Młodzi miotacze o Zimowy Puchar ŚZLA rywalizowali już wiosną

Marcin Sobiesiak uzyskał najlepszy rezultat podczas sobotniego Zimowego Pucharu Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki w Rzutach, rozegranego na stadionie MOSiR w Kielcach. Niespełna 20-letni zawodnik AZS UMCS Lublin rzucił młotem 60,01 m. Był to jedyny rezultat na poziomie pierwszej klasy sportowej podczas tych zawodów.

Zuzanna Pałyga w pierwszym starcie po rocznej przerwie rzuciła młotem 43,35 m

Normę na drugą klasę wypełniła juniorka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego Zuzanna Pałyga, która była najlepsza w rzucie młotem dziewcząt z wynikiem 43,35 m. Dalekim od swoich możliwości, ale wróciła na rzutnię po rocznej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi i miała tylko jedną ważną próbę w konkursie.

6-kilogramowym młotem junior Mateusz Myk z KKL rzucił 47,74 m, a jego klubowy kolega Jakub Stachura 42,18 m. Konkurs juniorów młodszych, którzy rzucali młotem o wadze 5 kg, wygrał Kacper Łoboda z AZS UMCS rezultatem 49,41 m, wyprzedzając Dominika Kotulskiego z KKL (48,68 m) i Bartosza Lasaka z Żaczka Połaniec (43,10 m). Młodzik Aleksander Śliwa z KKL miał w tej konkurencji 39,77 m. Wszyscy ustanowili rekordy życiowe.

Niespełna 16-letni Kotulski zwyciężył w rzucie dyskiem (1,5 kg) i w pchnięciu kulą (5 kg) z wynikami 44,67 m i 12,67 m. Zdobył też puchar za pierwsze miejsce po zsumowaniu wyników z trzech konkurencji męskich. Wśród dziewcząt puchar otrzymała Zuzanna Żelazo z AZS UMCS, a drugie miejsce zajęła Dominika Karwacka z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski, która była najlepsza w pchnięciu kulą z rezultatem 10,70 m.