Archiwum miesiąca listopad 2015

Mikołajkowy mityng i sprawdzian kadry młodzików

kklNa Mityng Mikołajkowy oraz sprawdzian wojewódzkiej kadry młodzików zapraszają w sobotę 5 grudnia Kielecki Klub Lekkoatletyczny i Świętokrzyski OZLA. Zawody rozegrane zostaną w Hali Legionów i na stadionie MOSiR przy ul. Leszka Drogosza w Kielcach.
W aneksie lekkoatletycznym hali odbędą się biegi na 60 m i 60 m przez płotki, a także skoki w dal i o tyczce w kategorii kobiet i mężczyzn. Na stadionie zaplanowano natomiast konkurs rzutu młotem i rzuty ciężarkami o wadze 9,08 kg (kobiety) oraz 12 i 16 kg (mężczyźni). Zarówno w hali, jak i na stadionie rywalizacja rozpocznie się o godz. 11.
Młotem i ciężarkiem rzucać będzie m.in. Katarzyna Furmanek z KKL Kielce, brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorów...

Czytaj więcej

Juniorka LKB Rudnik wystartuje w mistrzostwach Europy

hyeresAgnieszka Filipowska zakwalifikowała się do reprezentacji Polski na 22. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych, które odbędą się 13 grudnia w Hyères we Francji. Wystartuje w biegu juniorek na 4 km. Kwalifikacje do ME odbyły się 28 listopada w Wiechlicach koło Szprotawy (województwo lubuskie), przy okazji rozgrywanym tam przełajowych młodzieżowych mistrzostw Polski. O trzy miejsca w reprezentacji rywalizowało siedem juniorek w dodatkowym biegu na 4 km. Zawodniczka LKB Rudnik okazała się najlepsza, pokonując trasę w 14 min 8 s. Druga na mecie była Czeszka Kateřina Divišowa ze stratą 4 s. Kwalifikacje wywalczyły jeszcze trzecia Patrycja Kapała z MKS-MOS Sosnowiec (14.13) i czwarta Agnieszka Stachowiak z ZLKL Zielona Góra (14.20).

W młodzieżowych mistrzostwach Po...

Czytaj więcej

Pionierami byli gimnazjaliści i żołnierze. Tabele wyników z lat 1920-29

Rozpoczynamy publikację historycznych zestawień wyników lekkoatletów z Kielc i regionu. Pierwszy odcinek obejmuje lata 1920-29, nie znaleźliśmy bowiem dokumentów czy innych źródeł, które pozwalałyby stwierdzić, że Królową Sportu uprawiano na naszym terenie wcześniej.

W „Przeglądzie Sportowym” z 24 grudnia 1921 roku znaleźliśmy informację, że wiosną tego roku w Starachowicach dzięki staraniom miejscowego nauczyciela Romualda Sierżewskiego powstał klub sportowy Promień, a jego „drużyna footballowa rozegrała w ubiegłym sezonie szereg zawodów”. Natomiast z inicjatywy Tadeusza Krzyżanowskiego powstało dziesięć kolejnych sekcji, w tym lekkoatletyczna. Czy i z jakim efektem startowali lekkoatleci Promienia, nie udało się ustalić.

O tyczce skacze Jerzy...

Czytaj więcej

Łukasz Woźniak wygrał w Kielcach, Kenijczycy w Ostrowcu

Łukasz Woźniak zwyciężył VIII Bieg Niepodległości w Kielcach. Reprezentant KKL pokonał 10-kilometrową trasę ulicami miasta w 32 min 58 s. Drugi na mecie Grzegorz Opiał z Wiśniowej (woj. małopolskie) stracił do niego 21 s. Trzecie miejsce zajął kielczanin Aleksander Dragan w czasie 33.48.

Na trasie VIII Biegu Niepodległości w Kielcach

Na trasie VIII Biegu Niepodległości w Kielcach

Wśród pań najlepsza była Mariola Ślusarczyk, wychowanka UKS WiR Łopuszno, która teraz reprezentuje Victorię z Józefowa pod Warszawą. Na drugiej pozycji została sklasyfikowana Sabina Jarząbek z KKL, studentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego – 40.51. Do mety dobiegło 809 osób.
Bieg główny na 10 km w ramach Ostrowieckich Biegów Niepodległości zakończył się podwójnym zwycięstwem Kenijczyków. Wygrał Abel Kibet Rop w czasie 29...

Czytaj więcej