Tomasz Gawroński srebrnym medalistą igrzysk w maratonie

Wielki sukces odniósł Tomasz Gawroński w XXIV Letnich Igrzyskach Głuchych, które zakończyły się w niedzielę w Caxias do Sul w Brazylii. Biegacz z Jędrzejowa w ostatnim dniu zawodów zdobył srebrny medal w maratonie. Na trudnej trasie z licznymi podbiegami i zbiegami uzyskał  czas 2 godz. 34 min 36 s.  Wyprzedził go tylko reprezentant Czech Michal Stanovsky (2:33.03). Trzeci na mecie był Juan Manuel Gonzalez Valiente z Hiszpanii (2:36.24). Na piątym miejscu ukończył maraton drugi reprezentant Polski – Rafał Nowak z Częstochowy (2:39.53).

Medaliści igrzysk w Caxias do Sul w maratonie (fot. Jędrzejów Biega/Facebook)

To kolejny sukces Tomasza Gawrońskiego w międzynarodowej rywalizacji sportowców niesłyszących. We wrześniu ubiegłego roku w Warszawie wywalczył tytuł wicemistrza świata w maratonie, lepszy od niego był również Stanovsky. Natomiast w październiku 2019 r.  jędrzejowianin zdobył brązowy medal w mistrzostwach Europy niesłyszących maratończyków, które rozegrane zostały w niemieckim Essen.