Archiwum miesiąca kwiecień 2014

Mistrz świata będzie rzucał młotem w Kielcach!

Paweł Fajdek, mistrz świata w rzucie młotem, wystartuje 3 maja w mityngu Dzień Miotacza – V Memoriale dr. Zdzisława Furmanka, zmarłego w 2010 roku trenera i działacza, wielce zasłużonego dla świętokrzyskiej lekkiej atletyki.
Jak informuje jego syn Grzegorz Furmanek, prezes KKL Kielce i organizator zawodów, Paweł Fajdek na stadionie przy ul. Bocznej rzucał będzie nie tylko młotem, ale także ciężarkiem 35-funtowym (15.88 kg). W tej drugiej konkurencji zawodnik Agrosu Zamość ustanowił w tym roku rekord Polski wynikiem 23,22 m. Młotem najdalej rzucił 82,27 m i plasuje się na drugim miejscu w historii tej konkurencji w naszym kraju za mistrzem olimpijskim z Sydney Szymonem Ziółkowskim.
Jego głównym rywalem będzie Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok, którego rekor...

Czytaj więcej

Bieg Lisów w Jędrzejowie, Grand Prix MOSiR w Kielcach

Międzynarodową obsadę miał Bieg Lisów im. Kazimierza Mazurkiewicza w Jędrzejowie. Zwyciężył Wołodymir Jurczuk z Ukrainy, który dystans 10 km pokonał w 31 min i 31 s. Drugie miejsce z dziewięciosekundową stratą zajął Łukasz Grajcar z Budowlanych Częstochowa, a trzeci był najlepszy ze świętokrzyskich biegaczy – Dawid Kubiec z Juventy-Kobex Starachowice (31.59). Szósty minął metę Łukasz Woźniak z Olimpu Strawczyn (32.27), siódmy Sylwester Lepiarz z BBL Kielce, dziewiąty Jarosław Lubiński z KKL Fitness Club Tao Kielce (33.42), a dziesiąty Piotr Koń z GLKS Fałków (34.08). Wśród kobiet pierwszą lokatę zajęła Tatiana Hołowczenko z Ukrainy (38.13).
W XI Biegu Ulicznym o Grand Prix MOSIR w Kielcach na najdłuższym dystansie 2,5 km wśród pań zwyciężyła ...

Czytaj więcej

Nagroda Fair Play dla Bogdana Winiarskiego

Bogdan Winiarski, czołowy przed laty lekkoatleta i trener ze Skarżyska-Kamiennej, otrzymał wyróżnienie Fair Play w ramach przyznawanej przez wojewodę nagrody Laur Świętokrzyski.
Pan Bogdan to historia i legenda sportu w naszym regionie. Urodził się w 1928 roku, karierę sportową rozpoczynał w 1946 roku od siatkówki i lekkoatletyki. Zimą był kapitanem hokejowej ekipy skarżyskiego Granatu. Najwięcej czasu i energii poświęcił jednak „Królowej sportu”. Imponował wszechstronnością. Był w dziesiątce najlepszych w Polsce oszczepników, rekordzistą okręgu w skoku o tyczce, a nawet mistrzem w skoku wzwyż. Najbardziej liczące się wyniki uzyskiwał jednak w rzucie dyskiem (rekord życiowy 49,84 ustanowił w 1962 roku)...

Czytaj więcej

Memoriał dr. Zdzisława Furmanka w sobotę 3 maja

Mityng „Dzień Miotacza” – V Memoriał dr. Zdzisława Furmanka w rzutach, który miał się odbyć w Kielcach w niedzielę 27 kwietnia, został przełożony na sobotę 3 maja. Otwierające letni sezon 2014 zawody rozpoczną o godz. 11 konkursy rzutu młotem pań. Seniorki i juniorki rywalizować będą na głównej płycie stadionu MOSiR przy ul. Bocznej, natomiast juniorki młodsze i młodziczki na rzutni za Halą Legionów. Po godz. 12 początek rywalizacji młociarzy.
Konkursy rzutu młotem, a także rzuty dyskiem kobiet i mężczyzn oraz pchnięcie kulą mężczyzn zaliczane są do punktacji Lekkoatletycznego Pucharu Polski. Na najlepszych miotaczy czekają też nagrody finansowe i rzeczowe, więc na starcie należy się spodziewać zawodników z krajowej czołówki.
Prócz rzutów o...

Czytaj więcej

Wesołych Świąt

Wielkanoc2014_LA
Czytaj więcej

Biegacze KKL w Orlen Warsaw Marathon

Trzech biegaczy KKL Kielce uplasowało się w pierwszej setce bardzo silnie obsadzonego II Orlen Warsaw Marathon. Najlepiej wypadł 38-letni Marcin Fudalej, który minął metę na 33. pozycji z czasem 2:35.33. Jego rówieśnik Marcin Stokowiec był 48. z rekordem życiowym 2:41.54. Starszy od nich o 13 lat Zenon Stępień zajął 95. miejsce w klasyfikacji open oraz szóste w kategorii 50-latków z rezultatem 2:50.54.
Zwycięzca Etiopczyk Tadesse Tola uzyskał najlepszy czas na trasie 42 km 195 m w Polsce – 2:06.55. Trzeci na mecie Henryk Szost z Grunwaldu Poznań zdobył tytuł mistrza Polski w maratonie z wynikiem 2:08.55.

Czytaj więcej

Cztery świętokrzyskie medale w biegach górskich

Złoty, srebrny i dwa brązowe medale zdobyli reprezentanci Świętokrzyskiego w rozegranych w Ustrzykach Dolnych mistrzostwach Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów w biegach górskich na krótkich dystansach. Na najwyższym stopniu podium stanęła Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik, która zdecydowanie wygrała bieg juniorek młodszych na dystansie 2,5 km (przewyższenie +- 150 m) w czasie 10 min 27 s. Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój wywalczył drugie miejsce na 4 km juniorów (+- 250 m) z wynikiem 14.25. Na takiej samej trasie wśród juniorów młodszych trzeci był Mateusz Borkowski z LKB Rudnik z czasem 14.42. Także trzecie miejsce wywalczyła młodziczka Kinga Kowalska ze Słoneczka Busko-Zdrój, która dystans 1,5 km (+- 80 m) pokonała w 7 min 6 s.

Czytaj więcej

Rekordowe skoki Janka Działowskiego w Gdyni

Jan Działowski był jednym z bohaterów XIX Festiwalu Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana w Gdyni. W rozegranych w hali zawodach utalentowany 13-latek z KKL Kielce pokonał wysokość 3,65 m. To wynik o 25 cm lepszy od jego halowego rekordu województwa młodzików ze stycznia. Rekord festiwalu w kategorii tyczkarzy w wieku 12-13 lat, który ustanowił przed rokiem rezultatem 2,85, poprawiał w czasie konkursu sześciokrotnie.
Młodzi tyczkarze KKL Kielce z trenerką Agnieszką Wroną, fot. Paweł Iwaniec
Bardzo dobrze spisały się też w Gdyni rówieśniczki i koleżanki klubowe Janka. Liwia Majchrzak zwyciężyła rywalizację w kategorii dziewcząt 12-13 lat, pokonując wysokość 2,90 m. Katarzyna Białogońska zajęła drugą lokatę z rekordem życiowym 2,80.
„Życiówkę” ustanowiła też kolejna 13-latka Anna Iwaniec rezultatem 2,70...

Czytaj więcej