Srebrne medale biegaczy z Rudnika

Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski z Ludowego Klubu Biegacza w Rudniku zostali wicemistrzami Polski juniorów młodszych w biegach przełajowych. Podczas rozegranych w Kwidzynie mistrzostw Agnieszka przebiegła 3 km w 9 min 39 s, ulegając tylko Weronice Pyzik ze Znicza Biłgoraj, która miała 9.29. 30. miejsce na tym dystansie zajęła Paulina Markowska z Gryfa Rytwiany z czasem 10.37.
Mateusz Borkowski pobiegł na 5 km, uzyskując czas 14.40. O 12 s wyprzedził go Patryk Błaszczyk (Jantar Ustka). Szósty na mecie w tym biegu był Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój (15.00), dziesiąte Krystian Surma z Olimpu Strawczyn (15.23), a 32. Arkadiusz Kwiatkowski z Gryfa (16.02).
W punktacji klubowej mistrzostw LKB Rudnik zajął trzecie miejsce z dorobkiem 14 pkt. Świętokrzyskie w klasyfikacji województw uplasowało się na siódmej pozycji z 25 pkt.