20. konkurs z rzutem ponad 70 m Katarzyny Furmanek, pierwszy w marcu

Wysoką formę zademonstrowała Katarzyna Furmanek w nocnym, a właściwie wieczornym konkursie rzutu młotem, rozegranym po  godz. 18 przy świetle elektrycznym na stadionie MOSiR w Kielcach. Zawodniczka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego już w pierwszej próbie uzyskała bardzo dobry wynik 69,65 m. W czwartej poprawiła się o pół metra i przypieczętowała zwycięstwo wynikiem 70,15 m.

Jeszcze nigdy Katarzyna Furmanek nie rzucała młotem tak daleko w marcu

To jej 20. konkurs w karierze z rezultatem ponad 70. Pierwszy w marcu, bo nigdy jeszcze o tej porze roku nie rzucała tak daleko. Druga w konkursie z wynikiem 66,96 m była Ewa Różańska z Podlasia Białystok, wicemistrzyni  Europy z 2022 roku. Trzecie miejsce zajęła Marika Kaczmarek z KKL, rzucając 61,37 m. Wszystkie trzy już w sobotę wylatują na obóz do Portugalii, gdzie przygotowywać się będą do najważniejszych startów w sezonie.

Uczestnicy nocnego konkursu z jego organizatorem Grzegorzem Furmankiem, prezesem ŚZLA

Męskim młotem o wadze 7,26 kg w piątkowym konkursie najdalej rzucił młodzieżowiec Marcin Sobiesiak z AZS UMCS Lublin – 61,07 m. Kolejne miejsca zajęli juniorzy KKL Mateusz Myk i Jakub Stachura z wynikami 44,13 i 35,92 m. 6-kilogramowy młot junior młodszy kieleckiego klubu Dominik Kotulski posłał na odległość 44,97 m, a młodzik Aleksander Śliwa na 35,08 m. Wszyscy czterej młociarze z Kielc ustanowili rekordy życiowe.

Mamy już wprawdzie kalendarzową wiosnę, ale w sobotę, 23 marca, na kieleckim stadionie rozegrany zostanie Zimowy Puchar Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki w Rzutach. Zawodnicy z ośmiu klubów z pięciu województw od godz. 11 rzucać będą dyskiem i młotem, a także pchać kulą.