Archiwum miesiąca marzec 2012

Mariola Ślusarczyk piąta w akademickich MP

Podczas akademickich mistrzostw Polski w biegach przełajowych w Łodzi Mariola Ślusarczyk z UKS WiR Łopuszno, studiująca w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, zajęła piąte miejsce w biegu na 6 km. Najlepsza od kilku lat świętokrzyska biegaczka pokonała ten dystans 23 min 39 s, tracąc 50 s do zwyciężczyni Pauli Kopciewskiej z Uniwersytetu Medycznego Białystok.
24. miejsce w tym biegu z czasem 26.02 zajęła Kornelia Kostka, do niedawna zawodniczka KKL Kielce, która od jesieni studiuje na Uniwersytecie Łódzkim i reprezentować będzie barwy tamtejszego AZS.

Czytaj więcej

Dwunasty w Warszawie, dziewiąty w Żywcu

Damian Noga z Żaczka Połaniec zajął 12. miejsce w VII Półmaratonie Warszawskim. Trasę 21 km 97,5 m pokonał w 1 godz. 10 min i 44 s. Dobrze wypadli też w stolicy biegacze reprezentujący przed laty Ostrowię Ostrowiec Świętokrzyski. Daniel Chuchała, który teraz startuje w barwach LKB im. Braci Petk Lębork, był dziesiąty z czasem 1:08.51. Kamil Ferenc, obecnie niezrzeszony, minął metę na 49. pozycji z rezultatem 1:16.49.
W XIII Półmaratonie Dookoła Jeziora Żywieckiego bardzo dobrze wypadł Tomasz Miśkowiec. Reprezentujący KKL Kielce biegacz po kilku latach przerwy w bieganiu na wyczynowym poziomie znów walczy o czołowe miejsca. W silnej międzynarodowej stawce zajął dziewiątą lokatę z czasem 1:12.43...

Czytaj więcej

Biegacz z Sandomierza trzeci w mistrzostwach Polski

Jeden medal i dziewięć punktowanych miejsc to dorobek młodych świętokrzyskich biegaczy w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych juniorów i juniorów młodszych w Szczecinie.
Medal zdobył Jakub Sierżęga z Trójki Sandomierz, zajmując trzecie miejsce w biegu na 3 km juniorów młodszych. Pokonał ten dystans w 10 min 30 s. Wyprzedzili go tylko Michał Rozmys z Agrosu Żory (10.24) i Dominik Rudnik z Chojniczanki 1930 Chojnice (10.28)
Piąta lokatę w biegu na 2 km juniorek zajęła Karolina Mierzejewska z MUKS THM Ostrowiec. Szóste miejsce wywalczyli Agata Wiatrowska z sandomierskiej Trójki na 4 km juniorek i Sylwester Lepiarz z MUKS THM na 6 km juniorów. Dziewiąta na 2 km juniorek była Sabina Jarząbek z KKL Kielce. W biegu na 3 km juniorów na 12...

Czytaj więcej

Miotaczka KKL poprawiła rekord Polski

Katarzyna Furmanek z KKLKielce ustanowiła rekord Polski juniorek młodszych w rzucie 3-kilogramowym młotem podczas I Wczesnowiosennego Mityngu Rzutowego w Kielcach. Jej rezultat to 65,23 m.
Był to pierwszy konkurs juniorek młodszych rozgrywany sprzętem o tej wadze. Do tego roku młot w tej kategorii wiekowej (16-17 lat) obowiązywał młot o wadze 4 kg. 3-kilogramowym natomiast rzucały tylko młodziczki. Najlepszy wynik w Polsce należał do Kamili Skolimowskiej z Warszawianki, która jako 15-latka w 1997 roku uzyskała 65,10 m. Miotaczka KKL jako młodziczka rzuciła w ubiegłym roku 61,27. W pierwszym swoim starcie w tej konkurencji jako juniorka młodsza już w pierwszej próbie uzyskała 61,87, w drugiej 63,66, a rekordowe 65,23 w piątej.
Ciekawa była rywalizacja w konkursie rzu...

Czytaj więcej

Mariola Ślusarczyk piąta w akademickim MP

Podczas akademickich mistrzostw Polski w biegach przełajowych w Łodzi Mariola Ślusarczyk z UKS WiR Łopuszno, studiująca w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, zajęła piąte miejsce w biegu na 6 km. Najlepsza od kilku lat świętokrzyska biegaczka pokonała ten dystans w 23 min 39 s, tracąc 50 s do zwyciężczyni Pauli Kopciewskiej z Uniwersytetu Medycznego Białystok.
24 miejsce w tym biegu z czasem 26.02 zajęła Kornelia Kostka, do niedawna zawodniczka KKL Kielce, która od jesieni studiuje na Uniwersytecie Łódzkim i reprezentować będzie barwy tamtejszego AZS.

Czytaj więcej

Zwycięstwa młodzików z Rudnika i Połańca

Trzy z czterech biegów wygrali świętokrzyscy biegacze podczas rozegranych w Końskich międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w biegach przełajowych. Na szczególną pochwałę zasługuje Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik, która zwyciężyła na 2,5 km dziewcząt z przewagą blisko 50 sekund nad drugą na mecie Pauliną Markowską z Gryfa Rytwiany. Trzecia w tym biegu była Karolina Przytuła z STS Skarżysko.
Bieg na 3 km chłopców zakończył się pewną wygraną reprezentanta LKB Rudnik Mateusza Borkowskiego, który drugiego na mecie Krystiana Surmę z WiR-u Łopuszno wyprzedził o 20 sekund. 2 km chłopców najszybciej pokonał Paweł Switek z Żaczka Połaniec. Drugi na tym dystansie ze stratą 14 sekund był Przemysław Wilk z Trójki Sandomierz.
Młodzicy z województwa łódz...

Czytaj więcej

Mariola Ślusarczyk dziewiąta w przełajowych MP

Mariola Ślusarczyk zajęła dziewiąte miejsce w mistrzostwach Polski w biegu przełajowym na 4 km seniorek. Reprezentantka UKS WiR Łopuszno pokonała ten dystans w 14 min 45 s, tracąc do pierwszej na mecie Katarzyny Broniatowskiej z AZS AWF Kraków 55 s.
W rozegranych w Bydgoszczy mistrzostwach startował również Damian Noga z Żaczka Połaniec. Był 24. na mecie biegu na 12 km w czasie 39.13. Mistrzem Polski na tym dystansie został Tomasz Szymkowiak (Orkan Września) – 37.03.

Czytaj więcej

Na przełaj po mistrzostwo województwa

Młodzicy Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski z LKB Rudnik oraz junior Sylwester Lepiarz z MUKS THM Ostrowiec byli najlepszymi zawodnikami mistrzostw województwa w biegach przełajowych, które rozegrano w Końskich. Filipowska wygrała bieg na 1,5 km młodziczek z przewagą około stu metrów nad rywalkami. Na 2 km Borkowski wyprzedził o kilkadziesiąt metrów Pawła Switka z Żaczka Połaniec, zaliczającego się do krajowej czołówki młodzików. Podobną przewagę miał Lepiarz w biegu na 3 km nad drugim na mecie młodzieżowcem Mariuszem Kondratem z Trójki Sandomierz.
Bieg na 2 km juniorek i juniorek młodszych wygrała Karolina Mierzejewska z MUKS THM...

Czytaj więcej

Damian Noga drugi w Krakowie

Damian Noga zajął drugie miejsce w zaliczanym do Grand Prix PZLA w biegach przełajowych biegu na dystansie ok. 3,7 km w Krakowie. Zawodnik Żaczka Połaniec pokonał ten dystans w 10 min 41 s, tracąc 2 s do zwycięzcy Filipa Muszyńskiego z AZS AWF Kraków. 16. na mecie był junior Żaczka Mateusz Barabasz – 11.28.

Czytaj więcej