Archiwum miesiąca styczeń 2011

Rekordy Dawida Kubca i Kamila Zbroszczyka

Wartościowe halowe rekordy województwa seniorów ustanowili Dawid Kubiec z Juventy-Kobex Starachowice i Kamil Zbroszczyk z KKL Kielce podczas zawodów kontrolnych PZLA w Spale.
Kubiec przebiegł 1500 m w świetnym czasie 3.46,43, o blisko 7 sek. lepszym od dotychczasowego najlepszego wyniku Wojciecha Pelczara z Budowlanych Kielce z 1992 roku.
Zbroszczyk dwukrotnie poprawiał własny rekord w pchnięciu kulą (17,45) sprzed ponad roku. W czwartej próbie uzyskał 17,80, a w szóstej – 18,00.
W zawodach startowała również Agnieszka Wrona z KKL, która zajęła drugą lokatę w konkursie skoku o tyczce rezultatem 3,90.

Świętokrzyscy juniorzy młodsi wypadli zdecydowanie gorzej od juniorów w halowych mistrzostwach Polski w Spale. Najlepiej wypadł Mateusz Gad z Żaczka Połaniec, który w biegu na 200 m z rekordem życiowym 23,13 wygrał finał B, co oznacza zajęcie piątego miejsca w tej konkurencji.
„Życiówkę” na 2000 m czasem 5.55,23 ustanowił Sebastian Kowalski z KKL Kielce, ale wystarczyło to tylko do zajęcia 11. lokaty. Ponadto Klaudia Kotańska z STS Skarżysko była 14. w eliminacjach biegu na 600 m z rezultatem 1.43,17.

Filip Przemyski z KKL Kielce halowym mistrzem Polski juniorów w biegu na 400 m! W finale tej konkurencji podopieczny trenera Krzysztofa Jóźwika uzyskał czas 49,48, poprawiając o 0,41 sek. rekord województwa juniorów i seniorów ustanowiony w eliminacjach.
Brązowy medal w biegu na 3000 m juniorek podczas rozgrywanych w Spale mistrzostw wywalczyła Kornelia Kostka z KKL. Rezultatem 10.16,11 ustanowiła także halowy rekord województwa w tej kategorii wieku.
Ogromnego pecha miała juniorka Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz. Była zdecydowanie najszybsza w eliminacjach biegu na 60 m przez płotki, poprawiając wynikiem 8,55 o 0,02 sek. własny rekord województwa juniorek i seniorek. Niestety, w biegu finałowym popełniła falstart i została zdyskwalifikowana.
W finale 800 m ...

Podczas halowych mistrzostw Polski juniorów w Spale Filip Przemyski z KKL Kielce uzyskał najlepszy czas w eliminacjach biegu na 400 m – 49,89. Wynikiem tym poprawił rekord województwa juniorów i seniorów, który od dziewięciu lat należał do Łukasza Lańczyka z Budowlanych Kielce i wynosił 50,29.
W sobotnim finale biegu na 800 m juniorek wystąpi Karolina Mierzejewska MUKS THM Ostrowiec, która w eliminacjach uzyskała 2.18.88. Wynik 2;19.84 nie dał awansu do finałowej szóstki ubiegłorocznej brazowej medalistce na tym dystansie Kamili Sodel z STS Skarżysko.
W zakończonej już rywalizacji w 5-boju juniorek Mariola Dziarmaga z KKL zajęła szóste miejsce z wynikiem 2.984 pkt. Jej kolega klubowy Dawid Sobieraj był ósmy w 7-boju juniorów młodszych – 3.185 pkt.

W elim...

Dwa rekordy województwa świętokrzyskiego młodziczek ustanowiła Katarzyna Furmanek w Aleksandrowie Łódzkim. Startując poza konkursem w halowych mistrzostwach okręgu łódzkiego zawodniczka KKL Kielce pchnęła kulą o wadze 3 kg 13,39 m. To 63 cm dalej niż ustanowiony przez nią we wrześniu na stadionie rekord województwa. W Aleksandrowie pchała jeszcze 4-kilogramową kulą, uzyskując rezultat 11,15 m. Poprawiła tym samym o 9 cm swój rekordowy wynik z wiosny ubiegłego roku.

Kilka dobrych wyników uzyskali najmłodsi lekkoatleci KKL podczas sprawdzianu w Hali Legionów. Bieg na 60 m wygrała 14-letnia Karolina Kozłowska w czasie 8,42, wyprzedzając o rok młodszą Martynę Młynarczyk – 8,53. Obie ustanowiły rekordy życiowe. ”Życiówkę” w skoku o tyczce wynikiem 3,15 ustanowił 15-letni Mateusz Wójcik. 14-latki Klaudia Praśkiewicz i Aleksandra Baran skoczyły o tyczce po 2,30. Ich rówieśniczka Wiktoria Baran wygrała skok wzwyż rezultatem 1,45.

Kornelia Kostka wygrała bieg na 1000 m podczas mityngu w Łodzi. Zawodniczka KKL Kielce uzyskała swój najlepszy wynik w hali 3.01,99. Na 600 m „życiówkę” ustanowiła jej koleżanka klubowa Emilia Dryja czasem 1.40,61, zajmując trzecie miejsce w tej konkurencji. Także trzecią lokatę na 1000 m rezultatem 2.29,35 zajął Dawid Kubiec z Juventy-Kobex Starachowice.
W zawodach tych startowało jeszcze pięcioro zawodników KKL. Oto ich wyniki:
60 m – Tomasz Borowicz 7,41
600 m – Katarzyna Kozak 1.42,25, Marta Stemplewska 1.47,85, Dariusz Zagdański 1.25,70
1000 m – Sebastian Kowalski 2.44,72

Podczas halowego mityngu w Warszawie Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz ustanowiła rekord województwa juniorek i seniorek w biegu na 60 m ppł czasem 8,57. To 0,20 sek szybciej od jej poprzedniego rekordowego biegu przed tygodniem w Kielcach.
Druga reprezentantka sandomierskiej Trójki Magdalena Drop wygrała w stolicy konkurs skoku wzwyż rezultatem 1,76 m.

2,05 m skoczył wzwyż Tomasz Król z KKL Kielce podczas mityngu Warszawsko-Mazowieckiego OZLA w hali stołecznej AWF. Rezultatem tym pewnie zwyciężył w tej konkurencji.
Magdalena Godzwon z Gryfu Rytwiany zajęła drugie miejsce w halowych akademickich mistrzostwach województwa łódzkiego w biegu na 200 m. Studiująca na Uniwersytecie Łódzkim rekordzistka województwa świętokrzyskiego w rzucie oszczepem i 7-boju uzyskała czas 28,29.

Podczas halowego mityngu w Łodzi Kornelia Kostka wygrała bieg na 2000 m w czasie 6.35,13. To ponad 3 sek. Lepiej od jej rekordu życiowego, który ustanowiła dwa lata temu, zdobywając mistrzostwo Polski juniorek młodszych. Za dwa tygodnie biegaczka KKL Kielce walczyć będzie w Spale o medal w kategorii juniorek.