Sabina Jarząbek trzecia, Karolina Młodawska ósma wśród Gwiazd Sportu

Dwie zawodniczki KKL Kielce znalazły się w czołowej dziesiątce plebiscytu „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2023”, organizowanego przez regionalne media. Na trzecim miejscu uplasowała się Sabina Jarząbek, która w ubiegłym roku zdobyła trzy tytuły mistrzyni Polski w biegach ulicznych na 5 i 10 km oraz przełajowym na 9 km, a także reprezentowała nasz kraj w przełajowych mistrzostwach Europy.

Laureaci plebiscytu „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2023”, a wśród nich Sabina Jarząbek, Karolina Młodawska i Agnieszka Wrona (fot. echodnia.eu)

Ósme miejsce zajęła Karolina Młodawska, zdobywczyni czwartego miejsca w trójskoku na 31. Letniej Uniwersjadzie w chińskim mieście Chengdu, ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski w tej konkurencji w hali i na stadionie. Zwycięzcą plebiscytu został piłkarz ręczny Industrii Kielce Arkadiusz Moryto, a drugą lokatę zajął piłkarz nożny kieleckiej Korony Miłosz Trojak.

Trenerem Roku po raz kolejny uznano szkoleniowca Industrii Talanta Dujszebajewa. Drugie miejsce zajął trener piłkarzy Korony Kamil Kuzera, a trzecie Agnieszka Wrona, trenerka tyczkarek i tyczkarzy KKL, którzy w ubiegłym roku zdobyli sześć medali mistrzostw Polski, w tym cztery złote.

Tytułem „Zasłużony dla Świętokrzyskiego Sportu” plebiscytowa kapituła wyróżniła Wiesława Rożeja, byłego wieloletniego prezesa Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki i byłego przewodniczącego Komisji Rewizyjnej PZLA.