Archiwum dnia 9 września 2011

Rekordy Kasi Furmanek i Pawła Switka

Katarzyna Furmanek z KKL Kielce i Paweł Switek z Żaczka Połaniec byli najlepszymi zawodnikami rozegranych w Kielcach mistrzostw województwa młodzikow. Obydwoje ustanowili wartościowe rekordy województwa w tej kategorii wieku. Furmanek uczyniła to w rzucie dyskiem wynikiem 44,82, o ponad półtora metra lepszym od jej rekordu z czerwca. 14-letni Switek przebiegł 600 m w 1.25,30, poprawiając o 0,63 s ośmioletni rekord Damiana Rożeja z Końskich.
Dobrą formę zaprezentowały też sprinterki KKL. 14-letnia Karolina Kozłowska przebiegła 100 m w 12,79, a o rok młodsza Martyna Młynarczyk w 13,07. Obie uzyskały wyniki lepsze od rekordów życiowych, ale nie mogą być one uznane, ponieważ podczas biegu wiał zbyt silny wiatr 3,4 m/s.

Inne ciekawsze wyniki mistrzostw:
Młodziczk...

Czytaj więcej

Agnieszka Wrona skakała w Niemczech

Agnieszka Wrona zajęła czwarte miejsce w silnie obsadzonym konkursie tyczkarek na mityngu w Königs Wusterhausen pod Berlinem. Zawodniczka KKL pokonała wysokość 4,10 m. Zwyciężyła siódma zawodniczka ostatnich mistrzostw świata w koreańskim Daegu Jirina Ptačnikova z Czech rezultatem 4,51.

Czytaj więcej