Archiwum dnia 30 lipca 2021

Brązowy medal Adama Wąchały, Alicja Borek tuż za podium

Adam Wąchała z KKL Kielce zdobył brązowy medal w biegu na 800 m w ostatnim dniu mistrzostw Polski juniorów młodszych we Włocławku. Podopieczny trenera Krzysztofa Jóźwika przez większą część dystansu biegł na czwartym-piątym miejscu. Zaatakował przed wyjściem na ostatnią prostą i wywalczył trzecią lokatę z czasem 1.58,20. Walkę o złoty medal wygrał Mateusz Makowski z MKS Pułtusk z wynikiem 1.55,63, wyprzedzając o 0,23 s Bartosza Kitlińskiego z AZS UMCS Lublin.

Adam Wąchała już w zwycięskim biegu eliminacyjnym pokazał, że będzie liczył się w walce o miejsce na podium (fot. www.facebook.com/53pzla.wloclawek2021/)

W finałowym konkursie trójskoku świetnie spisywała się 16-letnia Alicja Borek, także z KKL...