesnica Sl. 2:15:57
3. nr 1 WÓJCIK Rafał 1972 M-30 KKL Fart Kielce 2:17:17
fot.: http://www.maratondebno.pl


Trzy razy na podium w Krakowie
dodano 28.3.2007

Z powodzeniem startowali zawodnicy KKL Fart Kielce w 52. Biegu Nadwiślańskim w Krakowie. Zawody były rozgrywane na terenach AWF i zaliczane do cyklu Grand Prix PZLA oraz Grand Prix Krakowskiego OZLA w biegach przełajowych. W biegu na 1000 m chłopców starszych (roczniki 1994-95) pewne zwycięstwo odniósł Sebastian Kowalski. Na 4 km juniorów nie miał sobie równych Dariusz Zagdański. Na 1000 m młodzików trzecie miejsce zajął Mateusz Parkita, a ósmy był Artur Kaleta. W biegu głównym na 4 km zaliczanym do klasyfikacji Grand Prix PZLA czwarty był Dawid Kubiec, piąty Paweł Obarski, siódmy Krzysztof Dziarmaga, ósmy Łukasz Nowacki, a dziewiąty Arkadiusz Duma. W biegu na 2 km kobiet, również w ramach Grand Prix PZLA, szóstą lokatę zajęła Agnieszka Nawrot, a siódmą Sylwia Badurak.

Bez sukcesów startowała natomiast para juniorów młodszych KKL Fart w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych w Stalowej Woli. Zarówno Maja Jóźwik na 2 km, jak i Krzysztof Maszczyk na 5 km, zajęli 88. miejsca w swoich biegach.

Rafał siódmy w Warszawie, Piotr ósmy w Krakowie
dodano 28.3.2007

Siódme miejsce zajął Rafał Wójcik w II Carrefour Półmaraton Warszawski. Narzekający na problemy zdrowotne biegacz KKL Fart Kielce pokonał 21 km 97,5 m w 1 godz. 5 min. 59 sek. W swojej kategorii wiekowej (30-39 lat) Rafał sklasyfikowany został na drugiej pozycji. Na 228. miejscu minął metę Adam Bąk z czasem 1:30.02. W swojej kategorii wiekowej (40-49 lat) pan Adam był 45.

Zwyciężył w Warszawie, podobnie jak przed rokiem, Kenijczyk Michael Koronei z czasem 1:03.22. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Rafał w tym półmaratonie zajął trzecie miejsce z rekordem życiowym 1:04.21.

W półmaratonie w Krakowie pod nazwą 4. Bieg Marzanny z powodzeniem startował inny biegacz KKL Fart Piotr Koń, który zajął ósme miejsce w czasie 1:14.06. W prowadzonej odrębnie klasyfikacji nauczycieli pracujący w w szkole w Fałkowie Piotr był drugi.

Podwójny jubileusz Adama Jóźwika
dodano 28.3.2007

Trener KKL Fart Adam Jóźwik obchodził 20 marca 75. urodziny. Z tej okazji, a także 50-lecia pracy pana Adama dla "Królowej Sportu" w Kielcach odbył się w Kielcach halowy mityng, w którym startowali głównie młodzicy i juniorzy młodsi. Z zawodników KKL Fart wyróżniła się Beata Bogus, 15-letnia podopieczna Jubilata, która ustanowiła halowy rekord województwa młodziczek w trójskoku rezultatem 10,19 m. Ponadto skoczyła o tyczce 2,53 i przebiegła 60 m ppł w 9,96. Rekord życiowy w skoku w dal wyrównał rezultatem 6,11 16-letni Mateusz Wasik.

Inne ciekawsze wyniki zawodników KKL Fart

Dziewczęta
60 m - Aleksandra Błaszkiewicz 8,62, Agnieszka Dulnik 8,90
wzwyż - Martyna Ślusarczyk 1,45, Kamila Stelmaszczyk 1,40
w dal - Błaszkiewicz 4,50, Bogus 4,41, Karolina Frączkowska 4,40

Chłopcy
60 m - Kamil Wróblewski 7,48, Michał Rzeźnicki 7,66, Tomasz Furmanek 7,89
60 m ppł - Michał Jagodziński 9,22, Mateusz Wasik 9,52
w dal - Michał Rzeźnicki 5,91, Jacek Radziszewski 5,65, Tomasz Rubel 5,50
trójskok - Rzeźnicki 12,12, Radziszewski 11,36, Kamil Chłopek 11,25
tyczka - Przemysław Piotrowicz 3,01, Damian Gałda 2,81, Mateusz Maj 2,63


Na zdjęciu: Jubilat i jego podopieczna Beata Bogus

Na zdjęciu: Jubilat i Janusz Kędracki


Kornelia Kostka i młodzicy KKL Fart najlepsi na przełaj
dodano 21.3.2007

Kornelia Kostka zwyciężyła na 1,5 km podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w biegach przełajowych w Tomaszowie Mazowieckim. Podopieczna trenera Wojciecha Podsiadły zaraz po starcie objęła zdecydowane prowadzenie i utrzymała je do mety. W biegu młodzików na 2 km bardzo dobrze wypadł Mateusz Parkita, który wywalczył drugie miejsce.

Siódme lokaty zajęli: Anna Zając na 2,5 km i Mateusz Wołowiec na 3 km, ósmy na 3 km był Artur Kaleta, a na dziewiątych pozycjach dobiegli do mety Karolina Frączkowska na 1,5 km i Marcin Rączka na 3 km.

Młodzicy KKL Fart zwyciężyli w punktacji drużynowej mistrzostw!

W biegach juniorów młodszych, które były kwalifikacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, najlepiej wypadła Maja Jóźwik. Zajmując siódme miejsce na 2 km zapewniła sobie start w finale OOM 31 marca w Stalowej Woli. Szansę startu w tej imprezie ma również Krzysztof Maszczyk, który był 13. na 5 km.

Wyniki zawodników KKL Fart
1,5 km młodziczek: 1. Kornelia Kostka, 9. Karolina Frączkowska, 16. Marta Stemplewska, 17. Beata Bogus, 21. Emilia Czaja, 28. Paulina Żuk, 29. Ewelina Sierpińska, 30. Anita Zych, 31. Iza Kołomańska, 32. Karolina Kwiatek, 33. Sabina Jarząbek, 35. Paulina Stępień, 43. Lucyna Stępień;
2,5 km młodziczek: 7. Anna Zając, 15. Emilia Mochocka, 17. Elżbieta Furmanek, 18. Agnieszka Anioł, 20. Katarzyna Bęben, 23. Dorota Krzysiek;
2 km młodzików: 2. Mateusz Parkita, 14. Paweł Tietierin, 17. Michał Janik, 20. Szymon Kołodziej, 21. Paweł Jamrożek, 25. Marek Mochocki, 27. Michał Raczyński, 30. Sebastian Szcześniak, biegnący poza konkursem 13-letni Sebastian Kowalski minął metę na 12. miejscu;
3 km młodzików: 7. Mateusz Wołowiec, 8. Artur Kaleta, 9. Marcin Rączka;
2 km juniorek młodszych: 7. Maja Jóźwik, 28. Karolina Lipa;
3 km juniorów młodszych: 20. Wojciech Surdyk, 26. Sebastian Banak, 28. Dawid Szewczyk;
5 km juniorów młodszych: 13. Krzysztof Maszczyk
6 km open: 5. Arkadiusz Duma

Marcin Fudalej biegał w półmaratonie pod Londynem
dodano 21.3.2007

Przebywający w Anglii zawodnik KKL Fart Marcin Fudalej startował 11 marca w Nike Milton Keynes Half Marathon. Narzekający od miesięcu na ból ścięgna Achillesa biegacz pokonał 21 km 97,5 m w 1 godz. 19 min. 34 sek. Wystarczyło to do zajęcia 29. miejsca w rozgrywanym na trudnej trasie biegu.

Rafał Wójcik 11., Mateusz Gola 26
dodano 12.3.2007

Nie odnieśli sukcesów reprezentanci KKL Fart w mistrzostwach Polski seniorów i juniorów w biegach przełajowych w Bydgoszczy. Najlepsze 11. miejsce zajął w biegu seniorów na 10 km Rafał Wójcik w czasie 32 min. 11 sek. Do zwycięzcy Marcina Chabowskiego z Wejhera Wejherowo stracił 48 sek. Był to pierwszy start w tym roku Rafała, przygotowującego się do mistrzostw Polski w maratonie. 44. lokatę w tym biegu zajął Paweł Obarski z czasem 35.03.

W mistrzostwach juniorów dobrze wypadł Mateusz Gola, który w biegu na 6 km zajął 26. pozycję. Pokonał ten dystans w 20.30, tracąc do zwycięzcy 1 min. 7 sek. Bieg juniorów na 3 km Dariusz Zagdański ukończył na 67. miejscu.

Awansowaliśmy o 11 miejsc
dodano 6.3.2007

Polski Związek Lekkiej Atletyki opublikował wreszcie klasyfikację Klubowego Mistrza Polski za 2006 rok. Informujemy, że KKL Fart Kielce znalazł się na 21. pozycji z dorobkiem 583,75 pkt. W porównaniu z 2005 rokiem awansowaliśmy o 11 miejsc i zdobyliśmy o 131,75 pkt. więcej. Najwięcej punktów w 2006 roku - 175 - otrzymaliśmy za awans do I ligi seniorów. 108 pkt to zasługa Marcina Urbasia za wyniki w Superlidze Europejskiej oraz w mistrzostwach i pucharze Polski. Rafał Wójcik w mistrzostwach Polski i Europy zdobył 70 pkt. Kolejne 75 wywalczyliśmy za 22. miejsce w lidze juniorów, a 48 zdobyli młodzicy w międzywojewódzkich mistrzostwach w Łodzi.

Klubowym mistrzem Polski w lekkiej atletyce w 2006 roku został AZS AWF Warszawa z dorobkiem 2707,25 pkt.

Szczegółowe wyniki klasyfikacji na stronie: www.pzla.pl

Biegacze KKL Fart pod ziemią bili rekord Guinessa
dodano 6.3.2007

Pierwsza drużyna KKL Fart zajęła 13. miejsce w 12-godzinnym biegu sztafetowym w kopalni soli w Bochni. W sumie pokonali 167 km 519 m. Najwięcej przebiegli Zbigniew Cieślik i Piotr Rodzik - po prawie 46 km, ponad 41 km Adam Bąk i prawie 34 km Mariusz Skuta. Druga drużyna naszego klubu zajęła 46. lokatę z dorobkiem 137 km 331 m. Najdłuższy dystans pokonał Robert Odo - ponad 41 km, Andrzej Pągowski prawie 39 km, 31,5 km Grzegorz Czyżyk i 24,2 km Grzegorz Bąk.

Zwycięska sztafeta z KS Viking Team.pl Gdynia przebiegła 198 km 945 m. Startowały w sumie 52 drużyny z Polski i zagranicy. Bieg odbywał się na pętli liczącej 2420 m. Jego uczestnicy mają zostać wpisani do Księgi Rekordów Guinessa w kategorii "najdłuższy dystans pokonany na poziomie 212 metrów pod ziemią". W sumie wszyscy przebiegli 8000 km i 941 m.Na zdjęciach: Zbigniew Cieślik podczas biegu i pierwsza sztafeta KKL Fart z trofeami zdobytymi w Bochni


Dawid Kubiec zwycięzcą I Crossu Świętokrzyskiego
dodano 4.3.2007

Zwycięstwem Dawida Kubca zakończył się bieg na 6 km w ramach zaliczanego do Grand Prix PZLA I Crossu Świętokrzyskiego. Na trudnej trasie na terenie dawnej jednostki wojskowej na Stadionie zawodnik KKL Fart wyprzedził swoich klubowych kolegów Pawła Obarskiego i Piotra Konia.

Bieg na 3 km wygrała Monika Szczygielska z LUKS Zabrzeg, reprezentantka Polski w biegach górskich. Agnieszka Nawrot z KKL Fart minęła metę na trzeciej pozycji.

W rozgrywanych równocześnie mistrzostwach województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych zawodnicy KKL zdobyli sześć medali. Wszystkie trzy w kategorii seniorów przypadły wspomnianym wyżej zwycięzcom Crossu. Agnieszka Nawrot była najlepsza wśród seniorek. Na 1,5 km chłopców do 13 lat zwyciężył Sebastian Kowalski. Trzecie miejsca zajęli: Paulina Kasza na 1 km dziewcząt do 13 lat oraz Kornelia Kostka na 1,5 km młodziczek.

Inne lepsze wyniki biegaczy KKL Fart:
6 km seniorów: 5. Łukasz Nowacki, 8. Arkadiusz Duma, 9. Kamil Przeździk, 10. Mateusz Stanoch,
3 km seniorek: 6. Paulina Duma,
2 km juniorek: 4. Sylwia Badurak,
3 km juniorów: 8. Mateusz Gola, 11. Dariusz Zagdański, 14. Damian Łącki,
3 km juniorów młodszych: 13. Krzysztof Iwan, 15. Tomasz Lech,
1,5 km młodziczek: 5. Karolina Frączkowska, 8. Beata Bogus, 11. Marta Stemplewska, 15. Emilia Czaja,
2 km młodzików: 16. Artur Kaleta

Komunikat z zawodów w dziale "Rezultaty"

Dawid przed Pawłem w Krakowie
dodano 27.2.2007

Podwójnym zwycięstwem zawodników KKL Fart zakończył się bieg na 4 km seniorów podczas zawodów o Grand Prix Krakowskiego Związku Lekkiej Atletyki w biegach przełajowych. Pierwszy na mecie był debiutujący w naszych barwach Dawid Kubiec (do ubiegłego roku reprezentant Juventy-Kobex Starachowice), a drugi Paweł Obarski. W biegu juniorów na 4 km trzecią pozycję zajął Dariusz Zagdański. Także trzecia na 1,5 km juniorek młodszych była Maja Jóźwik.

Rekord Kamila, szóste miejsca Agnieszki i Konrada
dodano 19.2.2007

Kamil Zbroszczyk ustanowił rekord województwa w pchnięciu kulą podczas halowych mistrzostw Polski seniorów w Spale. W trzeciej próbie 20-letni miotacz KKL Fart uzyskał rezultat 16,68 m, o 18 cm lepszy od swojego rekordu z 2005 roku. W silnie obsadzonym i stojącym na wysokim poziomie konkursie zajął dziewiąte miejsce, do wąskiego finału zabrakło mu zaledwie 3 cm.

W skoku o tyczce Agnieszka Wrona podobnie jak przed rokiem uplasowała się na szóstej pozycji z wynikiem 4,00. Także szóste miejsce zajął Konrad Katarzyński w trójskoku rezultatem 15,16. Ponadto był on 11. w skoku w dal z wynikiem 6,91.

Przekaż 1 procent z podatku dla KKL!
dodano 14.2.2007

Kielecki Klub Lekkoatletyczny jest od 10 lutego 2006 roku organizacją pożytku publicznego. W Krajowym Rejestrze Sądowym jesteśmy zarejestrowani pod numerem 250831. A to oznacza, że podatnicy mogą przekazywać dla nas 1 procent z płaconego urzędom skarbowym podatku dochodowego. Zamiast płacić fiskusowi, wpłać te pieniądze na konto KKL numer: 12109020400000000103448685. Dla dochodów państwa to niewiele znacząca suma, dla nas liczy się każda złotówka!

Nie wiesz jeszcze, jak to zrobić, kliknij TU (*.doc Word ~50kb).

Beata Bogus wyżej od Agnieszki Wrony!
dodano 13.2.2007

Na razie w kategorii młodziczek. Podczas finału halowych mistrzostw Kielc dzieci i młodzieży 15-letnia zawodniczka KKL Fart skoczyła o tyczce 2,71 m, o 20 cm wyżej od swego rekordu województwa młodziczek w hali ze stycznia i 1 cm wyżej od rekordu Agnieszki Wrony ze stadionu z 1997 roku. Beata wygrała także skok wzwyż rezultatem 1,50, w dal (4,57) i bieg na 60 m (8,87).

Z innych młodych zawodników naszego klubu podczas tych zawodów wyróżnili się 13-letni Mikołaj Pisarczyk (8,11 na 60 m) i 14-letnia Marcelina Olesińska (1,45 wzwyż).

Agnieszka wygrała w Warszawie
dodano 12.2.2007

Zdecydowanym zwycięstwem Agnieszki Wrony zakończył się konkurs skoku o tyczce podczas mityngu w hali warszawskiej AWF 11 lutego. Zawodniczka KKL Fart pokonała wysokość 3,90. Druga w konkursie Kaja Kalwoda z AZS AWF Warszawa uzyskała 3,60. Dwa dni wcześniej Agnieszka startowała w pokazowych zawodach w Poczdamie, w których zajęła 11. lokatę z wynikiem 3,80. Wygrała Węgierka Krystyna Molnar - 4,40.

W halowym mityngu w Spale wystartował po raz pierwszy w tym roku w trójskoku Konrad Katarzyński. Reprezentujący od sześciu tygodni barwy KKL Fart zawodnik zajął jednak dopiero szóste miejsce z wynikiem 14,59, ponad półtora metra gorszym od rekordu życiowego.

Cztery zawodniczki powyżej 4 m w I Kieleckim Mityngu w Skoku o Tyczce
dodano 8.2.2007

Na dobrym poziomie stał I Kielecki Mityng w Skoku o Tyczce w hali MOSiR. Trzy zawodniczki pokonały wysokość 4,10 m. W pierwszych próbach uczyniły to Marta Plewa i Paulina Dębska z Ośrodka Skoku o Tyczce w Gdańsku. Zwycięstwo przypadło Marcie, ponieważ miała mniej strąceń na niższych wysokościach. Trzecia była Katarzyna Sowa. Niewiele do pokonania 4,10 zabrakło też Agnieszce Wronie z KKL Fart. Ostatecznie zajęła czwartą lokatę ze swoim najlepszym tegorocznym wynikiem 4,00. Najmłodsza uczestniczka konkursu Natalia Krupińska z Olimpu Mazańcowice atakowała rekord Polski młodziczek, ale tym razem jeszcze nie udało je się pokonać wysokości 3,60.

Słabiej obsadzony konkurs mężczyzn zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Jakuba Pewińskiego (SKLA Sopot), który ustanowił rekord życiowy 5,05.

Organizatorem zawodów był KKL Fart wraz z MOSiR-em i Urzędem Miasta Kielce. Sponsorowało mityng Przedsiębiorstwo Dróg i Urządzeń Bezpieczeństwa Ruchu DUBR. Jego prezesem jest Wojciech Wieczorek, pierwszy kielczanin, który skoczył wzwyż 2 m. Uczynił to w marcu 1969 roku podczas zawodów w sali gimnastycznej WDK.

Wyniki mityngu

Kobiety:
1. Marta Plewa, 83, OSoT Gdańsk - 4,10 m
2. Paulina Dębska, 85, OSoT Gdańsk - 4,10
3. Katarzyna Sowa, 85, niestowarzyszona - 4,10
4. Agnieszka Wrona, 82 KKL Fart Kielce - 4,00
5. Justyna Ratajczak, 85 MKL Szczecin - 3,90
6. Olga Frąckowiak, 90 AZS-AWFiS Gdańsk - 3,70
7. Katarzyna Spychalska, 84 MKL Szczecin - 3,70
8. Natalia Krupińska, 92 Olimp Mazańcowice - 3,50

Mężczyźni:
1. Jakub Pewiński, 86 SKLA Sopot - 5,05
2. Michał Różyc, 87 Skra Warszawa - 4,50
3. Michał Strzelczyk, 85 SKLA Sopot - 4,50
4. Marcin Szczepański, 90 AZS-AWFiS Gdańsk- 4,20
Błażej Ziętek, 86 MKL Szczecin NM

Agnieszka Wrona coraz wyżej
dodano 5.2.2007

Podczas ogólnopolskiego mityngu w Spale Agnieszka Wrona zajęła czwarte miejsce w skoku o tyczce z rezultatem 3,91. To najlepszy w tym sezonie halowym wynik zawodniczki KKL Fart. W konkursie zwyciężyła startująca po raz pierwszy po długiej przerwie spowodowanej kontuzją medalistka olimpijska Anna Rogowska z SKLA Sopot wynikiem 4,51. W rozgrywanych także w Spale halowych mistrzostwach Polski w wielobojach duży sukces odniosła Kamila Chudzik, która rok temu przeszła z KKL do AZS AWFiS Gdańsk. Z rekordem życiowym 4016 pkt. została wicemistrzynią kraju w pięcioboju. Serdecznie gratulujemy!

Czołowe polskie tyczkarki w Kielcach!
dodano 23.1.2007

Na I Kielecki Mityng w Skoku o Tyczce zapraszamy w środę 7 lutego o godz. 17 do hali MOSiR przy ul. Bocznej w Kielcach. W konkursie kobiet wystąpią czołowe polskie tyczkarki: Paulina Dębska, legitymująca się rekordem życiowym 4,35 m, Marta Plewa - 4,25, Katarzyna Sowa - 4,17 (wszystkie z OST Gdańsk), Agnieszka Wrona z KKL Fart Kielce - 4,10 oraz Olga Frąckowiak z AZS AWFiS Gdańsk, która przed tygodniem ustanowiła rekord Polski juniorek młodszych rezultatem 3,82 m. W rywalizacji mężczyzn wystąpią m.in. młodzieżowy mistrz Polski z 2006 roku Jakub Pewiński i brązowy medalista tych mistrzostw Michał Strzelczyk (obaj z SKLA Sopot). O tajnikach skoku o tyczce opowiadał będzie Edward Szymczak, jeden z najwybitniejszych polskich trenerów w tej konkurencji.

Sponsorem zawodów jest Przedsiębiorstwo Dróg i Urządzeń Bezpieczeństwa Ruchu "DUBR" w Kielcach, a organizatorami MOSiR Kielce, Urząd Miasta Kielce i Kielecki Klub Lekkoatletyczny Fart.

Wstęp na mityng jest wolny. Zachęcamy do kibicowania wszystkich chętnych, w tym dziewczęta i chłopców, którzy chcą spróbować swych sił w skoku o tyczce. Podczas zawodów KKL Fart prowadził będzie zapisy do szkółki tyczkarskiej.

KKL Fart wśród Świętokrzyskich Gwiazd Sportu
dodano 23.1.2007

Drużyna KKL Fart, która awansowała do pierwszej ligi lekkoatletycznej, zajęła trzecie miejsce w plebiscycie Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2006, zorganizowanym przez kielecką redakcję "Gazety Wyborczej", Radio Kielce i TVP 3. W kategorii "Drużyny" wyprzedzili nas tylko należący do czołówki ekstraklasy piłkarze nożni Kolportera Korony oraz piłkarze ręczni Vive Kielce, zdobywcy Pucharu Polski w ubiegłym roku. Na Kolportera Koronę oddano 2929 głosów. My otrzymaliśmy 965 głosów i niewielką różnicą przegraliśmy drugie miejsce z Vive (1043 głosy). W kategorii "Sportowcy" nominowani byli dwaj zawodnicy naszego klubu: Rafał Wójcik i Marcin Urbaś. Nie znaleźli jednak uznania wśród uczestników plebiscytu. Wójcik zajął 16., a Urbaś 25. miejsce wśród 30 sportowców.


Na zdjęciu: Mirosława Sarna, trener i członek zarządu KKL, wśród przedstawicieli wyróżnionych drużyn
fot. Jarosław Kubalski


Bez sukcesów w halowych mistrzostwach młodzieży
dodano 23.1.2007

Tylko dwóch zawodników KKL Fart Kielce wystartowało w halowych mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w Spale. Obydwaj rywalizowali w konkursie pchnięcia kulą 6 kg juniorów. Lepiej spisał się Kamil Picheta, który ustanowił rekord życiowy wynikiem 14,91. Dało mu to jednak dopiero 11. miejsce w silnej stawce. Rafał Zięba pchnął 13,72 i był 14.

Dwie drużyny KKL Fart w Biegu Chomiczówki
dodano 23.1.2007

Piętnaste miejsce zajęła pierwsza drużyna biegaczy-amatorów KKL Fart w XXIV Biegu Chomiczówki na 15 km w Warszawie. Drugi zespół został sklasyfikowany na 48. pozycji wśród 76 zespołów. Indywidualnie najlepiej wypadł Piotr Rodzik, który minął metę na 86. pozycji w czasie 1 godz. 47 sek. 96. był Zbigniew Cieślik - 1:01.30, a 127. Adam Bąk - 1:03.51. Ci biegacze tworzyli pierwszą drużynę naszego klubu. W drugiej znaleźli się: Robert Odo (267. miejsce - 1:11.12), Sylwia Skuta (303. miejsce w klasyfikacji generalnej i 9. wśród kobiet - 1:12.52) i Sławomir Petrus (309. miejsce - 1:13.14).

Agnieszka Wrona rekordzistką w biegu przez płotki
dodano 23.1.2007

Agnieszka Wrona poprawiła halowy rekord województwa, ale nie w skoku o tyczce, tylko w biegu na 60 m przez płotki. Dotychczasowy rekord należał od 1989 roku do Ewy Grad z Granatu Skarżysko i wynosił 8,93 sek. Podczas mityngu w hali warszawskiej AWF zawodniczka KKL Fart przebiegła ten dystans w czasie 8,88 sek, zajmując piąte miejsce w najsilniejszej serii eliminacyjnej. Zakwalifikowała się do finału B, ale uzyskała w nim słabszy czas 10,09 i była czwarta na mecie. Agnieszka startowała też w Warszawie w swojej koronnej konkurencji - skoku o tyczce, zajmując trzecie miejsce w konkursie z rezultatem 3,80.

Agnieszka Wrona zaczęła od 3,80
dodano 18.1.2007

Startem w mityngu w hali AWF w Warszawie rozpoczęła halowy sezon Agnieszka Wrona. Zawodniczka KKL Fart wystąpiła poza konkursem w rywalizacji z mężczyznami, skacząc o tyczce 3,80. Przypomnijmy, że przed rokiem Agnieszka wyrównała w hali swój rekord życiowy rezultatem 4,10. Tamten sezon zaczynała jednak od wyniku 3,60.

Rekordowe skoki Beaty
dodano 17.1.2007

Beata Bogus ustanowiła halowy rekord województwa młodziczek w skoku o tyczce rezultatem 2,51 m. Poprzedni również należał do niej i był gorszy o 21 cm. Podczas rozegranych 13 stycznia w Kielcach halowych mistrzostwach województwa Beata zwyciężyła także w skoku wzwyż z rekordem życiowym 1,50.

W skoku w dal mężczyzn nie miał sobie równych debiutujący w barwach KKL Fart Konrad Katarzyński, który uzyskał wynik 6,79. Zaawodnik ten, który przeszedł do Kielc z AZS AWF Kraków, w dwóch przekroczonych próbach miał rezultaty powyżej 7 m. Specjalizuje się w trójskoku i w tej konkurencji ma zamiar walczyć o medal podczas lutowych halowych mistrzostw Polski seniorów w Spale.

W skoku wzwyż zdecydowanie zwyciężył Tomasz Król z rezultatem 1,94. Wartościowe rekordy życiowe ustanowili podczas tych zawodów młodzi sprinterzy na 60 m. Kamil Wróblewski przebiegł ten dystans w 7,41, a 14-letni Paweł Tietierin w 7,43.

Inne ciekawsze wyniki zawodników KKL Fart:

Dziewczęta
60 m ppł - Beata Bogus 9,89
wzwyż - Martyna Ślusarczyk i Agnieszka Kimla po 1,35
tyczka - Paulina Żuk 2,10, Martyna Ślusarczyk 2,00

Chłopcy
60 m - Michał Rzeźnicki 7,62, Mateusz Nowakowski 7,73
60 m ppł - Mateusz Nowakowski 9,15, Mateusz Wasik 9,56
w dal - Przemysław Piotrowicz 6,26, Paweł Tietierin 6,00
tyczka - Mateusz Nowakowski 3,01, Marcin Dulewicz 2,91

Komplet wyników w dziale rezultaty

Rafał Wójcik w dziesiątce �Echa Dnia�
dodano 16.1.2007

Dwukrotny mistrz Polski w maratonie Rafał Wójcik znalazł się ma dziesiątym miejscu w plebiscycie najpopularniejszych sportowców województwa Świętokrzyskiego w 2006 roku zorganizowanym przez redakcję �Echa Dnia�. 11 stycznia na uroczystej gali w Centrum Kongresowym Exbud-Skanska odebrał okazałą statuetkę i dyplom. Zwycięzcą plebiscytu został Adam Golański, piłkarz nożny Kolportera Korony Kielce i reprezentacji Polski. Przed biegaczem KKL Fart było jeszcze czterech futbolistów Korony Kolportera (Marcin Kaczmarek, Brazylijczyk Hermes Neves Soares, Grzegorz Piechna i Maciej Mielcarz) dwóch szczypiornistów Vive (Patryk Kuchczyński i Maciej Stęczniewski), automobilista Michał Sołowow i trójboista siłowy Jarosław Olech.

Drugie urodziny KKL
dodano 16.1.2007

Około 80 zawodników, trenerów, działaczy, sponsorów i sympatyków �Królowej Sportu� wzięło udział 6 stycznia w spotkaniu z okazji drugiej rocznicy powstania Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. Podczas uroczystości podsumowaliśmy także drugi rok działalności. Zawodnicy i trenerzy, którzy mieli udział w awansie KKL Fart do pierwszej ligi, otrzymali pamiątkowe statuetki. Klub uhonorowany został za ten awans okazałym pucharem przez marszałka województwa Świętokrzyskiego. Marszałek wyróżnił też upominkami naszych czołowych zawodników: Marcina Urbasia, Katarzynę Kopeć i Tomasza Furmanka (wcześniej podczas wojewódzkiego podsumowania roku sportowego 2006 nagrody marszałka otrzymali Rafał Wójcik i Milan Makuch). Młodzicy, którzy przyczynili się do zwycięstwa KKL Fart w międzywojewódzkich mistrzostwach w Łodzi, nagrodzeni zostali talonami na sprzęt sportowy. Pamiątkowe statuetki otrzymali także sponsorzy i darczyńcy, którzy wspierają nasz klub. Na wszystkich uczestników spotkania czekał y klubowe roczniki oraz kalendarze, które w noworocznym prezencie otrzymaliśmy od drukarni DUET Stanisława Kaczmarczyka i Jana Cedry. Serdecznie dziękujemy! Dziękujemy także Alojzemu Soburze, dyrektorowi Wojewódzkiego Domu Kultury, za udostępnienie sali na rocznicowe spotkanie!

Pierwsze zawody 2007 roku w Kielcach
dodano 4.1.2007

Zawodnicy z trzech klubów - KKL Fart Kielce, Delfina Połaniec i Wisły Sandomierz - wzięli udział 1 stycznia w I Noworocznym Mityngu w hali MOSiR w Kielcach. Byli to głównie młodzicy, którzy wcześniej niż starsi koledzy zakończyli witanie Nowego Roku. Najlepszym zawodnikiem imprezy był niespełna 14-letni Paweł Tietierin z KKL Fart, który trzykrotnie poprawiał halowy rekord województwa młodzików w skoku w dal - 6,05, 6,07 i 6,08 m. Poprawił też rekord życiowy na 60 m czasem 7,48. Wśród dziewcząt na wyróżnienie zasłużyła przygotowująca się do halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych wieloboistka Magdalena Godzwon z Delfina, która wygrała biegi na 60 m i 60 m ppł z rezultatami: 8,26 i 9.86 sek.

Inne wyniki zawodników KKL Fart:

dziewczęta
60 m - Martyna Ślusarczyk 9,44, Marcelina Olesińska 9,66, Paulina Żuk 9,87
60 m ppł (76,2 cm) - Ślusarczyk 11,83, Żuk 12,67
wzwyż - Olesińska 1,40, Ślusarczyk 1,30. Żuk 1,20
tyczka - Żuk 2,00, Ślusarczyk 1,88
w dal - Olesińska 3,94

chłopcy
60 m: Kamil Wróblewski 7,47, Tomasz Wieczorek 7,84, Maciej Kędracki 8,11, Kamil Chłopek 8,12, 10-letni Błażej Żuk 10,88
60 m ppł (91,4cmx9,14m): Mateusz Wasik 9,50, Kędracki 10,56, Tomasz Lipka 10.71
wzwyż: Tomasz Król 1,92, Wasik 1,45
w dal: Wasik 5,80, Chłopek 5,40, Kędracki 5,29, Żuk 3,37

Sebastian Kowalski wygrał w Szydłowie
dodano 4.1.2007

Sebastian Kowalski wygrał w Szydłowie

Pewne zwycięstwo odniósł Sebastian Kowalski w biegu na ok. 700 m uczniów klas V-VI szkół podstawowych podczas XXVII Międzynarodowych Biegów Sylwestrowych w Szydłowie. Blisko podium była Sylwia Badura, która zakończyła bieg na 2 km w kategorii szkół ponadgimnazjalnych na czwartym miejscu,. Piątą lokatę na 1400 m gimnazjalistek zajęła Anna Zając.

Inne wyniki biegaczy KKL Fart

Bieg główny kobiet na 8 km: 6. Agnieszka Nawrot, 7. Paulina Duma

Bieg główny mężczyzn na 8 km: 16. Arkadiusz Duma, 18. Mateusz Stanoch

700 m uczniów klas IV-VI - 23. Sebastian Piskorz

1400 m gimnazjalistek: 15. Agata Rutczyńska, 31. Karolina Frączkowska

2000 m gimnazjalistów: 18. Artur Kaleta

Aktualności z 2005 roku | Aktualności z 2006 roku | Aktualności z 2008 roku | Aktualności z 2009 roku


Copyright (c) 2007 Wojciech Habdas. All rights reserved.
All photographs (c) 2007.