Archiwum dnia 6 lipca 2021

Biegacz z Jędrzejowa w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata

Tomasz Gawroński (fot. Facebook/Jędrzejów Biega)

Tomasz Gawroński z Nadiru Jędrzejów zdobył dwa medale podczas mistrzostw Polski niesłyszących w lekkiej atletyce, które rozegrane zostały w pierwszy weekend lipca Poznaniu. Najpierw na drugim miejscu finiszował w biegu na 5000 m z czasem 16.10,07. Później zajął trzecią pozycję zbyt krótkim dla siebie dystansie 800 m z wynikiem 2.12,68. Pobiegł jeszcze w sztafecie mieszanej 4x400m Spartana Lublin, który reprezentuje w zawodach osób niesłyszących. Zajęła ona czwartą lokatę z rezultatem 4.43,40.

Dzięki dobrej postawie w Poznaniu 29-letni biegacz z Jędrzejowa został powołany do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata niesłyszących, których gospodarzem w ostatniej dekadzie sierpnia będzie Lublin...