Archiwum dnia 28 marca 2022

Wioletta Kierczyńska pobiegła po rekord życiowy w półmaratonie

Wioletta Kierczyńska

Wioletta Kierczyńska wypadła najlepiej ze świętokrzyskich biegaczy startujących w 16. Półmaratonie Warszawskim. Uzyskała oficjalny czas 1:27.58, poprawiając o ponad minutę rekord życiowy na dystansie 21 km 97,5 m. Wynik ten dał biegaczce z Brzezin (gm. Morawica) 24. miejsce wśród kobiet i drugą lokatę w kategorii K40. Także na drugiej została sklasyfikowana w grupie pracowniczek oświaty, jest bowiem nauczycielką wychowania fizycznego w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach.

Na 110. pozycji wśród pań uplasowała się Joanna Zawłocka z Morawicy z rezultatem 1:39.16. 91. miejsce w rywalizacji open i 81. wśród mężczyzn zajął Karol Majewski ze Skarżyska-Kamiennej, który przebiegł półmaraton w 1:17.27. Poniżej 1 godz...