Archiwum miesiąca listopad 2011

Biegacz z Połańca blisko medalu

Damian Noga z Żaczka Połaniec zajął czwarte miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Białymstoku. Trasę 7 km pokonał w 22 min 11 sek. Zwyciężył Łukasz Oślizło z AZS-AWF Katowice (21.11), przed Damianem Kabatem z Zawiszy Bydgoszcz (21.53) i Przemysławem Dąbrowskim z AZS-AWF Biała Podlaska (21.57).
Dziewiąte miejsce zajął Łukasz Woźniak z KKL Kielce (22.41), a dziesiąte Mariusz Kondrat z Trójki Sandomierz (22.42).
W Białymstoku rywalizowały także juniorki na dystansie 4,5 km o zakwalifikowanie się na mistrzostwa Europy. Była wśród nich Martyna Adamczyk z STS Skarżysko, która zajęła szóstą lokatę w czasie 15.28. Na ME zakwalifikowały się cztery pierwsze biegaczki.

Czytaj więcej

Zaproszenie na kurs sędziowski

Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki organizuje 10-11 grudnia podstawowy kurs sędziowski oraz na sędziów III klasy. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są pocztą elektroniczną pod adresem swkozla@pzla.pl lub pod numerem telefonu 501 550 846. Gdzie i w jakich godzinach będzie się odbywał kurs, a także wysokość opłat od uczestników, zostaną podane w terminie późniejszym.

Czytaj więcej

Mistrzowie biegów górskich z Rudnika

Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski z Ludowego Klubu Biegacza w Rudniku zostali mistrzami Polski młodzików w biegach górskich na krótkich dystansach. W zawodach rozegranych w Złotym Stoku na Dolnym Śląsku młodziczki i młodzicy rywalizowali na dystansie 1,4 km o różnicy poziomów 69 m. Filipowska zwyciężyła zdecydowanie w czasie 7 min 9 s, wyprzedzając drugą na mecie Monikę Dias z Floty Gdynia o 11 s. Borkowski przewrócił się na trasie, na 200 m przed metą był trzeci, ale wspaniałym finiszem zapewnił sobie złoty medal. Uzyskał czas 6.10, taki sam jak srebrny medalista Michał Kopecki (LKS Zantyr Sztum). Szósty na mecie był kolejny biegacz z Rudnika Piotr Jagieła (6.38).
Brązowy medal w biegu juniorów na 4,2 km (+207 – 207 m) zdobył Sylwester Lepiarz z MUKS ...

Czytaj więcej