Świętokrzyskie sukcesy w nocnych biegach w Białymstoku i Bełchatowie

Sabina Jarząbek była najlepsza wśród kobiet w sobotnim PKO Nocnym Biegu na 5 km w Białymstoku. Zawodniczka KKL Kielce stoczyła zacięty pojedynek o zwycięstwo z Kenijką Valentine Jebet, która przez cały dystans dotrzymywała jej kroku i zaatakowała finiszu. Różnica między nimi na mecie wynosiła niespełna sekundę. Kielczanka czasem 15 min 54 s ustanowiła rekord województwa świętokrzyskiego w biegu ulicznym na 5 km. Poprzedni również należał do niej i był gorszy o 4 s.

Sabina Jarząbek na mecie zwycięskiego biegu na 5 km (fot. Facebook/PKO Półmaraton Białystok)

W rywalizacji mężczyzn piątą lokatę zajął reprezentujący również KKL Aleksander Dragan z wynikiem 15.45. W rozegranym w niedzielę 11. PKO Białystok Półmaratonie bardzo dobrze pobiegł kielczanin Tomasz Iwan z Czarnecki Run Teamu. Był ósmy w kategorii open i siódmy wśród mężczyzn z rekordem życiowym 1:13.12.

Świętokrzyscy biegacze z powodzeniem startowali także w 6. Bełchatowskim Biegu Nocnym na 10 km. Na drugiej pozycji uplasował się Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik z czasem 32.08. Jakub Karpiński z Suchedniowa zajął siódme miejsce z wynikiem 34.03. W rywalizacji pań trzecią lokatę wywalczyła Lidia Czarnecka z Bliżyna, która 10 km przebiegła w 40 min 12 s.