Archiwum dnia 5 lutego 2016

Bieniek, Jurecki, Szmal, Zorman i Karolina Kołeczek

56b4158a92b53_o,size,445x270,q,71,h,7e7e41Karolina Kołeczek zajęła piąte miejsce w 64. Plebiscycie Sportowym 2015 „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu”, zorganizowanym przez „Echo Dnia” oraz inne regionalne media. Ich czytelnicy, widzowie i słuchacze za najpopularniejszego sportowca w województwie w ubiegłym roku uznali reprezentacyjnego siatkarza Mateusza Bieńka z Effectora Kielce. Kolejne trzy lokaty zajęli piłkarze ręczni z drużyny Vive Tauron Kielce: Michał Jurecki, Sławomir Szmal i Słoweniec Uros Zorman. Za płotkarką z Sandomierza uplasowali się: 6. Karol Bielecki (piłkarz ręczny Vive Tauron), Daniel Adamiec (bokser Rushha Kielce), 8. Sandra Drabik (Soma Gym Kick Boxing Kielce), 9. Michał Przybyła (piłkarz nożny Korony Kielce), 10. Agnieszka Małecka (piłkarka ręczna Korony Handball Kielce).

Karolina Koł...

Czytaj więcej

Dwa dobre biegi i podium w Pedro’s Cup

Dobry występ Karoliny Kołeczek podczas XII Mityngu Pedro’s Cup. Już w biegu eliminacyjnym na 100 m przez płotki uzyskała swój najlepszy tegoroczny rezultat 8,12 s. Najlepsza polska płotkarka wygrała pewnie drugą serię eliminacji, w pierwszej Alina Tałaj z Białorusi, aktualna halowa mistrzyni Europy uzyskała czas 8,03 s.

W finale Białorusinka nie dała rywalkom szans, wygrywając zdecydowanie z wynikiem 7,97 s, najlepszym w tym sezonie na Starym Kontynencie. Karolina Kołeczek stoczyła zaciętą walkę o drugie miejsce z Włoszką Giulią Pennellą. Straciła trochę na trzecim płotku i nie zdołała już dojść rywalki. Pennella finiszowała w czasie 8,11 s, sandomierzanka miała 8,14 s.

Tyle dokładnie wynosi minimum na halowe mistrzostwa świata w Portland (USA)...

Czytaj więcej