Karolina Młodawska wicemistrzynią Polski, Adam Kołodziej czwarty

Karolina Młodawska z KKL Kielce zdobyła srebrny medal w trójskoku, a Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz zajął czwarte miejsce w biegu na 3000 m z przeszkodami w pierwszym dniu mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim.

W konkursie trójskoczkiń dominowała obrończyni tytułu Adrianna Laskowska z AZS Poznań, która w tym sezonie skoczyła już 14,12 m. Prowadziła od pierwszej kolejki, w której uzyskała 13,51 m, w drugiej poprawiła się na 13,64 m, zwyciężając z tym rezultatem.

Karolina Młodawska zdobyła swój czwarty medal mistrzostw Polski w trójskoku na stadionie

O drugie miejsce walczyły Karolina Młodawska i Agnieszka Bednarek z AZS Łódź. Po trzech kolejkach lepsza była kielczanka z wynikiem 13,11 m. W czwartej łodzianka wyprzedziła ją jednak o 7 cm. W piątej próbie zawodniczka KKL skoczyła jednak 13,25 m, zapewniając sobie tytuł wicemistrzowski.

Karolina Młodawska w efektownym ujęciu fotoreportera PZLA (fot. Tomasz Kasjaniuk)

To czwarty medal podopiecznej trenera Zdzisława Lipińskiego w mistrzostwach naszego kraju na stadionie. Przypomnijmy, że trzy lata temu wywalczyła złoty, w 2021 r. srebrny, a przed rokiem brązowy. Szkoda, że minimalnie przekroczyła belkę w skoku z pierwszej kolejki w Gorzowie. Jak nas poinformował trener Lipiński, był w granicach 13,80 m.

Adam Kołodziej, który przed rokiem był brązowym medalistą na 3000 m z przeszkodami, teraz też walczył o miejsce na podium. Przez pierwszą część dystansu biegł na piątej pozycji, na trzy okrążenia przed końcem wyszedł na trzecią, ale nie zdołał jej utrzymać na ostatnim kilometrze. Minął metę na czwartej pozycji z czasem 8.50,41.

W tym momencie Adam Kołodziej biegł na medalowej pozycji (fot. Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl)

Mistrzem Polski został Maciej Megier z AZS-AWFiS Gdańsk, który uzyskał 8.44,17. Srebrny medal zdobył Mikołaj Czeronek ze Śląska Wrocław (8.45,77), a brązowy Mateusz Kaczmarek z BKS Bydgoszcz (8.47,09).