Katarzyna Furmanek i Adam Kołodziej także z brązowymi medalami

Kolejne dwa brązowe medale świętokrzyskich lekkoatetów w drugim dniu mistrzostw Polski w Suwałkach. Wywalczyli je Katarzyna Furmanek z KKL Kielce w rzucie młotem i Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz w biegu na 3000 m z przeszkodami.

Adam Kołodziej (fot. Marek Biczyk, pzla.pl)

Katarzyna Furmanek

W konkursie młociarek, w którym nie wystartowała mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata Anita Włodarczyk, zanosiło się na sensację. Długo prowadziła bowiem Ewa Różańska z AZS AWF Warszawa, która dopiero w tym sezonie zaczęła rzucać powyzej 70 m. Już w pierwszej kolejce rezultatem 69,24 m objęła prowadzenie, które straciła dopiero w ostatniej na rzecz  Malwiny Kopron z Wisły Puławy. Brązowa medalistka igrzysk z Tokio zmobilizowała się i wynikiem 69,60 m zapewniła sobie złoty medal. Srebrny przypadł Różańskiej, a brązowy Katarzynie Furmanek, która rzuciła 68,69 m. W wąskim finale były jeszcze dwie zawodniczki KKL – szóstą lokate zajęła Marika Kaczmarek (60,48 m), a siódmą juniorka Wiktoria Wijas (58,06 m).

W biegu na 3000 m z przeszkodami Adam Kołodziej był trzeci z czasem 8.53,20. Czwarte miejsce na 400 m przez płotki z czasem 51,39 s wywalczył Jakub Sobura-Durma z KKL Kielce. Jego klubowy kolega Adam Masaczyński na siódmej pozycji ukończył rozgrywany w wolnym tempie bieg na 1500 m z wynikiem 4.01,76. Ponadto junior Nikodem Pochopień z KKL uplasował się na 13. miejscu w skoku o tyczce, pokonując wyskość 4,70 m.