Archiwum miesiąca kwiecień 2012

Dalekie rzuty i rekordy młodzików

Kilka wartościowych rezultatów padło podczas mityngu „Dzień Miotacza” – Memoriał dr. Zdzisława Furmanka. Wśród kobiet najlepszy wynik uzyskała Małgorzata Zadura z AZS AWF Warszawa, która rzuciła młotem 69,15 m. Juniorka Malwina Kopron z Wisły Puławy miała w tej konkurencji 63,83. Wśród mężczyzn najwartościowszy wynik uzyskał Robert Urbanek (MKLA Łęczyca) – 62,52 w rzucie dyskiem. Ponadto w czterech innych próbach miał rezultaty powyżej 61 m. Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok rzucił młotem 70,49 m.
Silnie obsadzony konkurs pchnięcia kulą wygrał Jakub Szyszkowski ze Śląska Wrocław z wynikiem 18,88 m. Drugie miejsce zajął Kamil Zbroszczyk , który pchnął 18,66. Była to pierwsza porażka miotacza KKL na stadionie w Kielcach od 2010 roku.
Zaw...

Czytaj więcej

Dzień Miotacza na otwarcie sezonu letniego

Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki zaprasza na Dzień Miotacza – Memoriał dr. Zdzisława Furmanka. Ten ogólnopolski mityng, który od lat 80. inauguruje letni sezon w Kielcach, rozegrany zostanie na stadionie MOSiR przy ul. Bocznej w sobotę 28 kwietnia. Od godz. 11 planowane są konkursy rzutów młotem kobiet i mężczyzn, od godz. 13.30 rzutu dyskiem, a od godz. 15 pozostałe konkurencje rzutowe oraz biegi i skoki. Bardzo ciekawie zapowiada się pchnięcie kulą mężczyzn z udziałem Kamila Zbroszczyka z KKL Kielce. O zwycięstwo walczyć z nim będą inni czołowi kulomioci w Polsce. Początek konkursu o godz. 15. Wcześniej, o godz. 11, Katarzyna Furmanek z KKL atakować będzie rekord Polski juniorek młodszych w rzucie młotem juniorek młodszych.
Kolejny mityng w Kielcach...

Czytaj więcej

„Górale” z Rudnika mistrzami Polski

Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski z Ludowego Klubu Biegacza w Rudniku wygrali zdecydowanie rywalizację młodzików podczas mistrzostw Polski w biegach górskich na krótkim dystansie w Ustrzykach Dolnych. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy mieli do pokonania trasę o długości 1,5 km z przewyższeniem +- 80 m. Agnieszce zajęło to 6 min 18,7 s, a Mateuszowi 5.21,6.
Świętokrzyscy biegacze wywalczyli w Ustrzykach jeszcze dwa srebrne medale. Druga w biegu juniorek na 2,5 km (+-150 m) z czasem 10.59,5 była Karolina Mierzejewska z MUKS THM Ostrowiec. Także drugie miejsce zajął Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój na 4 km (+- 250 m) juniorów młodszych a rezultatem 15.01,1. Na takim samym dystansie wśród juniorów czwarty na mecie był Sylwester Lepiarz z MUKS THM (14...

Czytaj więcej

Biegacz z Bliżyna czwarty w Pabianicach

Rafał Czarnecki zajął czwarte miejsce w II Pabianickim Półmaratonie ZHP. 33-letni biegacz z Bliżyna uzyskał czas 1:12.14, który jest jego rekordem życiowym. Siódmy minął metę specjalizujący się ostatnio w biegach górskich Piotr Koń z GLKS Fałków z wynikiem 1:16.27

Czytaj więcej