Archiwum miesiąca sierpień 2011

Zwycięstwo i „życiówka” Dawida Kubca

Wracający do formy po kontuzji Dawid Kubiec wygrał bieg na 800 m podczas Memoriału Otylii Kałużowej i Pawła Kozubka w Chorzowie. Zawodnik Juventy-Kobex Starachowice czasem 1.51,35 ustanowił rekord życiowy. Drugi na mecie był jego klubowy kolega Wojciech Jarosz – 1.51,67. Czwarty czas w biegu na 400 m 49,78 uzyskał Łukasz Borek z KKL Kielce. Ponadto 16-letni Bartosz Wierzbiński został sklasyfikowany na piątych miejscach na 100 i 200 m z rezultatami 11,44 i 23,65.

Agnieszka Wrona ustanowiła rekord województwa w skoku o tyczce podczas VI Mityngu Świętokrzyskiego. Zawodniczka KKL Kielce w drugiej próbie pokonała 4,25 m, o 5 cm wyżej od swojego dotychczasowego najlepszego wyniku. Tym rezultatem awansowała na dziewiąte miejsce wśród najlepszych polskich tyczkarek w historii i zdecydowanie pokonała rywalki. Druga w konkursie Paulina Dębska (AZS UMCS Lublin) skoczyła 3,85 m.
Bardzo zacięta i wyrównana była rywalizacja w konkursie pchnięcia kulą mężczyzn. Kamil Zbroszczyk z KKL zrewanżował się Jakubowi Giży (Stal Mielec) i Krzysztofowi Brzozowskiemu (MKS-MOS Płomień Sosnowiec), którzy wyprzedzili go w walce o medale niedawnych mistrzostw Polski w Bydgoszczy...

Na VI Mityng Świętokrzyski zaprasza Kielecki Klub Lekkoatletyczny. Zaliczane do Pucharu Polski zawody rozpoczną się w niedzielę 21 sierpnia o godz. 16 na stadionie MOSiR przy ul. Bocznej. Wezmą w nich udział czołowi w kraju zawodnicy. Najsilniejsza obsada spodziewana jest w pchnięciu kulą mężczyzn i skoku o tyczce kobiet. W obu tych konkurencjach na najlepszych czekają wysokie nagrody finansowe. Walczyć o nie będą także najlepsi zawodnicy gospodarzy – kulomiot Kamil Zbroszczyk i tyczkarka Agnieszka Wrona. Sponsorem strategicznym mityngu jest firma Bartosz.

Regulamin mityngu w dziale ‘Regulaminy’

logo

Kamil Zbroszczyk zwyciężył w pchnięciu kulą podczas Mityngu Cud nad Wisłą na stadionie Orła w Warszawie. Miotacz KKL Kielce uzyskał wynik 18,90 m, wyprzedzając drugiego w konkursie Mateusza Mikosa z AZS AWF Kraków o pół metra. Inny zawodnik KKL Tomasz Król zajął drugie miejsce w skoku wzwyż rezultatem 2,05 m. Trzecia w biegu na 800 m była Mariola Ślusarczyk (WiR Łopuszno) z rekordem życiowym 2.12,32.

Karolina Kołeczek jako jedyna ze świętokrzyskich lekkoatletów wywalczyła miejsce na podium podczas 87. Mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Juniorka Trójki Sandomierz w rywalizacji z seniorkami w biegu na 100 m przez płotki zajęła trzecie miejsce z czasem 13,68 s. Wyprzedziły ją tylko Karolina Tymińska z SKLA Sopot (13,37) i Zuzanna Leszczyńska z AZS AWFiS Gdańsk (13,62).
Czterokrotnie nasi zawodnicy zajmowali czwarte miejsca w mistrzostwach. Nie był z niego zadowolony Kamil Zbroszczyk z KKL Kielce, który pchnął kulą 19,06 m. Przegrał z mistrzem olimpijskim Tomaszem Majewskim z AZS AWF Warszawa (20,94 m), a także z Jakubem Giżą ze Stali Mielec (19,56) i juniorem Krzysztofem Brzozowskim z MKS-MOS Sosnowiec (19,18).
W konkursie skoku o tyczce pań czwarta była Agnieszka Wron...

Daniel Wosik z MUKS THM Ostrowiec zdobył złoty medal mistrzostw Polski seniorów w biegu górskim w stylu anglosaskim. Trasę o długości 10,8 km oraz sumie podbiegów i zbiegów 834 m w Ustrzykach Dolnych pokonał w 46 min 36,60 s.
Jego młodsza koleżanka klubowa Karolina Mierzejewska wywalczyła tytuł wicemistrzyni kraju juniorek na dystansie 4,6 km. Na 8 km juniorów szósty był Sylwester Lepiarz, a dziewiąty Kamil Leśniak (obaj także z MUKS THM).

Bardzo dobrze spisał się Kamil Zbroszczyk z KKL Kielce, wygrywając pewnie konkurs pchnięcia kulą podczas X Memoriału Artura Szymy i Artura Ociepy w Częstochowie. Po raz kolejny w tym sezonie poprawił rekord województwa rezultatem 19,67 m. To wynik o 27 cm lepszy od jego rekordu z początku czerwca i o 17 cm od normy klasy mistrzowskiej międzynarodowej.
Konkurs pchnięcia kulą pań podczas tych zawodów wygrała młodziczka Katarzyna Furmanek z KKL rezultatem 11,46. W skoku wzwyż jej kolega klubowy Tomasz Król był siódmy z wynikiem 2,00.

Podczas Grand Prix im. Janusza Sidły w Sopocie Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz zajęła drugie miejsce w biegu na 100 m przez płotki z czasem 13,98 s. Pierwsza na mecie Zuzanna Leszczyńska (AZS AWFiS Gdańsk) uzyskała 13,79.
W skoku o tyczce trzecią lokatę z wynikiem 4,01 m wywalczyła Agnieszka Wrona z KKL Kielce. Wyprzedziły ją Joanna Piwowarska z AZS AWF Warszawa i Monika Pyrek z MKL Szczecin, które pokonały wysokość 4,31.
W skoku wzwyż piąta była Magdalena Drop z Trójki z wynikiem 1,78, a w biegu na 1500 m 14. miejsce zajął Dawid Kubiec z Juventy-Kobex Starachowice z czasem 3.50,71.
W biegu juniorek na 1 milę Agata Wiatrowska z Trójki była trzecia z rezultatem 5.23,55...

Tomasz Król zwyciężył w konkursie skoku wzwyż podczas VII Mityngu o Różę Kutna. Reprezentant KKL Kielce po raz kolejny w tym sezonie pokonał wysokość 2,05 m. W biegu na 1500 m trzeci był Dawid Kubiec z Juventy-Kobex Starachowice z czasem 3.57,53.