Archiwum dnia 1 sierpnia 2020

Szybkie biegi Karoliny Młodawskiej na mityngu w Łodzi

Karolina Młodawska (Facebook KKL Kielce)

Karolina Młodawska z KKL Kielce dwukrotnie poprawiała swój rekord życiowy na 100 w Łodzi. Halowa mistrzyni Polski w skoku w dal w eliminacjach przebiegła ten dystans w 12,08 s, a w finale, w którym zajęła czwarte miejsce, 0,04 s szybciej. Jej dotychczasowy najlepszy wynik z ubiegłego roku wynosił 12,11 s.

Na piątej pozycji na 400 m przez płotki uplasował się Jakub Sobura-Durma z czasem 53,93 s. Był to pierwszy start juniora KKL na tym dystansie z płotkami o wysokości 91,4 cm. Jako junior młodszy biegał na niższych (84 cm), zdobywając w ubiegłym roku złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Pierwszy raz na 400 m przez płotki pobiegła 16-letnia Anna Skowronek z KKL, medalistka mistrzostw Polski młodziczek na 8...

Zdzisław Furmanek (1935-2010)

Świadkami kilku ciekawych pojedynków będziemy podczas 11. Memoriału Zdzisława Furmanka w niedzielę 2 sierpnia w Kielcach. Zawody upamiętniające zmarłego przed 10 laty zasłużonego dla świętokrzyskiej lekkiej atletyki zawodnika, trenera i działacza ograniczone zostały w tym roku do rzutów i skoków. To wcale jednak nie oznacza, że będą mniej interesujące od tych z poprzednich lat, kiedy to na stadionie MOSiR padały  rezultaty światowej klasy.

Takich należy spodziewać się także i w niedzielę, na listach startowych znajdują się bowiem znakomici zawodnicy. W pchnięciu kulą aktualny mistrz Europy i rekordzista Polski (22,32 m) Michał Haratyk ze Sprintu Bielsko-Biała zmierzy się z Jakubem Szyszkowskim z AZS-AWF Katowice, który prze...