Świętokrzyscy młodzicy bez medalu w pierwszym dniu mistrzostw Polski

Dominik Kotulski (fot. Agnieszka Kozłowska)

Nie udało się wywalczyć miejsca na podium świętokrzyskim młodzikom w pierwszym dniu rozgrywanych w Słubicach mistrzostw Polski, będących równocześnie Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. Najbliżej podium był Dominik Kotulski z KKL Kielce w pchnięciu kulą. W drugiej próbie ustanowił rekord życiowy wynikiem 13,25 m, w szóstej poprawił go na 13,36 m i uplasował się na piątym miejscu.

Siódmą lokatę w konkursie skoku o tyczce zajął jego klubowy kolega Borys Lach. Zmagający się ostatnio z problemami zdrowotnymi 15-latek pokonał w drugiej próbie wysokość 3,60 m. Potem bezskutecznie atakował 3,75 m. Przypomnijmy, że w czerwcu skoczył 4,01 m. Takim rezultatem zdobyłby w Słubicach złoty medal.

W biegu na 300 m przez płotki Karol Dąbrowski z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski ustanowił „życiówkę” czasem 42,04 s i został sklasyfikowany na 13. pozycji. Także 13. była jego klubowa koleżanka Dominika Karwacka w pchnięciu kulą z wynikiem 10,69 m. Sztafeta 4×100 m młodziczek  KKL, w której pobiegły Liliana Samczyńska, Julia Marks, Katarzyna Janik i Aleksandra Gołąbek, uplasowała się na 16. miejscu  z czasem 51,88 s.

Pozostałe rezultaty świętokrzyskich młodzików w pierwszym dniu mistrzostw Polski:

100 m dziewcząt – 31. Aleksandra Gołąbek, KKL Kielce 13,08 (rek. życ.)