Archiwum miesiąca sierpień 2012

Olimpijka najlepsza w Mityngu Świętokrzyskim

Dziesiąta młociarka ostatnich Igrzysk Olimpijskich Joanna Fiodorow uzyskała najlepszy rezultat VII Mityngu Świętokrzyskiego. Reprezentantka AZS Poznań zdecydowanie wygrała konkurs rzutu młotem, ustanawiając wynikiem 72,00 m rekord kieleckiego stadionu. Inny olimpijczyk z Londynu Robert Urbanek (MKLA Łęczyca) stoczył zacięty pojedynek w rzucie dyskiem z Konradem Szusterem (Zawisza Bydgoszcz). Rzucił 61,84 m, ale rywal był o 32 cm lepszy. Bardzo wyrównany był także pojedynek specjalistów pchnięcia kulą. Zwyciężył Jakub Giża ze Stali Mielec, który w najlepszej próbie uzyskał 18,54 m, wyprzedzając o 16 cm Kamila Zbroszczyka z KKL Kielce.
Agnieszka Wrona z KKL skoczyła o tyczce 3,95 m, najwyżej w tym roku. Jej koleżanka klubowa Katarzyna Furmanek rzuciła 4-kilogr...

Czytaj więcej

Biegacz ze Starachowic zwyciężył w Częstochowie

Wojciech Jarosz wygrał bieg na 800 m podczas zaliczanego do Lekkoatletycznego Pucharu Polski Memoriału Artura Ociepy i Artura Szymy w Częstochowie. Zawodnik Juventy-Kobex Starachowice uzyskał czas 1.51,30, wyprzedzając drugiego na mecie Kamila Gurdaka ze Stali Nowa Dęba o 0,42 s.

Czytaj więcej

Zaproszenie na VII Mityng Świętokrzyski

Już po raz siódmy Kielecki Klub Lekkoatletyczny organizuje Mityng Świętokrzyski. Zawody, w których wystartują czołowi polscy lekkoatleci, rozpoczną się w niedzielę 26 sierpnia o godz. 16 na stadionie MOSiR przy ul. Bocznej 15. W ich programie znajdują się biegi na 100, 400, 800 i 100 m ppł, skok o tyczce, rzuty dyskiem i młotem kobiet oraz biegi na 100, 400, 800, 3000 m, pchnięcie kulą i rzut dyskiem mężczyzn. Za najlepszy rezultat mityngu organizatorzy przyznają nagrodę w wysokości 1000 zł (netto). Na finansowe premie mogą też liczyć najlepsze sprinterki na 100 m, tyczkarki i młociarki, a także kulomioci. W pozostałych konkurencjach przewidziano nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej

Kamil Zbroszczyk w wakacyjnej formie

Kamil Zbroszczyk zajął siódme miejsce w konkursie pchnięcia kulą podczas III Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie. Miotacz KKL uzyskał wynik 18,19, blisko półtora metra słabszy od rekordu życiowego. Zwyciężył brązowy medalista olimpijski Reese Hoffa z USA rezultatem 21,72, wyprzedzając o 88 cm Tomasza Majewskiego, mistrza igrzysk w Londynie i Pekinie.
W poprzedzającym silnie obsadzone zawody Małym Memoriale Kamili Skolimowskiej dla zawodników do 16 lat startowała Katarzyna Furmanek z KKL. 3-kilogramowym młotem rzuciła 56,34 m i odniosła zdecydowane zwycięstwo.

Czytaj więcej

Trzy razy na podium w Radomiu

Wojciech Jarosz zajął drugie miejsce w biegu na 800 m podczas otwartych mistrzostw Radomia, rozegranych na nowym stadionie lekkoatletycznym w tym mieście. Zawodnik Juventy-Kobex Starachowice uzyskał swój najlepszy w tym roku rezultat 1.50,44.
Dwa razy na trzecich pozycjach uplasowała się Renata Misiarczyk z KKL Kielce, która pchnęła kulą 11,52 i rzuciła dyskiem 41,51. Czwarty na 1500 m był Mariusz Kondrat z Trójki Sandomierz z czasem 3.55,75. Także czwartą pozycję zajął jego klubowy kolega Karol Petelewicz w biegu na 110 m ppł – w finale uzyskał 16,10, a w eliminacjach 15,58.
Rekord życiowy na 400 m czasem 52,03 ustanowił junior młodszy Szymon Dobaj z KKL, specjalizujący się na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Czytaj więcej