Tomasz Gawroński pobiegł po złoty medal w mistrzostwach Europy

Tomasz Gawroński z Jędrzejowa zdobył w duńskim Odense tytuł mistrza Europy niesłyszących w maratonie. Trasę 42 km 195 m pokonał w 2 godz. 39 min 42 s, wyprzedzając drugiego na mecie innego reprezentanta Polski Michała Wojciechowskiego z Tarnobrzega o 1 min 59 s.

Tomasz Gawroński (z lewej) i Michał Wojciechowski, mistrz i wicemistrz Europy w maratonie (fot. pzsn.pl)

To kolejny międzynarodowy sukces 31-letniego biegacza w maratonie. W ubiegłym roku w XXIV Letnich Igrzyskach Głuchych w Caxias do Sul w Brazylii zdobył srebrny medal. Dwa lata temu w Warszawie wywalczył tytuł wicemistrza świata, natomiast w poprzednich mistrzostwach Europy w 2019 r. w niemieckim Essen był trzeci.

Bierze udział również w rywalizacji na bieżni. Jak informowaliśmy, w sierpniu w rozegranych w Szczecinie mistrzostwach Europy był czwarty na 10 000 m i piąty na 5000 m. W maju w Warszawie został mistrzem Polski na 1500 m z czasem 4.14,85 i wicemistrzem na 5000 m. Pobiegł także w mistrzowskiej sztafecie 4×400 m Spartanu Lublin, który to klub reprezentuje w zawodach niesłyszących.