Archiwum dnia 24 października 2015

Zenon Stępień pierwszy w Krakowie wśród 50-latków

pobrane52-letni Zenon Stępień wypadł najlepiej ze świętokrzyskich biegaczy w 2. PZU Półmaratonie Królewskim w Krakowie.  Biegacz KKL Kielce był 44. w klasyfikacji open z czasem 1:17.33 i pierwszy w kategorii 50-latków.
Wśród pań 24. lokatę zajęła Monika Mosiołek ze Skarżyska-Kamiennej z rekordem życiowym 1:34.28, a w swojej grupie wiekowej K-30 była szósta. Jako 30. kobieta i 5. w kategorii K-40 z czasem 1:35.51 minęła metę Katarzyna Domańska z Majkowa, reprezentująca STS Skarżysko.
Wygrał krakowski półmaraton Kenijczyk Elvis Kipkoech z wynikiem 1:02.45. W klasyfikacji kobiet najlepsza była Monika Stefanowicz z Grunwaldu Poznań – 1:12.47.
Prócz półmaratonu rozegrano także bieg na 5 km, w którym wysokie ósme miejsce zajął kielczanin Aleksander Dragan z cz...