Archiwum miesiąca marzec 2010

Medal biegaczki z Ostrowca na przełajowej olimpiadzie

(27 III) Karolina Mierzejewska zdobyła srebrny medal w biegu na 2 km podczas XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych w Chorzowie.
To ogromny sukces biegaczki powstałego przed kilku tygodniami klubu MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski, która trenuje dopiero od ubiegłego roku pod okiem Kazimierza Jarosa. Dystans 2 km pokonała w równe 7 minut. Zwyciężczyni Aleksandra Chałubek ze Sparty Złotów była o pięć sekund szybsza. W biegu na 3 km juniorów młodszych bardzo dobrze wypadł startujący pierwszy rok w tej kategorii wieku Sebastian Kowalski z KKL Kielce, który zajął siódme miejsce w czasie 8 min. 55 sek. Do medalistów stracił tylko kilka sekund. Na 5 km juniorów młodszych wysoko 12. lokatę wywalczył Sylwester Lepiarz (MUKS THM), który pokonał ten dystans w 14 min...

Dziewiąte miejsce Martyny Adamczyk z STS Skarżysko to najlepszy wynik świętokrzyskich reprezentantów w przełajowych mistrzostwach Polski juniorów i seniorów w Bydgoszczy. W mistrzostwach makroregionu nasi biegacze przegrali z rówieśnikami z Łódzkiego.
Martyna Adamczyk zajęła dziewiąte miejsce w biegu na 6 km juniorek z czasem 25 min. 10 sek. Do złotej medalistki Aleksandry Gierat straciła 42 sekundy. W biegu na 4 km juniorów 15. na mecie był Dawid Szewczyk z KKL Kielce, a na dwukrotnie krótszym dystansie juniorek 18. Milena Kaluga, a 30. Kamila Sodek (obie z STS). Ponadto Mariusz Kondrat z Trójki Sandomierz uplasował się na 26. pozycji na 8 km juniorów.
W biegu na 8 km seniorek Mariola Ślusarczyk (WiR Łopuszno) zajęła 14. miejsce (bieg ukończyło 18 zawodniczek)...

Rozpoczyna się sezon biegów przełajowych. W sobotę 13 marca w Końskich rozegrane zostaną międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików, a także eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Startują biegacze z województw łódzkiego i świętokrzyskiego.

Kierownictwo: Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki

2.Termin i miejsce: godz 12.00 13 03 2010r (sobota) Obiekty Sportowe MOSiR Końskie, ul. Południowa 80.