Zwycięstwo i rekord życiowy Anny Pawlikowskiej w Maratonie Juranda

Anna Pawlikowska (fot. echodnia.eu)

Anna Pawlikowska z Kielc była zdecydowanie najlepsza wśród kobiet w 33. Maratonie Juranda w Szczytnie. Reprezentująca Czarnecki Run Team biegaczka pokonała 42 km 195 m w 3 godz. 46 s, poprawiając o blisko 10 minut rekord życiowy. Drugą na mecie Katarzynę Butler z Myszyńca wyprzedziła o 4 min 57 s.

Trzecią pozycję z wynikiem 3:09.17 zajęła Wioletta Kierczyńska z Brzezin w gminie Morawica, startująca pod hasłem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”. Została równocześnie sklasyfikowana na pierwszym miejscu w kategorii wiekowej K40. Najlepsza w kategorii K50 okazała się Aneta Obara z Suchedniowa (Czarnecki Run Team) z wynikiem 3:48.19.

Maraton Juranda ukończyły 133 osoby. Ponad 5 tys. osób dobiegło do mety rozegranego także w niedzielę, 14 kwietnia, 21. Cracovia Maratonu. Ze świętokrzyskich biegaczy najlepiej wypadł Hubert Zawierucha z Bielin, reprezentujący Dream Team Wokół Łysej Góry, który był 20. wśród mężczyzn z czasem 2:47.24. 37.  miejsce zajął Piotr Sztuk z KS Athletics Busko-Zdrój (2:51.13), 40. kielczanin Łukasz Borycki ze Stokowczyki Teamu (2:51.44), a 43. Adrian Tłuścik z Ostrowca Świętokrzyskiego (2:52.49).