Archiwum dnia 29 lipca 2018

Adam Masaczyński ze srebrem OOM, tym razem rywal był lepszy

Adam Masaczyński

Nie udało się Adamowi Masaczyńskiemu po raz trzeci w tym sezonie pokonać Jakuba Augustyniaka, najgroźniejszego rywala wśród juniorów młodszych w Polsce w biegu na 800 m. Biegacz KKL Kielce zawodnika Olimpii Grudziądz pokonał już w czerwcu na zawodach w Gliwicach oraz na początku lipca w finale mistrzostw Europy tej  kategorii wiekowej na Węgrzech, w którym zajął szóste miejsce. Siódmy w tej imprezie Augustyniak zrewanżował się podopiecznemu trenera Krzysztofa Jóźwika w zawodach 24. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chorzowie. Wygrał finałowy bieg  w czasie 1.52,65, wyprzedzając kieleckiego biegacza o 0,27 s.

W finale B 800 m bardzo dobrze spisał się 16-letni Łukasz Łakomiec z KKL, który wygrał bieg z rekordem życiowym 1.56,38...