Srebrne medale na 600 m najmłodszych świętokrzyskich lekkoatletów

Dwa razy na drugim i raz na trzecim stopniu podium stawali reprezentanci województwa świętokrzyskiego w ogólnopolskich zawodach programu ‚Lekkoatletyka dla każdego!” w Sieradzu. Srebrne medale wywalczyli w biegach na 600 m – Gabriela Parada ze Słoneczka Busko-Zdrój wśród dziewcząt do 11 lat z czasem 1.47,61 i Kuba Tałaj z Żaczka Połaniec wśród młodzików z wynikiem 1.27,13. Obydwoje ustanowili rekordy życiowe, a Gabriela także najlepszy rezultat w województwie 11-latek.

Najlepsi młodzicy na 600 m, na drugim stopniu podium Kuba Tałaj (fot. Facebook/Żaczek Połaniec)

Trzecie miejsce w pchnięciu 4-kilogramową kulą 13-latków z wynikiem 10,84 m zajął Maciej Markiewicz z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski. Blisko podium była jego klubowa koleżanka Anastazja Kaczmarek, która uplasowała się na czwartej pozycji na 300 m młodziczek, zdecydowanie poprawiając „życiówkę” czasem 42,64 s. Także czwarty był 15-latek z Czwórki Michał Potrzeszcz na 100 m z rekordem życiowym 11,77 s. Najlepszy rezultat w województwie 13-latek na 1000 m ustanowiła czasem 3.11,41  Amelia Wojtan z Juventy-Cerrad Starachowice, zajmując siódme miejsce.

Najlepsze 11-latki na 600 m, pierwsza z lewej Gabriela Parada (fot. Facebook/Słoneczko Busko)