Karolina Młodawska na podium plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu

Karolina Młodawska z KKL Kielce zajęła trzecie miejsce w 70. Plebiscycie Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2021, zorganizowanym przez „Echo Dnia”, Radio Kielce i TVP3 Kielce. Dwukrotną w ubiegłym roku wicemistrzynię Polski (w skoku w dal w hali i w trójskoku na stadionie) oraz brązową medalistkę (w trójskoku w hali) wyprzedzili tylko piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce – zwyciężył Alex Dujszebajew, przed Nicolasem Tournatem. Czwarta była Sandra Drabik, olimpijka z Tokio w boksie z SK Kickboxing Kielce, piąty Arkadiusz Moryto, piłkarz ręczny Łomży Vive i szósty Jakub Łukowski, piłkarz nożny Korony Kielce.

Karolina Młodawska, trzecia wśród Świętokrzyskich Gwiazd Sportu 2021 (fot. „Echo Dnia”)

Siódma lokata przypadła Katarzynie Furmanek, kolejnej zawodniczce KKL, czwartej w ubiegłym roku w Polsce i 30. na świecie specjalistce rzutu młotem.

Katarzyna Furmanek, siódma wśród Świętokrzyskich Gwiazd Sportu 2021 (fot. „Echo Dnia”)

W plebiscytowej dziesiątce znaleźli się ponadto: ósmy Sebastian Batkowski, bilardzista Nosanu Kielce, dziewiąta Anna Wawrzycka, zapaśniczka Czarnych Połaniec i dziesiąty Aleksander Bracik, motocyklista KTM Novi Korona Kielce.

Zdzisław Lipiński, drugi wśród świętokrzyskich trenerów (fot. „Echo Dnia”)

Na drugim miejscu wśród trenerów na drugiej pozycji uplasował się Zdzisław Lipiński, który doprowadził do sukcesów Karolinę Młodawską. Wyprzedził go tylko Talant Dujszebajew, trener piłkarzy ręcznych Łomży Vive, a trzecią lokatę zajął Tadeusz Szkwarek, szkoleniowiec zapasów w Czarnych Połaniec.

Julia Szydłowska, nadzieja świętokrzyskiego sportu (fot. „Echo Dnia”)

Wśród trzech Nadziei Świętokrzyskiego Sportu znalazła się Julia Szydłowska, mistrzyni Polski w biegu na 2000 m juniorek młodszych w hali i wicemistrzyni na stadionie na 3000 m z Żaczka Połaniec. Wyróżnienie to, przyznawane wyróżniającym się sportowcom do lat 18, otrzymali także: Natalia Nadrzewia, żeglarka Zalewu Kielce i Miłosz Strzeboński, piłkarz kieleckiej Korony.

Marek Rożej, wyróżniony tytułem Ambasadora Regionu (fot. „Echo Dnia”)

Tytuł Ambasadora Regionu plebiscytowa kapituła przyznała Markowi Rożejowi, pochodzącemu z Końskich jednemu z dwóch szkoleniowców złotej polskiej sztafety mieszanej 4×400 m z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jako trener pracuje on od lat we Wrocławiu, jako lekkoatleta w latach 90. startował w barwach Żaka Kielce i Olimpu Końskie.