Archiwum dnia 9 czerwca 2012

Karolina Kołeczek z przepustką na Barcelonę

Podczas IV Memoriału Gwiazd Małopolskiej Lekkiej Atletyki w Krakowie Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz wygrała bieg na 100 m przez płotki czasem 13,48. Poprawiła o 0,16 s własny rekord województwa juniorek i seniorek z ubiegłego roku, a także uzyskała minimum na lipcowe mistrzostwa świata juniorów w Barcelonie. Zaledwie 0,07 s do rekordu juniorów na 110 m ppł zabrakło koledze klubowemu Karoliny Jakubowi Chmielnickiemu, który przebiegł ten dystans w 14,89.
Konkurs pchnięcia kulą seniorów wygrał Kamil Zbroszczyk z KKL Kielce rezultatem 19,04 m, a ponadto rzucił dyskiem 48,15, co dało mu trzecią pozycję w tej konkurencji. W dysku pań drugą lokatę zajęła Renata Misiarczyk z KKL, uzyskując swój najlepszy tegoroczny wynik 44,02...

Bardzo dobrze spisał się Dawid Kubiec w zaliczanym do Pucharu Polski Memoriale Edwarda Listosa we Wrocławiu. Reprezentant Juventy-Kobex Starachowice zwyciężył bieg na 1500 m, ustanawiając czasem 3.46,11 rekord życiowy. Trzeci na mecie był jego kolega klubowy Wojciech Jarosz z rezultatem 3.51.60. Starachowickich biegaczy rozdzielił Tomasz Osmulski z RKS Łódź, który uzyskał 3.46,43.