Archiwum dnia 18 czerwca 2011

1,83 Magdy Drop, 51,02 Kasi Furmanek

Magdalena Drop uzyskała najlepszy wynik mityngu kwalifikacyjnego w Kielcach. Zawodniczka Trójki Sandomierz w pierwszym tegorocznym starcie skoczyła wzwyż 1,83 m. Bardzo dobrze zaprezentowała się również 15-letnia Katarzyna Furmanek z KKL Kielce, która dwukrotnie poprawiała rekord województwa w rzucie 4-kilogramowym młotem nie tylko młodziczek, ale także juniorek młodszych. W pierwszej kolejce rzuciła 50,88 m, w trzeciej poprawiła się na 51,02 m. Swój rekord młodziczek Kasia poprawiła aż o 4,07 m, a juniorek młodszych klubowej koleżanki Katarzyny Kopeć z 2005 roku o 38 cm, wypełniając równocześnie normę na pierwszą klasę sportową.
Pierwszą klasę zdobył także 18-letni Paweł Tietierin z KKL, który ustanowił wartościowy rekord życiowy w biegu na 200 m czasem 21...

Daniel Wosik (MUKS THM Ostrowiec) zajął 18. miejsce w mistrzostwach świata w biegu górskim na długim dystansie w słoweńskiej miejscowości Podbrdo. Dystans 37,5 km o przewyższeniu +2500 m –2800 m pokonał w 3 godz. 47 min. 17 sek. Był najlepszym z Polaków w tym biegu. Drugi świętokrzyski biegacz Piotr Koń z GLKS Fałków uplasował się na 25. pozycji z czasem 3:54.36. Pierwszy na mecie był Słoweniec Mitja Kosovelj uzyskał 3:22.32.
Reprezentacja Polski, dla której zaliczone zostały wyniki Wosika i Konia oraz Pawła Krawczyka z Krakowa (20. na mecie z czasem 3:49.12), sklasyfikowana została na piątym miejscu. Wygrała Szkocja.

Agnieszka Wrona zajęła drugie miejsce w konkursie skoku o tyczce podczas Mityngu Warszawskiego. Zawodniczka KKL Kielce pokonała wysokość 4,10 m. O 20 cm wyżej skoczyła olimpijka Joanna Piwowarska z AZS-AWF Warszawa. W skoku wzwyż drugi był Tomasz Król z KKL z rezultatem 2,05 m. Zwyciężył Piotr Śleboda z Olimpii Grudziądz, który skoczył 2,22 m.

Podczas III Memoriału Gwiazd Małopolskiej Lekkiej Atletyki w Krakowie juniorka Martyna Adamczyk z STS Skarżysko zajęła trzecie miejsce w biegu na 1500 m z rekordem życiowym 4.43,17. Swoje najlepsze wyniki poprawiły też na tym dystansie juniorki młodsze Klaudia Kotańska z STS (4.57,80) i Dominika Łukasiewicz z MUKS THM Ostrowiec (4.58,46), a na 400 m juniorka Karolina Mierzejewska z MUKS THM (60,25).
W pchnięciu kulą drugie miejsce zajął senior Kamil Zbroszczyk z KKL Kielce. Uzyskujący w tym sezonie rezultaty powyżej 19 m miotacz tym razem miał tylko 16,79 m, ale nie był w pełni sił po kontuzji, jakiej doznał kilka dni wcześniej na treningu.

Mateusz Gad był najlepszy w biegu na 100 m podczas finału krajowego ligi lekkoatletycznej gimnazjalistów w Białymstoku. Uczeń Gimnazjum nr 1 w Połańcu i zawodnik miejscowego Żaczka uzyskał czas 11,32 s, wyrównując rekord życiowy. Dobrze wypadł też jego kolega ze szkoły i klubu Mateusz Siuda, który był czwarty na 300 m z „życiówką” 37,12. Także czwartą lokatę zajął Krystian Pasternak na 1000 m z czasem 2.47,72. Sztafeta 4×100 m gimnazjalistów z Połańca, w której prócz Gada i Siudy pobiegli Sebastian Szydłowski i Jakub Kwiatkowski, uzyskała trzeci wynik – 45,56.
W punktacji drużynowej Gimnazjum nr 1 w Połańcu uplasowało się na dziewiątym miejscu.