Rzucali młotem z fajerwerkami

Silną obsadę miał Sylwestrowy Konkurs Rzutu Młotem rozegrany na stadionie MOSiR w Kielcach. W rywalizacji juniorek młodszych, które rzucały sprzętem o wadze 3 kg, zwyciężyła pewnie Marika Kaczmarek z Kadeta Rawicz rezultatem 63,60 m. Zrewanżowała się tym samym za porażkę w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Katarzynie Furmanek z KKL Kielce, która uzyskała 58,71. Młotem 4-kilogramowym najdalej rzuciła Sandra Malinowska z Pomorza Stargard – 61,16m. Druga w konkursie Dagmara Stala (AZS-AWF Warszawa) miała 57,39, a juniorka Justyna Prus z KKL 38,98.
Dobre spisywali się też juniorzy młodsi rzucający młotem o wadze 5 kg. Wygrał Sławomir Kręcki (LKS Ziemia Kociewska Skórcz) wynikiem 60,81, przed Rafałem Furtakiem z Wisły Puławy – 58,08. Trzeci Daniel Rajch z KKL miał 45,60. Młotem 6-kilogramowym 17-letni Kenneth Marynowski z Pomorza Stargard rzucił 53,94. Kończący starty w kategorii juniorów Marcin Koźbiał z KKL uzyskał 46,65.
O sylwestrową oprawę zawodów zadbał ich główny organizator Grzegorz Furmanek, trener KKL. Były więc fajerwerki i szampany dla pełnoletnich zawodników, a także puchary i nagrody ufundowane przez firmę Bartosz.