Archiwum dnia 15 maja 2021

Zwycięstwa kieleckich lekkoatletów w Warszawie, Łodzi i Trzcinicy

Karolina Młodawska

Karolina Młodawska wygrała konkurs trójskoku podczas 7. InterEuropol Memoriału Zygmunta Szelesta w Warszawie, uzyskując najlepszy swój rezultat w tym sezonie 13,02 m. Zawodniczka KKL Kielce startowała także w skoku w dal i z wynikiem 6,11 m uplasowała się na czwartej pozycji.

Bardzo dobrze w tych zawodach wypadły świętokrzyskie biegaczki na 1500 m. Sabina Jarząbek była siódma, ale czasem 4.31,73 poprawiła aż o 16,5 s rekord życiowy. Wartościową „życiówkę” ustanowiła także juniorka młodsza Maja Peryt z Juventy-Kobex Starachowice rezultatem 4.37,74.

Młodziczka KKL Oliwia Bełczew zajęła drugą lokatę w jednej z dwóch serii biegu na 800 m z czasem 2.17,46. Na tym samym dystansie pobiegli też jej klubowi koledzy, juniorzy Łukasz Łakomiec i...