Trzy medale kieleckich młodzików w przełajowych mistrzostwach w Łodzi

Trzy razy na podium stawali biegacze z Kielc w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w biegach przełajowych rozegranych w Parku im. Roberta Baden-Powella w Łodzi. Miejsce na najwyższym stopniu wywalczyła Michalina Nowak z KKL Kielce, która zdecydowanie wyprzedziła rywalki na dystansie 2,5 km.

Najlepsze biegaczki na 2,5 km na podium, na najwyższym stopniu Michalina Nowak (fot. lozla.org)

Jej klubowy kolega Tomasz Szwajkowski długo prowadził bieg chłopców na 3 km, ale później wyprzedził go Jakub Buresz z Omegi Kleszczów i ostatecznie zajął drugie miejsce. Trzeci na dystansie 2 km był Mikołaj Majchrzyk, reprezentujący UKSM Ekipa Bielachy Kielce.

Świętokrzyscy młodzicy zajęli jeszcze pięć miejsc w pierwszej dziesiątce. Na 2 km chłopców na czwartej pozycji finiszował Jakub Słomiński z LKB Rudnik, a na szóstej Wiktor Śledź z Żaczka Połaniec. W biegu na 1,5 km dziewcząt jako piąta minęła metę Julia Nieckarz z Nadiru Jędrzejów, szósta była jej klubowa koleżanka Zofia Ptak i siódma Tatiana Fijałkowska z Żaczka.

W czterech biegach międzywojewódzkich mistrzostw młodzików startowało w sumie 70 dziewcząt i chłopców z województwa łódzkiego i tylko 14 ze świętokrzyskiego.