Biegacz LKB Rudnik dziesiąty w mistrzostwach Polski na 10 000 m

Andrzej Starżyński (fot. Tomasz Kasjaniuk/PZLA)

Andrzej Starżyński zajął dziesiąte miejsce w mistrzostwach Polski w biegu na 10 000 m w Ustce. 34-letni zawodnik, który od ubiegłego roku reprezentuje Ludowy Klub Biegacza Rudnik, pokonał 25 okrążeń usteckiego stadionu lekkoatletycznego w 30 min 38,06 s. Wynik ten daje mu 12. pozycję w tabeli najlepszych świętokrzyskich biegaczy w historii na tym najdłuższym rozgrywanym na bieżni dystansie.

Był to jego czwarty start w barwach LKB Rudnik w mistrzostwach naszego kraju. Przypomnijmy, że w poprzednim roku Starżyński uplasował się na siódmych pozycjach w biegu ulicznym na 10 km i w półmaratonie, a trzy tygodnie temu był na tym drugim dystansie piąty.

W Ustce, gdzie biegacze i biegaczki walczyli o tytuły najlepszych w Polsce na 10 000 m w kategorii seniorów i młodzieżowej, był jedynym reprezentantem województwa świętokrzyskiego. Wśród kobiet po zaciętej walce do ostatnich centymetrów zwyciężyła Olimpia Breza z KUKS Remus Kościerzyna z czasem 33.49,64, wyprzedzając o 0,006 s Julię Koralewską z AZS-AWFiS Gdańsk. W biegu mężczyzn pewne zwycięstwo odniósł z rezultatem 29.10,40 Maciej Megier, także reprezentant gdańskiego klubu.